Про Центр

Навчальна робота

Методична робота

Обмін досвідом

Масові заходи

Документи

Архів

ЗМІ про нас

Контакти

Газета "Грані"

Тендери

Н О В И Н И (архів)

 

У Центрі «Грані» відбулася презентація збірки дитячої творчості «Збережемо Україну разом»

На презентації, яка пройшла 21 грудня, були присутні ветерани АТО, діючі військовослужбовці, волонтери, працівники Департаменту освіти і науки.
Під час заходу діти з запорізького центру художньо-естетичної творчості читали проникливі і щирі рядки своїх творів, в яких відобразили і гордість за свою Батьківщину та її воїнів – захисників, і тугу за тими, хто ніколи не повернеться до рідної домівки, і віру в щасливе майбутнє своєї країни. Також виступили з яскравою концертною програмою.
Гості отримали в дарунок збірку «Збережемо Україну разом» та новорічні подарунки, виготовлені власноруч вихованцями Центру.
детальніше        дивитися фото

06.09.2017

Центр «Грані» відкриває новий навчальний рік. Запрошуємо дітей на БЕЗКОШТОВНІ заняття в гуртках!

14 вересня у Центрі «Грані» відбудеться свято Дня відкритих дверей. Насичена програма заходу включатиме:
- майстер-класи з початкового технічного моделювання, паперопластики, декоративно-ужиткового мистецтва;
- показові виступи юних робототехніків, авіа-, авто-, судномоделістів;
- виставки дитячих робіт з технічної творчості.
Очікуємо всіх бажаючих з 13-30 за адресою: м. Запоріжжя, пр.Маяковського, 14. Центр «Грані»
До 17-00 будуть відкриті двері кабінетів, лабораторій, в яких діти зможуть зустрітися, поспілкуватися з керівниками та записатися у гуртки, що сподобаються. Запис в гуртки триватиме протягом місяця.
Віртуальна екскурсія Центром

   

06.09.2017

Одночасно у двох Всеукраїнських заходах перемогла Дитячо-юнацька телестудія «Грані»

З 22 по 25 серпня 2017 року у місті Кременчуці Полтавської області одночасно проходили Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно та телебачення «Веселка» та Всеукраїнський відкритий конкурс юних фотоаматорів «Ми-діти України».
Перемогу на фестивалі «Веселка» здобув запорізький колектив «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» – нагороджений Дипломом ПЕРШОГО ступеня за унікальний відеорепортаж про археологічні розкопки на острові Таволжаний Вільнянського району Запорізької області «Острів Таволжаний» та за анімаційний фільм «Легенда про очеретяного кота», зроблений юним вихованцем гуртка «Комп’ютерна графіка та анімація» Кузьменко Микитою.
Студію «Грані» на фотоконкурсі «Ми діти України» з гідністю представили вихованки гуртка «Фотоаматорство» Норова Олена та Цацуро Катерина, відзначені дипломами І ступеня (робота «Лісова мавка» - номінація «Портрет») та ІІ ступеня (робота «Проти» - номінація «Жанр»).
Вітаємо переможців і бажаємо нових успіхів і досягнень!
Запрошуємо дітей на навчання в Дитячо-юнацьку телестудію «Грані»!

   

06.09.2017

Телестудія «Грані»

Телестудія «Грані» оголошує новий набір дітей 8-11 класів на безкоштовне навчання! В гуртках «Журналістика та видавнича справа», «Кіно-відео» будуть вивчати журналістику та видавати молодіжну газету, оволодівати аудіо-відео-технологіями, вчитись знімати фільми та робити відео репортажі, професійно фотографувати та вести телепередачі.

   

22.08..2017

Освіта майбутнього – вже в Центрі «Грані»!

Центр «Грані» став першим в Запорізькій області позашкільним навчальним закладом, де ще у 2012 році відкрився гурток «Робототехніка та комп’ютерне моделювання». Наразі, він лідирує і з розвитку STEM-освіти в області, адже в цьому році, завдяки виділенню грошей з обласного бюджету, дітей забезпечили новою технікою останніх поколінь.
Проект був ініційований Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації з метою розвитку STEM-освіти в області та реалізований за рахунок коштів обласного бюджету.
На удосконалення та придбання нової технічної бази Центру «Грані» з обласного бюджету було виділено понад 500 тисяч гривень.

 

детальніше           3D принтер          фото лабораторії

   

22.08.2017

 

Авіамоделісти Центру «Грані» взяли участь показових виступах на Чемпіонаті України з вертолітного спорту

19 серпня авіамоделісти Центру «Грані», як представники малої авіації нашого міста, взяли участь у відкритому Чемпіонаті України з вертолітного спорту на аеродромі «Мокра». Захід був приурочений до 70-ої річниці від дня першого вильоту літака Ан-2. Малу копію цього літака, до речі, діти збирають в лабораторіях Центру «Грані».
Окрім видовищних змагань вертольотів Мі-2, Чемпіонат включав демонстраційні польоти авіаційної техніки, на яких авіамоделісти «Грані», запустили радіокерований літак.

   

11.08..2017

Увага! Презентуємо новий посібник паперової техніки

Дьомушкін Геннадій Іванович – керівник гуртка «Макетування» Центру «Грані» випустив збірник авторських розробок паперової техніки.
 

«В новому виданні «Паперова техніка ІІІ» передав накопичений досвід процесу створення паперових розробок: від задумки до виготовлення моделей. Висловлюю сердечну повагу любителям моделювання за відгуки на матеріали, розміщені в попередніх випусках «Паперова техніка І» та «Паперова техніка ІІ» - Геннадій Дьомушкін, автор посібників.

   

10.08.2017

Можемо і перемагаємо: запорізькі судномоделісти повернулися з Чемпіонату України

 

З 2 по 6 серпня 2017 року на лісовому озері в передмісті Києва під Бояркою пройшов відкритий Чемпіонат України з радіокерованих моделей-копій секції «NS» серед юніорів та дорослих.
У ньому взяли участь вихованець Центру «Грані» Люльченко Іван з тренером, наставником і батьком Люльченко Ігорем Петровичем. У підсумку п’ятиденної наполегливої боротьби наші судномоделісти завоювали срібну медаль (ІІ місце і виконання нормативу Кандидата в Майстри Спорту України Люльченко Іваном) і бронзову медаль (ІІІ місце - Люльченко Ігор Петрович в класі F-4-C). В результаті, – V командне місце і дві почесні грамоти від спонсорів – ветеранів-підводників.

детальніше                 фото

   

02.08.2017

Вітаємо телестудію «Грані» з підтвердженням звання Народної!

Експертна комісія МОН України підтвердила почесне звання «Народний художній колектив» дитячо-юнацькій телестудії «Грані».
Робота педагогів та дітей дала свій результат! Бажаємо подальших звершень, нових ідей та якісних програм.

Рішення експертної комісії Міністерства освіти і науки України

   

02.08.2017

Підведені підсумки Всеукраїнських конкурсів-виставок

Підведені підсумки Всеукраїнських конкурсів-виставок «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»
Ознайомитися з результатами по Запорізькій області:

ПТМ       Наш пошук  і творчість...

