Про Центр

Навчальна робота

 Початкове моделювання

 Автомоделювання

 Авіамоделювання

 Судномоделювання

 Транспортне конструюв.

 Прикладна творчість

 Аквобіотехніка

 Радіоконструювання

 Фотостудія

 Телерадіостудія

 Клуб "Компьютер"

 Мала академія наук

 Робототехніка

Методична робота

Обмін досвідом

Масові заходи

Документи

Архів

ЗМІ про нас

Контакти

Газета "Грани"

Тендери

 

ТЕЛЕРАДІОСТУДІЯ

панорамне фото:    телерадіостудія      знімальний павільон
Розклад роботи гуртків центра «Грані»

При Запорізькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді "Грані", одними із головних завдань якого є пошук, підтримка, профорієнтація та допрофесійна підготовка талановитих школярів і молоді до професій, які пов'язані з технікою та наукою, є незвичайне об'єднання -Дитячо-юнацька телерадіостудія "Грані". Це об'єднання виникло на базі дитячої аматорської кіностудії – багаторазового дипломанта всеукраїнських та міжнародних фестивалів дитячого кіно. Керівник студії М.Г. Едель ще в 1981-1986 рр. був автором і ведучим циклової телепрограми "Юний технік", випуски якої виходили в ефір обласного та всеукраїнського телебачення. У створенні передач брали участь і учні студії. Дитяча телерадіостудія - це проект, який спрямований на залучення дітей до творчості та набуття професій, пов'язаних з кіно та телебаченням. У студії із задоволенням працюють майбутні кореспонденти, режисери, диктори, ведучі, звукорежисери, оператори, монтажери, аніматори тощо.

Одним із перших етапів реалізації цього проекту стала щотижнева дитяча інформаційно-пізнавальна радіопрограма "Школяр", яка протягом 1997- 2005 рр. лунала в ефірі FM-радіостанцій Запоріжжя. "Школяр" - це програма, яка створювалася дітьми і для дітей. Вихованці студії все тут робили самі - від збирання цікавої інформації по школах, до складання сценарію, читання текстів, монтажу та музичного оформлення. А з 2003 р. у телевізійному ефірі обласного телеканалу "Запоріжжя" з'явилася щотижнева інтерактивна дитяча телегра "Кувырки", яку продукували вихованці та педагоги телерадіостудії.

У 2004 р. студією було розроблено новий проект, присвячений мереж і Інтернет, і на обласному телеканал

і "ТВ-5" з'явилася нова щотижнева молодіжна програма "Грані.NET", яка ставила за мету популяризацію серед молоді новітніх інформаційних технологій.

Перемоги на всеукраїнських та міжнародних кіно та телефестивалях"Кришталеві джерела", "Золота осінь Славутича", "Жми на Rekord", "Веселка" відзначені численними дипломами та грамотами. В активі студії є й Почесна грамота Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення "За розвиток оновленого телерадіомовлення України".

Сьогодні вже десятки колишніх вихованців студії навчаються на факультетах журналістики, а найбільш талановиті з них - Григорій Ушаков, Олександр Димов, Анатолій Мережко, Марія Скакунова, Олена Бережко, Настасія Савіна, Євген Гаркавцев - вже творчо працюють у засобах масової інформації. Усі вони вдячні педагогам студії різних років - Віталію Мартиненку, Світлані Рябоконь, Олені Кравченко, Олені Назаровій та ось уже 35 років незмінному керівнику студії М.Г. Еделю.

У 2007 р. студія "Грані" за творчі доробки і значні досягнення у вихованні та професійній орієнтації молоді отримала почесне звання "Зразковий художній колектив України". Сьогодні телерадіостудія "Грані" творчо працює і розквітає на очах - нещодавно було оновлено технічну базу: придбані більш потужні комп'ютери, нова професійна відеокамера, створено знімальний павільйон. Разом з цим оновився і склад вихованців - на зміну досвідченим студійцям прийшли нові. Але вони вже навчилися не тільки знімати, а й монтувати відео. Та й досягнення вже мають! У 2009 р. фільми студії знову стали лауреатами Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно та телебачення "Веселка" (м. Кременчук) і Міжнародного фестивалю телевізійних програм для дітей "Дитятко" (м. Харків). А цього року в студії створено дитячу редакцію та розпочато регулярний випуск власної газети "Грані

Сторінка взята з "Енциклопедії дитячої та юнацької творчості України"

 

 

Нагороди ТРС «ГРАНІ»

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ №21-К від 19.01.2012 «Про присвоєння почесного звання «Народний художній колектив» колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» КЗ ЗО ЦНТТУМ «Грані» ЗОР»

Рішення експертної комісії Міністерства освіти і науки України про підтвердження почесного звання «Народний художній колектив» дитячо-юнацькій телестудії «Грані» (наказ Міністерства освіти і науки України від 13.07.2107 № 1023)

 

Програма «АУДІОВІДЕО ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ТЕЛЕ- І ВІДЕОГУРТКІВ»

Методична розробка «Саморобний телесуфлер для аматорських телестудій та гуртків журналістики»

 

 

 

Відеопрезентація про дитячу телерадіостудію «Грані»

 

 

ІСТОРІЯ (фото)

ІСТОРІЯ (відео)

СЬОГОДЕННЯ

ВІДЕО-ГАЛЕРЕЯ РОБІТ УЧНІВ

 

   
   

 ©Центр "Грані" 2018 р.