   

18.07.2017

Судномоделі вразили учасників і суддів чемпіоната світу в Польщі

З чемпіонату світу з судномоделювання, який пройшов у Польщі, повернувся вихованець Центру НТТУМ "Грані" Іван Люльченко та керівник судномодельного гуртка Центру Люльченко Ігор Петрович

детальніше

   

15.06.2017

Вчимо обдарованих дітей у обласній літній школі

14 червня в обласній літній школі для обдарованих дітей, яка функціонує на базі Хортицької національної академії, обласним Центром НТТУМ «Грані» були проведені майстер-класи за чотирма напрямами:

- кіно-відео – учні познайомилися з азами операторської майстерності та монтажем відеофільмів;
- журналістики – здобули навички ефективного оратора та скоромовлення;
- авіамоделювання – кожен учасник сконструював модель планера і зміг випробувати її в польоті на спортмайданчику;
- повітряних зміїв – зробили повітряного змія та запустили в повітря.

   

12.06..2017

Великі літаки на великому аеродромі

10 червня пройшов обласний фестиваль-конкурс вільнолітаючих та радіокерованих авіамоделей. У заході, що був присвячений Дню захисту дітей, взяли участь команди з Василівки, Оріхова та Запоріжжя.
На конкурсі учасники продемонстрували майстерність запуску напівкопій, електропланерів та пілотажних моделей. Перші місця посіли наступні учасники: Снежик Богдан, Ковальов Кирило (Запоріжжя), Дорофєєв Віталій (Оріхів).
Вітаємо переможців та бажаємо нових звершень!
     фото

журналісти ТРС «Грані» Олександра Коціло та Андрій Резніченко

   

9.06..2017

BestRoboFest

3-4 червня у м.Дніпро відбувся Всеукраїнський фестиваль робототехніки та інновацій «BestRoboFest». Ця подія нового формату, яка зібрала на одному майданчику досвідчених і початківців інженерів, а також всіх, кому цікаві останні досягнення в технологічній сфері. На фестиваль з’їхалися понад 40 команд. Дуже приємно, що Запорізьку область представляли декілька команд: КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані", Запорізький технічний ліцей, Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів “Січовий колегіум”, та інші.
Вітаємо Запорізьку команду Центру «Грані», яка взяла участь у змаганнях Robo Sumo і Free Style. Спасибі всім за підтримку і он-лайн голосування за авторську розробку «Cosmo station», яку представили в конкурсі Free Style вихованці «Грані» Павлів Олександр та Ткаченко Роман. Команда «Грані» увійшла у десятку кращих робо-сумоїстів (Шульга Гліб, Клименко Максим), а також свою майстерність показала команда «Lego Cube» (Івахненко Тимур, Бринь Нікіта).
      детальніше

   

6.06..2017

В небо Запоріжжя запустили повітряних зміїв та метальні планери

Більше 60 дітей Запоріжжя та області 3 - 4 червня взяли участь в фестивалі повітряних зміїв «Мирне небо Запоріжжя» та конкурсі з авіамоделювання «Срібне крило»!
Заходи пройшли на стадіоні «Олімпійські надії» (каскад фонтанів «Райдуга») та подарували неймовірну кількість вражень, а також дипломи та грамоти. Більш детально за посиланнями

 

      звіт            фото:    повітряні змії      авіамоделювання

   

2.06..2017

Переможці «Lviv Media Forum»!

Зі Львову тільки-но повернулася редакція газети «Journal Ist», у складі якої працювали вихованці телестудії «Грані». Вони завоювали І місце у Міжнародному проекті «Справа. Вголос 2.0».

Андрій Резніченко, журналіст телестудії «Грані»

Читати більше

   

2.06..2017

Вихованці телестудії «Грані» відповіли на питання журналістів

Вихованці телестудії «Грані» відповіли на питання журналістів щодо перемоги в Обласному Форумі медіаосвіти 2017. До вашої уваги телерепортаж з нагородження Форуму та випуск ранкового шоу на телеканалі «Запоріжжя».

   

2.06..2017

Увага! Змінено розклад занять

До вашої уваги літній розклад роботи гуртків Центру «Грані»

   

31.05..2017

3 - 4 червня діти запустять в небо повітряних зміїв та метальні планери

Центром «Грані» 3-4 червня будуть проведені обласні конкурси з повітряних зміїв та авіамоделювання в класах метальних планерів. Заходи відбудуться на стадіоні «Олімпійські надії» (каскад фонтанів «Райдуга», Запоріжжя). Запрошуємо всіх бажаючих подивитися на виступи учасників. Початок о 10-00.

   

29.05..2017

На вихідних в «Грані» запускали кораблі

27-28 травня 2017 року в Центрі «Грані» пройшли обласні відкриті змагання з судномоделювання на відкритій воді, присвячені Дню захисту дитини.
У заходах взяли участь 7 команд з м. Запоріжжя, Нікополя, Оріхова, Роздольської ЗОШ Михайлівського району. Учасники виборювали першість у 8 класах моделей-копій та швидкісних радіокерованих моделей.
У загальнокомандному заліку в секції «NS» перемогла команда СЮТ м.Запоріжжя. В секції «М» команда Оріхівського БДТ.
          звіт          фоторепортаж

   

24.05..2017

Вітаємо переможців «Прес-весни»!

З Києва щойно повернулась делегація від телестудії «Грані». 6 вихованців та керівник Куцова Тетяна Володимирівна брали участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Прес-весна на Дніпрових схилах», який пройшов 19-21 травня. Вітаємо переможців: Ірину Шинкаренко за 1 місце та Олександру Коціло за спец-премію у номінації «Журналістська робота», Єву Згоняйко за 3 місце та Михайла Коваленка за спец-премію у номінації «Телефільм», Анастасію Вербовецьку за спец-премію у номінації «Літературний твір».
Учасники від Центру отримали не лише дипломи та подарунки – мультимедійні акустичні системи за призові місця, а й багато емоцій. Також гранівці взяли участь у бліц-конкурсі: створили газету та відео, де розповіли про різноманітні заходи фестивалю та враження від них.

         фото               Ірина Шинкаренко, журналістка телестудії «Грані»

   

22.05..2017

20 травня 2017 року КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» був проведений обласний конкурс з автомоделювання (радіокеровані моделі та моделі формули «Баггі»)

І місце посіла команда КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» - керівник автомодельного гуртка Бабченко О.С.
ІІ місце – команда Оріхівського Будинку дитячої творчості керівник Ходзько Ю.Г.
ІІІ місце команла КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» - керівник автомодельного гуртка Бабченко С. Л.
У особистій першості найкращими були: Трушенко Станіслав, Трушенко Валентин, Норов Олексій - КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані», Дорофеєв Віталій – Оріхівський БДТ.
Незважаючи на несприятливі погодні умови – конкурс пройшов на високому технічному та емоційному рівні!!!
     
дивитися фото

   

18.05..2017

Відкритий обласний фестиваль робототехніки

12 травня 2017 року у м. Дніпро в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді імені А. Макарова, відбувся Відкритий обласний фестиваль робототехніки. Молоді винахідники представили безліч новацій і розробок в сфері моделювання, конструювання та програмування роботів. Секції фестивалю: моделювання на задану тему, робо-сумо, робо-гонки, робо-фрістайл, LEGO-гонки, Scratch-проекти. У цих шістьох секціях за звання найкращого винахідника змагались діти з Дніпра, Запоріжжя, Краматорська, Харкова, Кіровограда, Кривого Рогу. У фестивалі взяли участь двадцять п’ять навчальних закладів.
Вихованці гуртка «Робототехніка та комп’ютерне моделювання» Центру НТТУМ «Грані» (керівник гуртка Ткаченко Т. В.) сконструювали роботів до номінацій робо-гонки і робо-сумо. У секції «Робо-гонки по чорній лінії» І місце посів Павлів Олександр. Винагороду за високий рівень моделювання отримав Івахненко Тимур, а Почесною грамотою за 4 місце у секції «Робо-сумо» було нагороджено команду «Грані» - Вінярський Олексій і Піддубчак Данило.
    фото

   

15.05..2017

Оголошено переможців обласного форуму медіапроектів «Про Батьківщину свою дбаю, бо право жити гідно маю»

11 травня нагородили лауреатів та дипломантів медіафоруму. Вихованці телестудії «Грані» повернулися з 20 дипломами, отриманими за соціальні відео, статті, флешмоб та анімаційні відео. Вітаємо переможців студії за блискучі результати!

Ірина Шинкаренко, журналістка ТРС «Грані»

   

15.05..2017

EuroTechno місто «Грані»

В рамках відкриття Днів Європи в Запорізькій області, 14 травня на площі Фестивальній працювало «Евротехномісто», організоване обласним центром науково-технічної творчості «Грані».
Насичена програма включала:
- показові виступи юних авто-, судно-, ракето-, авіамоделістів, робототехніків.
- виставку дитячої технічної творчості, що включала: літаки, автомобілі, паровози, моделі в стилі стімпанку (напрямок найрізноманітнішого креативу на основі ідеї, що світ застиг на технологіях другої половини XIX століття і розвивав їх далі тільки в розрізі різновидів і кількісно).
Особливу увагу привертала презентаційна зона юних робототехніків. Всі представлені моделі дуже сподобалися гостям і учасникам заходу.
Для дітей молодшого віку були організовані майстер-класи з виготовлення паперових моделей Ейфелевої вежі та лондонського автобусу.
          фото          стаття в "Индустриальное Запорожье"

   

12.05..2017

Манівці Запоріжжя – найкращі у 2017 році!

У березні-квітні 2017 року у м. Києві відбувся ІІІ фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на 5 відділеннях, що базуються у Центрі НТТУМ «Грані». Це відділення технічних наук, математики, фізики і астрономії, економіки та комп’ютерних наук.
З 20 учасників, що представляли Запорізьку область (18 з них гуртківці Центру «Грані»), 16 стали переможцями, що становить 80% від загальної кількості учасників. Серед переможців – 15 вихованців гуртків Центру «Грані». У скарбничці Запорізької області 2 диплома І ступеня, 8 дипломів ІІ ступеня і 6 дипломів ІІІ ступеня
За підсумками ІІІ етапу конкурсу-захисту МАН на відділеннях науково-технічного напрямку та відповідно до формули розрахунку рейтингу Запорізька область посіла І місце! На 2 місці команди м. Києва та Львівської області.
          звіт

   

12.05..2017

Управління розвитком позашкільного навчального закладу

На базі Центру «Грані» 12 травня відбувся обласний семінар «Управління розвитком позашкільного навчального закладу», який організувала кафедра менеджменту освіти та психології Запорізького ОІППО.
В заході взяли участь майже 30 керівників та методистів позашкільних навчальних закладів області. Господарі, директор Центру «Грані» та його заступники, організували екскурсію – презентацію закладу, поділилися досвідом організації навчально-виховного процесу та інформаційно-методичної роботи, співпраці із іншими навчальними закладами. Представники Департаменту освіти і науки ЗОДА висвітлили питання атестації педагогів та навчальних закладів.

   

12.05.2017

Семінар МАНівців

В Центрі «Грані» 11 травня 2017 року з успіхом пройшов обласний семінар «Організація роботи з обдарованими дітьми: зміст, форми, методи» для директорів, методистів, керівників гуртків МАН. У ньому взяли участь 32 педагогів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. «Родзинкою» заходу стали виступи учнів-гуртківців Білоус Світлани Юріївни, які стали в цьому році переможцями ІІІ (державного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН та інших Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.
Чередніченко Олександр представив свою роботу «Застосування явища Пельтьє в сучасній медицині» і пристрій, який має допомогти багатьом хворим. Микола Музиченко показав нову модель Стірлінг-генератора, що працює від енергії вогнища, яку він сконструював власноруч. Олександр Похиленко представив сервісного робота-доглядача, зробленого своїми руками з підручних матеріалів і запрограмованого виконувати багато операцій по догляду за дитиною, хворим тощо.
дивитися фото       панорамне фото

   

26.04.2017

Тепер з навчальним процесом у Центрі «Грані» може ознайомитись кожен!

Завдяки завідувачу виробничо-технічного відділу, керівнику гуртка «Програмування» Віталію Ісааковичу Трейгеру на сайті запрацював ресурс, який дає змогу прогулятися усіма аудиторіями Центру. Пропонуємо приєднатись до віртуальної екскурсії!
Інформація буде постійно оновлюватись. Приємного перегляду!

Журналістка телестудії «Грані» Ірина Шинкаренко

   

26.04.2017

Керівник Центру взяв участь у телевізійній передачі «Запорізький вектор»

Директор Центру «Грані» Михайло Григорович Едель взяв участь у телевізійній передачі «Запорізький вектор», під час якої він розповів про особливості проведення конкурсу з початкового технічного моделювання та виставки «Космічні фантазії». В ході передачі були використані фрагменти зйомок заходів. Приємного перегляду!

Олександра Коціло, журналістка ТРС «Грані»

дивитися відео

   

26.04.2017

До річниці Чорнобильської АЕС

26 квітня 2017 року виповнюється 31 рік з часу найбільшої за всю історію ядерної енергетики аварії на Чорнобильській АЕС. Пропонуємо вашій увазі відеорепортаж із зони відчуження ЧАЕС, що був знятий у 2006 році колишнім вихованцем телестудії Центру «Грані» Григорієм Ушаковим.

дивитися відеорепортаж

   

26.04.2017

ГРАНІвські робототехніки – призери «Smart Robo Fest»

Вихованці Центру «Грані» посіли ІІ місце у Відкритому регіональному фестивалі робототехніки «Smart Robo Fest».
Фестиваль робототехніки, як один з напрямків STEM-освіти, став прекрасною можливістю познайомити дітей та підлітків з новими технологіями, проявити себе, випробувати свої сили та здобути новий досвід!
22 квітня у місті Дніпро діти з багатьох міст України на фестивалі демонстрували роботів, зібраних на основі конструкторів «Lego Mindstorms» та змагались в:
• Робо-сумо – найпопулярнішому виді змагань між роботами. Головне завдання робота-сумоїста – виштовхнути свого суперника за межі рингу.
• Робо-слалом – у цій категорії основне завдання для роботів – подолати трасу вздовж лінії чорного кольору за найменший проміжок часу.

Вітаємо команду «Грані» з високим рівнем підготовки роботів та ефективним рівнем програмування.
фото та  відео

   

20.04.2017

В «Гранях» побільшало рятівників

Центр «Грані» спільно з Управлінням Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) 18 квітня нагородили переможців обласного конкурсу з комп'ютерної графіки та анімації «Країна мрій». Метою конкурсу було розповісти про роботу рятувальників, створивши анімаційний мультфільм. Директор центру «Грані» та представниці ДСНС вручили шістьом переможцям грамоти та каски рятувальників. Вітаємо переможців!

Олександра Коціло, журналістка ТРС «Грані»

Результати конкурсу              Фото

   

12.04.2017

Увага! Готуємося до обласної весняної спартакіади!

Звертаємо вашу увагу на підписаний лист Департаменту освіти і науки про проведення обласних етапів Всеукраїнських масових заходів (конкурсів), присвячених Дню захисту дітей:
- фотоаматорства «Мій рідний край» (заочний) – 01-26 травня;
- автомоделювання «Круті віражі-1» (радіокеровані моделі) – 20-21 травня;
- судномоделювання «Дніпрові хвилі» (на відкритій воді) – 27-28травня;
- повітряних зміїв «Мирне небо Запоріжжя» - 03 червня;
- авіамоделювання «Срібне крило» (метальні планери) - 04 червня.
Для участі у заходах просимо подати попередні заявки до 01 травня
за тел: (061) 233-11-26, (061) 233-31-26
або на електронну пошту: sveta-bereg@ukr.net

Лист ДОН        інформаційно-методичні рекомендації

   

04.04.2017

Підведені підсумки Обласного конкурсу з початкового технічного моделювання

 

Ознайомитися з офіційними результатами можна за посиланням

Також детальніше читайте про конкурс

   

28.03.2017

Підведені підсумки обласного конкурсу «Космічні фантазії»

Центром «Грані» з 12 грудня 2016 року по 28 лютого 2017 року проведено обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки «Космічні фантазії».

У конкурсі, що проводився за п’ятьма номінаціями: література та журналістика; філософія та історія; образотворче мистецтво; декоративно-ужиткове мистецтво; музичне мистецтво, брали участь діти віком від 8 до 16 років. Представлено понад 1200 різноманітних за формою і змістом робіт.

Журі конкурсу відзначило високий рівень виконання робіт, їх відповідність технічним, естетичним та експозиційним вимогам.

результати        фото переможців           сферична панорама виставки

   

27.03.2017

 

Вітаємо учасників та переможців обласного конкурсу з початкового технічного моделювання

25 березня в обласному Центрі НТТУМ «Грані» пройшов Восьмий обласний конкурс з початкового технічного моделювання для молодших школярів 7-10 років.
Спробувати свої сили приїхали 19 команд зі шкіл та позашкільних навчальних закладів Запорізької області: Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Василівки, Дніпрорудного, Енергодара, Гуляйполя, Чернігівки, Михайлівки.
Призерами в командному заліку стали команди: Михайлівський НВК, станція юних техніків м. Запоріжжя та Михайлівська загальноосвітня школа №3 (філія Центру «Грані»).
Переможці в командній та особистій першості були нагороджені Грамотами Департаменту освіти і науки ЗОДА та пам'ятними призами.
Дякуємо за участь та пропонуємо подивитися яскравий фоторепортаж

   

24.03.2017

Підведені підсумки обласного етапу змагання з автомоделювання «Суперперегони – І»

Ознайомитися з результатами можна за посиланням

 

дивитися:      фото        відео

   

22.03.2017

Конкурс для наймолодших

25 березня Центр «Грані» прийматиме учасників Обласного конкурсу з початкового технічного моделювання! Унікальний конкурс проводиться для наймолодших школярів віком від 7 до 10 років.
В програмі:
- захист проекту на тему: «Через терни до зірок!» (діти подають власні малюнки, об’ємні макети на космічну тему та розказують про них);
- проходження теоретичного заліку на космічну тему;
- виготовлення моделі зорельота і ракети за заданою схемою і шаблоном;
- складання аплікації з плоских геометричних фігур на тему «Космічні фантазії» (з кольорового паперу).

Про те, як проходять заняття в гуртку «Початкове технічне моделювання» в Центрі «Грані» напередодні конкурсу – дивіться панорамне фото.

   

20.03.2017

 

Педагоги телерадіостудії «Грані» провели майстер-класи для дітей міста та області

18-19 березня для учасників Обласного Форуму медіа проектів педагогами Центру «Грані» були проведені майстер-класи, мета яких – поглибити практичні навички дітей та молоді в медіа сфері.
 

Майстер-класи провели: Михайло Григорович Едель (основи операторської майстерності та монтажу); Лариса Володимирівна Вороненко (основи Flash – анімації); Тетяна Володимирівна Куцова (написання та оформлення статей). Загалом у заходах взяли участь понад 50 учнів та їх педагогів.
 

Запрошуємо всіх бажаючих віком до 35 років взяти участь у Форумі медіапроектів! Умови участі – за посиланням

   

17.03.2017

Гранівці на «ROBOfirst»

11-12 березня 2017 року в м. Києві в Українському домі відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «ROBOfirst – більше ніж роботи», в якому взяли участь 9 винахідників Центру «Грані». Масштабна міжнародна подія в сфері освіти, науки і техніки зібрала талановитих, творчих, ерудованих дітей, які продемонстрували свої вміння в галузі конструювання і робототехніки, програмування, інженерії та архітектури.
У змаганнях Всеукраїнського чемпіонату FIRST LEGO League взяли участь 53 команди з усієї України. Команда «Грані» продемонструвала високий рівень у номінації «Дизайн робота». Працювали над міцною конструкцією, механічною продуктивністю, здатністю робота рухатись з відповідною швидкістю вихованці гуртка робототехніки Ткаченко Роман та Бризгун Віталій.
Вітаємо їх з високим рівнем підготовки автономного робота та ефективним рівнем програмування. Презентація проекту «Порятунок китів» відмічена суддями, як цікава, творча та креативна. Команда «Грані» визначила, проаналізувала та дослідила проблему викиду китів на берег. Це заслуга капітана команди Павліва Олександра і його помічниці Шило Анни. Кожного члена команди відзначено медаллю, грамотою і цінними призами за неоціненний вклад у розвиток ідеї «Пліч-о-пліч з тваринами».
           дивитися фото

   

16.03.2017

Семінар згуртував однодумців

В Центрі «Грані» 16 березня з успіхом пройшов обласний семінар «Формування в учнів стійкого інтересу до технічної творчості в гуртках початкового технічного моделювання».
У ньому взяли участь 46 педагогів позашкільних навчальних закладів Василівки, Гуляйполя, Енергодару, Дніпрорудного, Мелітополя, Михайлівки, Новомиколаївки, Оріхова, Полог, Запоріжжя, Молочанська.
дивитися фото           звіт

   

15.03.2017

Як сформувати в учнів інтерес до технічної творчості у гуртках початкового технічного моделювання?

16 березня під час обласного семінару методисти позашкільних навчальних закладів та керівники гуртків початково-технічного профілю шукатимуть відповідь на це питання.
Семінар складатиметься з теоретичної та практичної частини. В програмі заходу – майстер-класи з виготовлення найпростіших технічних моделей з паперу; сувенірної рамки з картону; макетів тварин в техніці модельного орігамі, а також використання графічного редактора Paint в роботі гуртків ПТМ.
Родзинкою семінару стане сферична панорамна фотозйомка учасників семінару.

   

13.03.2017

Фото- та відеорепортаж: обласні змагання з трасового автомоделювання

30 юних автомоделістів Оріхова, Приморська, Михайлівки, Запоріжжя 11-12 березня виборювали першість на обласних змаганнях з трасового автомоделювання.
Кубок першості завоювала команда Центру «Грані». Золоті медалі в особистій першості здобули Кокшаров Григорій, Башов Максим, Норов Олексій та Орешин Денис.
Вітаємо керівника команди «Грані» Сергія Леонідовича Бабченка з перемогою вихованцiв!

фото         відео         відеосюжет

   

09.03.2017

З археологічних розкопок

Дивіться унікальний відеорепортаж телестудії «Грані» про археологічні розкопки на острові Таволжаний Вільнянського району Запорізької області.

   

07.03.2017

Дорогі колеги, жінки!

Прийміть щирі вітання зі святом весни, любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 березня! Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського. Бажаємо вам міцного здоров’я, великого жіночого щастя, добра , любові. Нехай у вашому домі будуть спокій та добробут, а Ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких. Зі святом Весни.

З повагою, дирекція та колектив Центру «Грані»

   

07.03.2017

Запрошуємо на «Суперперегони»!

А ти бував на перегонах «Формула-1»? Якщо ні, то 11 березня зможеш бути присутнім на подібних суперперегонах з трасового автомоделювання у Центрі «Грані». За перемогу будуть змагатися вихованці позашкільних закладів Запорізької області з виготовленими власноруч моделями. Не пропусти подію! Чекаємо на тебе о 11.00 за адресою: пр.Маяковського, 14.

журналіст Андрій Резніченко

   

06.03.2017

Вийшов 21-й номер молодіжного журналу «Грані запоріжців», автори якого – вихованці гуртка журналістики.

Читайте у випуску:
- як проходять археологічні розкопки на безлюдному острові;
- як навчають у ДНР;
- про життя глухонімих у Запоріжжі та військову неврівноваженість;
- до чого призводить неправильне виховання та на що ладен студент заради задоволення.
Бажаємо приємного прочитання, до нових зустрічей!

журналістка Олександра Коціло

   

06.03.2017

Юні робототехніки Центру «Грані» готуються до Всеукраїнського фестивалю «ROBOFIRST– більше ніж роботи»

До вашої уваги:
сферична панорама занять

   

27.02.2017

 

Вітаємо переможців обласного етапу Конкурсу МАН-2017!

19 лютого 2017 року у Запорізькому національному університеті відбувся захист робіт ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2016-2017 н.р.
Як завжди, КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР організаційно забезпечував цей захід на відділеннях науково-технічного профілю (відділення математики, фізики і астрономії, економіки, технічних наук, комп’ютерних наук). Всього на цих відділеннях взяли участь у захисті 153 учня Запорізької області, а 87 з них стали переможцями

Підсумкові протоколи                  дивитися фото

   

24.02.2017

 

Ласкаво просимо в телерадіостудію «Грані»

На навчання в телерадіостудію Центру «Грані» запрошуємо школярів 8–11 класів. Заняття безкоштовні.
До вашої уваги – сферичні панорами занять:

навчальний  клас          знімальний павильон

   

22.02.2017

Педагоги діляться досвідом

Три педагоги Центру «Грані» беруть участь в конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка-2017».
З майстер-класами, відкритими заняттями, методичними розробками педагогів можна ознайомитися за посиланнями:
- Вороненко Л.В. – керівник інформаційно-технічного гуртка
- Люльченко І.П. – керівник спортивно-технічного гуртка
- Лисенко Н.В. – керівник предметно-технічного гуртка

   

17.02.2017

 

Методичний тиждень як шлях професійного зростання педагогів

Вже традиційно в лютому в Центрі «Грані» проходить Методичний тиждень. В цьому році з 13 по 17 лютого була організована виставка «Методична скарбничка Центру «Грані», панорама відкритих занять педагогів закладу, проведені 2 майстер-класи. На засіданні науково-методичної ради розглянуті питання: науково-методична робота в ПНЗ: як підвищити її ефективність?; модель удосконалення педагогічної самоорганізації педагогів на основі компетентнісного підходу; формування технічного мислення в гуртківців.
Протягом тижня методисти закладу надавали методичну допомогу керівникам гуртків під час відвідування занять. Заключним акордом Методичного тижня став тренінг «Толерантність в педагогічному колективі».

   

 

В Центрі «Грані» знімають сферичну панораму

Сферична панорама – це один із видів панорамної фотографії, в основі якої лежить зібране з великої кількості окремих кадрів зображення. Характерною особливістю сферичних панорам є максимально можливий кут огляду простору (360 градусів), можливість зміни кута та масштабу.
Це дає можливість роздивитися всі об’єкти максимально детально та в той же час мати загальний вигляд приміщення.
Нова технологія стала можлива в Центрі «Грані» завдяки завідувачу виробничо-технічного відділу, керівнику гуртка «Програмування» Віталію Ісаковичу Трейгеру.
Пропонуємо ознайомитися з особливостями панорами на прикладі зйомок телерадіостудії «Грані», гуртка авіамоделювання та обласної виставки «Космічні фантазії».

панорама телерадіостудії           панорама виставки             гурток авіамоделювання

   

 

Говорять наші випускники

Анастасія Бударина – випускниця телерадіостудії «Грані», студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого 9-10 лютого провела майстер-класи для вихованців Центру.
Дівчина показала свої телевізійні роботи, розповіла про специфіку вступу до університету, особливості навчання на кафедрі кінорежисури та кінодраматургії.
До речі, Настя стала першою, але не єдиною, хто зумів вступити до цього поважного ВНЗ після навчання в телерадіостудії «Грані».

   

Презентація новинок літератури

9 лютого в Центрі «Грані» працівники міської бібліотеки-філіалу №2 імені Маяковського презентували новинки спеціалізованої педагогічної, технічної літератури. До слова, нещодавно бібліотека поповнилася на 600 нових цікавих видань.
Зустріч пройшла в Центрі «Грані» в рамках Школи передового досвіду.

   

Запорізькі переможці гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»

Представляємо вашій увазі фотографії робіт, що зайняли І місця на обласній виставці «Космічні фантазії».
Детальніше про конкурс-виставку читайте за посиланням

фото переможців        дивитися сферичну панораму виставки

   

Один на один з чемпіоном світу з джиу-джитсу

Пропонуємо вашій увазі третій випуск програми «Неслучайные встречи» телерадіостудії «Грані». Героєм передачі став талановитий хлопець з м.Запоріжжя, який на Міжнародних змаганнях з джиу-джитсу в Азербайджані став Чемпіоном світу в категорії 16-17 років.
Про історію перемоги та інші досягнення хлопця – дивіться у випуску.
Нагадуємо, мета передачі – знайти талановиту молодь у рідному місті.

   

 

Відкриття виставки «Космічні фантазії»

25 січня відбулося урочисте відкриття виставки дитячих робіт «Космічні фантазії». На відкритті були присутні спонсори – представники благодійної організації «Фонд добрих справ» та декани Запорізького національного технічного університету.
Виставка проводиться в Центрі «Грані» щорічно та допомагає зацікавити в дослідженнях Космосу. В цьому році на виставку надіслано понад 1200 робіт.
Запрошуємо всіх в Центр «Грані» оцінити роботи учасників, а також надихнутися зробити щось власноруч.
читати далі        дивитися сферичну панораму виставки

   

Нагадуємо!

Триває обласний заочний конкурс учнівської молоді з комп'ютерної анімації і мультіплікації «Країна мрій», присвячений роботі рятівників МНС України.

До 28 лютого чекаємо цікаві проекти на конкурс. Конкурс проходе за підтримки ДСНС України у Запорізкій області.
Інформаційно-методичні рекомендації до обласного заочного конкурсу «Країна мрій» 2017 р.

   

Вітаємо нашого директора, керівника народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» Михайла Григоровича Еделя, керівника гуртка «Авіамоделювання» Сергія Миколайовича Богданова, а також інших педагогів позашкільних навчальних закладів Запорізької області – переможців Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури.
посилання 1         посилання 2

   

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2017 роком та Різдвом Христовим!

Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, оптимізму, підтримки колег і близьких. Нехай Новорічні свята принесуть у Ваш дім достаток і мир, а Різдвяні вогні сповнять Ваше серце радістю й натхненням.

З найкращими побажаннями, колектив працівників Центру «Грані»

   

Новорічний містичний подарунок Центру «Грані»

27 грудня колектив та вихованці Центру «Грані» поринули в атмосферу таємності та містичності – в телерадіостудії пройшов кінематографічний спектакль «Зона відчуженості».
Це історія про новорічну поїздку в Чорнобильську зону з елементами «темної» фантазії в реальному світі з часткою детективу та хоррору, яку показали вихованці філії телерадіостудії. Автор сценарію та режисер – керівник гуртка Кім Сергійович Гуленко.
Глядачі дякують юним акторам та персонально Кіму Гуленко за спектакль.
фото

   

Увага! Підписаний наказ про підсумки обласної зимової спартакіади!

Звертаємо увагу на підписаний наказ Департаменту освіти і науки про підсумки обласних конкурсів з науково-технічної творчості та STEM-освіти:
- історико-технічного стендового моделювання;
- фотоаматорства;
- автомоделювання (трасові моделі);
- авіамоделювання (кімнатні моделі);
- робототехніки та комп’ютерного моделювання;
- інформаційних технологій.

   

Про те, як проходила спартакіада

Телевізійні репортажі та інші журналістські матеріали про конкурси зимової спартакіади, можна подивитися за посиланнями:
Телеканал Z      відео 1       відео 2      новина

   

Нагороджені найкращі авіамоделісти, робототехніки та інформатики

Успішним завершенням обласної зимової спартакіади стали проведені 17-18 грудня конкурси з авіамоделювання, інформаційних технологій та робототехніки.

На «Роботландію» - турнір з робототехніки з’їхалося більше 50 учасників. Він став наймасовішим заходом спартакіади та перетворився в справжнє свято для дітей, які захоплюються робототехнікою. Найкращі результати показала команда «Грані».

Талановиті програмісти, Web-дизайнери, знавці програм пакету Office змагалися в конкурсі інформаційних технологій. Першість виборола запорізька команда Станції юних техніків. В авіамоделюванні кімнатні моделі планерів найкраще запускала команда Клубу НТТУМ «Політ». З великим відривом перемогла та отримала Кубок першості.

Вітаємо учасників зимової спартакіади та бажаємо подальших звершень! До нових зустрічей!

звіт           фото:     авіа     робототехніка     інформаційні технології

   

Вже в ці вихідні – завершальні конкурси року!

17-18 грудня Центр «Грані» зустрічатиме учасників обласних конкурсів з авіамоделювання, інформаційних технологій та робототехніки. Ці заходи стануть завершальним етапом проведення обласної зимової спартакіади. З нетерпінням чекаємо на зустріч.

   

Дивіться новий випуск телепередачі «А вам слабо?!»

Герой п’ятого випуску Денис Мартинов розповідає про своє захоплення музикою та представляє на розсуд глядачів власну пісню. Гарного перегляду!
Нагадуємо, що мета програми знайти та превентивно відкрити талановитих «видатних людей майбутнього нашого краю», які через кілька років стануть опорою міста, країни. Запрошуємо учнів стати героями наступних випусків телепередачі та показати щось незвичне для пересічної дитини, продемонструвати свої інтелектуальні та фізичні можливості.
дивитися відео

   

Результати конкурсу юних фотоаматорів «Ми – діти України!»

10 грудня фотоаматори с.Матвіївки, с.Малобілозерки, смт.Комишувахи, смт.Новомиколаївки, Дніпрорудного та Запоріжжя змагалися за звання кращих фотографів області. В результаті: І місце посів колектив запорізького Центру НТТУМ «Грані»; ІІ місце виборов Центр творчості Новомиколаївського району; ІІI місце посіла команда Центру творчості Дніпрорудного..
фото          протокол               конкурсні роботи                звіт

   

Фоторепортаж: обласні змагання з автомоделювання

30 юних автомоделістів Приморська, Токмака, Михайлівки, Запоріжжя 10 грудня виборювали першість на обласних змаганнях з автомоделювання в класах трасових моделей. Кубок першості здобула команда Токмака! Вітаємо керівника Володимира Валентиновича Бобиря за гарну підготовку вихованців
Золоті медалі в особистій першості здобули Кокшаров Григорій з Центру «Грані», Мельнийчук Олександр, Гуляєв Павло, Озмітель Кирило з ЦДЮТ м.Токмака.
фото                звіт

   

В Запоріжжі завершено акцію Миру «За мир та щастя в Україні!»

576 вихованців та педагогів Запорізьких обласних Центрів науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» та художньо-естетичної творчості учнівської молоді з 2 по 6 грудня 2016 року взяли участь у Всеукраїнській акції «За мир та щастя в Україні!»
Вихованцями Центру «Грані» під час створення картини був знятий відеоролик, який можна подивитися за посиланням

   

За мир та щастя в Україні! – Всеукраїнська акція Миру

5 грудня вихованці Центрів «Грані» та художньо-естетичної творчості приєдналися до Всеукраїнської акції «За мир та щастя в Україні!». Ідея акції – об’єднати всі області України під час написання картини миру, яка складається з 25 пазлів. Кожен елемент картини відповідає окремій області України. Картина-мапа – це не просто художній твір, це картина, яка нагадає всьому світові, що українці хочуть жити в мирній і щасливій країні. Донеччина хоче жити в єдиній країні і перша розпочала акцію Миру!
8 грудня в Українському Домі, під час урочистого закриття акції, відбудеться з’єднання всіх пазлів в єдину карту України.
фото

   

У Центрі «Грані» зібралися прихильники стендового моделювання

3-4 грудня в Центрі «Грані» відбувся обласний конкурс-виставка з історико-технічного стендового моделювання, присвячений 25-річчю Збройних сил України.
фото        звіт

   

Молодіжні інноваційні проекти приносять гроші
або Запорізьке майбутнє України

Вітаємо переможців VІІ Всеукраїнської виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»: Похиленка Олександра ( І місце), Музиченка Миколу (І місце), Новіка Вадима (ІІІ місце), Вербу Андрія (ІІІ місце).
В заході брали участь 6 учнів Запорізької області (5 гуртківців МАН Центру «Грані»). Призери отримали одноразові грошові премії (у розмірі 5000 грн. за І місце, 3000 грн. за ІІ місце і 1000 грн. за ІІІ місце) від спонсору конкурсу ПАТ «Укрексімбанк» для підтримки подальшої роботи над своїми науковими дослідженнями.
Виставку-конкурс проводив Національний центр «Мала академія наук України» з 15 по 16 листопада 2016 року на базі Київського палацу дітей та юнацтва у формі очного постерного захисту наукових проектів та інтерв’ю з журі.
звіт

   

Увага! Закінчується прийом заявок на обласні зимові конкурси

Прохання до бажаючих брати участь – поквапитись та надіслати попередню заявку! Нагадуємо, обласна зимова спартакіада включатиме 7 обласних конкурсів (дивіться розділ «Масові заходи») та триватиме з 3 по 18 грудня. Заявки приймаються за електронною адресою sveta-bereg@ukr.net

   

«Імпульс» у небо

З вересня 2016 року на базі ЗНВК №23 м. Запоріжжя працює ракетомодельний гурток Центру «Грані» під назвою «Імпульс». Керівник гуртка Володимир Едуардович Потапенко вчить дітей створювати паперові моделі, випробовувати гідропневматичні ракети та ін. Як проходять заняття ракетомоделістів – дивіться відеоканал РМГ «Імпульс»

   

Центр «Грані» випустив електронний вісник «Використання новітніх технологій – шлях до підвищення якості освіти і виховання»

У виданні зібрано безліч матеріалів на допомогу педагогам позашкілля:

рекомендації науковців з системного підходу в управлінні процесом роботи над проблемною темою, алгоритм та етапи роботи для одержання відповідного позитивного результату тощо;

матеріали з досвіду роботи над проблемною темою «Використання новітніх технологій – шлях до підвищення якості освіти і виховання» педколективу КЗ «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» ЗОР. Подано поради з цього приводу, які можна використати у роботі в закладах освіти.

завантажити

   

Безпека життєдіяльності очима дітей

В рамках місячника безпеки життєдіяльності в Центрі «Грані» проходить виставка дитячих робіт «Державна служба з надзвичайних ситуацій очима дітей».
фото

   

Рекламуємо та запрошуємо

Керівники Центру «Грані» з метою профорієнтації зустрілися з учнями гімназії №28 та розповіли про цікаві та безкоштовні заняття в гуртках. Зустріч відбулася на базі дитячої бібліотеки №2.

   

Вітаємо вихованку гуртка журналістики Центру «Грані» Шинкаренко Ірину з перемогою у Медіафестивалі для школярів!

Головна мета цьогорічного Медіафестивалю – популяризація науки шляхом створення медіатворів. В конкурсній роботі «То, чего я ждала много дней» Іра описала свій робочий день, як космобіолога, в 2036-му році. Та отримала за цю роботу диплом лауреата.
Бажаємо їй подальших успіхів у навчанні, та сподіваємося, що в майбутньому вона буде продовжувати свою журналістську діяльність і матиме великі успіхи.

Марина Проскура, вихованка телерадіостудії «Грані»

   

Хто, як не ми?

Мешканець Запоріжжя Валерій Зубченко розмістив на сайті Кабміну петицію щодо безперервного контролю за станом викидів на запорізьких заводах, а також дозволу позапланових перевірок. Для її розгляду необхідно зібрати 25 тисяч голосів. Таким чином, в будь-який день можливо буде перевірити наявність та стан очисних споруд на заводах, дотримання норм по викидам хімікатів в атмосферу. Петиція вже зібрала 8770 голосів, проте цього не вистачає. Закликаємо кожного допомогти покращити екологічну ситуацію в Запоріжжі та підписати дану петицію тут
читати далі...

Олександра Коцило, вихованка телерадіостудії «Грані»

   

В виставковому центрі «Козак-палац» допомагали обирати професію

З 3 по 5 листопада у виставковому центрі «Козак-Палац» проходив щорічний «Ярмарок освіти», що об’єднав 18-у спеціалізовану виставку навчальних закладів «Абітурієнт» та 7-у спеціалізовану виставку «Освіта за кордоном».
Вихованці гуртка «Робототехніка та комп’ютерне моделювання» Центру «Грані» разом зі своїм керівником М.А.Гезаловою взяли участь у роботі виставки та продемонстрували роботу роботів. Також Центром була влаштована виставка дитячих робіт з науково-технічної та декоративно-прикладної творчості.

фото

   

Центр «Грані» зібрав організаторів науково-технічної творчості учнівської молоді Запорізької області

Черговий обласний семінар організаторів науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся 3 листопада 2016 р. у Центрі «Грані» за темою «Формування креативної, компетентної, соціально зрілої особистості, громадянина і патріота України засобами науково-технічної творчості в позашкільній освіті». У заході взяли участь майже 50 педагогів: директорів, їх заступників, завідувачів відділів, методистів та керівників технічних гуртків з двадцяти трьох ПНЗ міст: Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Токмак та Василівського, Вільнянського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Михайлівського, Новомиколаївського, Оріхівського, Приморського, Приазовського, Розівського та Якимівського районів області.

фото           звіт           програма семінару

   

Увага! Керівник гуртка Центру «Грані» презентував другий навчальний наочний посібник для любителів моделювання

Дьомушкін Геннадій Іванович – керівник гуртка «Макетування» Центру «Грані» випустив другий збірник авторських розробок паперової техніки: літаків, тракторів, будівельної та транспортної техніки.
Запропонована робота є продовженням збірника, який побачив світ у 2015 році. Але, якщо перший призначений здебільшого для молодших школярів, то моделі даного збірника будуть цікаві для більш дорослої аудиторії. Моделювання і конструювання технічних об’єктів корисне в будь-якому віці. Воно допомагає краще пізнати світ техніки, розширює світогляд, вчить вправно і безпечно користуватися багатьма інструментами. В збірнику більш докладно і наочно пояснюється черговість операцій і засоби виготовлення кожної моделі. Це дасть змогу любителям моделювання, які в не в змозі відвідувати гурток, займатися вдома самостійно.
Центр «Грані» та автор роботи надає можливість безкоштовно скачати збірник авторських розробок за посиланням:

«ПАПЕРОВІ МОДЕЛІ» ЧАСТИНА 2

   

Увага! Починаємо готуватися до проведення обласних конкурсів та виставок!

Звертаємо вашу увагу на підписані листи Департаменту освіти і науки про проведення:
1. Обласної зимової спартакіади, що включає 7 обласних конкурсів (дивіться розділ «Масові заходи»)
2. Обласного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» (умови участі).
Листи ДОН та Інформаційно-методичні рекомендації ви завжди можете знайти в розділі «Масові заходи».
Пропонуємо готуватися до конкурсів!

   

В Центрі «Грані» знову створюють «мультими»

Вихованці телерадіостудії «Грані» вдруге вирішили брати участь у проекті «Справа. Вголос – 2.0» польської фундації «Нові Медіа». На цей раз сумісно зі студентами коледжу ЗНУ. Проект передбачає участь у трьох тренінгах з основ журналістики та створення двох мультимедійних газет ("мультим"), наповнених як текстовими, так і відеоматеріалами.
Під час першого тренінгу проекту, який відбувся 24 жовтня, учасники подискутували про якості журналіста, дізналися більше про критерії вибору джерел інформації, обрали теми для першої мультими. Згодом почнеться традиційне інтернет-голосування за мультимедійні видання. Розраховуємо на вашу підтримку!
фоторепортаж

   

Унікальний майстер-клас з петриківського розпису

Сьогодні, 25 жовтня, в Центрі «Грані» відбулися методичні посиденьки керівників гуртків, під час яких пройшов унікальний майстер-клас із петриківського розпису. В ньому взяли участь вихованці та керівники гуртків Центру.
Провели майстер-клас юні майстрині петриківського розпису, призерки багатьох творчих конкурсів та їх керівники Наталія Григорівна Гриняєва та Людмила Ігнатівна Шавульська. Петриківський розпис - сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис. Дякуючи проведеному майстер-класу, всі охочі навчилися наносити найпростіші мазки в стилі «петриківки» та створили власні авторські роботи, використав здобуті знання.
фоторепортаж

   

Як покращити показники охоплення дітей позашкільною освітою?

На це питання намагалися знайти відповідь 24 жовтня керівники позашкільних навчальних закладів під час обласної наради на базі гімназії №71. У нараді взяв участь директор Центру «Грані» Михайло Григорович Едель. Чи вдалося вирішити проблему – побачимо з часом.
фото       інформація ЗОДА

   

Фотографія в обличчях

В Запорізькому обласному відділенні Спілки фотохудожників України відкрилася персональна виставка робіт керівника фотостудії «Грані» Володимира Володимировича Козлова та його учнів.
Запрошуємо завітати та оцінити роботи!
фото

   

Вчимо запоріжців виготовляти повітряних зміїв

22-23 жовтня керівник гуртка Центру «Грані» Чавкін Алі Фяритович провів майстер-клас з виготовлення повітряних зміїв під час проведення «Запорізької книжкової толоки». Наймасштабніша літературно-мистецька подія міста включала низку заходів: книжковий ярмарок, літературний фестиваль, свято дитячої творчості та читання «Книголісся». Під час майстер-класу Алі Фяритовича понад 50 дітей та їхніх батьків навчалися виготовляти та запускати літаючих «змієнят».

   

Семінар з родзинкою

12 жовтня 2016 р. на базі Василівського Центру дитячої та юнацької творчості і туризму відбувся обласний семінар «Розвиток природних здібностей та обдарувань дітей та учнівської молоді засобами національно-патріотичного виховання під час роботи у гуртках науково-технічного напрямку позашкільного навчального закладу».
Організатори семінару щиро привітали усіх учасників: грав духовий оркестр та вихованці показали міні-концерт. У роботі семінару взяли участь 48 чол. з 13 районів та міст області (17 навчальних закладів). Директор Центру Дашковська О. А. цікаво та креативно розповіла про роботу керівника позашкільного закладу, порівнявши її з приготуванням борщу. Під час практичної частини семінару відбулися майстер-класи: «Виготовлення моделі планера з паперу», «Виготовлення повітряного змію «Монах», «Креативна фото рамка» та «Мак пам’яті». Із великим задоволенням учасники семінару побували на екскурсії у приватному зоопарку (господар Пилишенко О.)
фото       відео

   

Перегони на швидкості подиху

15-16 жовтня в Центрі «Грані» пройшов Перший відкритий обласний конкурс з автомоделювання в класах кордових моделей. Захід відбувся на оновленому відкритому кордодромі Центра «Грані» та був присвячений пам’яті Леоніда Вульфовича Левіта – засновника автомоделювання в Запорізькій області. Найкращій результат серед юних пілотів показав Роман Діденко з м. Покрова, його модель досягла швидкості 143 км/год.
Після юнацьких змагань свій майстер-клас показали досвідчені автомоделісти. Їх механічні витвори розганялись до швидкостей, важких навіть для зорового сприйняття. Триста кілометрів на годину – приємне досягнення для таких машин та їх пілотів.
Подібні змагання – класика автомодельного спорту, а також справжня насолода для зацікавлених глядачів.

Данило Богомолов, журналіст телерадіостудії «Грані»

Дивитися фото

Дивитися відеофрагменти змагань та показових виступів:
01   02   03   04   05   06   07  08

   

Гарні новини!

15-16 жовтня на оновленому кордодромі Центра «Грані» відбудеться Перший обласний відкритий турнір учнівської молоді з кордового автомоделювання. Захід присвячений пам’яті засновника автомоделювання в Запорізькій області Леоніда Вульфовича Левіта.
У турнірі візьмуть участь команди з Запорізької, Львівської, Тернопільської, Дніпропетровської областей. Програма передбачатиме заїзди учасників в 11 класах моделей.
Кордовий автомоделізм – це класика автомодельного спорту. Всі моделі виготовляються власноруч і кожний учасник гордий за свою роботу! Мікродвигуни мають швидкість 36000-42000 обертів за хвилину. А це означає, що їх поршень має бути виготовленим з точністю до 0,001 міліметрів та рухатися догори-вниз 600-700 раз на секунду!
Юні конструктори продемонструють на турнірі можливості своїх автомоделей, а глядачі отримають задоволення та гарний настрій! Ласкаво просимо!

   

Михайло Григорович Едель – один з найкращих педагогів Запорізької області

Напередодні Дня вчителя 35 видатних педагогів Запорізької області стали лауреатами педагогічної премії 2016 і були нагороджені грамотами та подарунками. Серед них і директор центру «Грані»!
Михайло Григоровичу, щиро вітаємо Вас з професійним святом! Від усього серця бажаємо і далі нести свою любов дітям, а також творчого натхнення і запалу!
фото нагородження

Ірина Шинкаренко, вихованка телерадіостудії «Грані»

   

Фоторепортаж: обласні змагання з автомоделювання

В перший день жовтня юні автомоделісти Запоріжжя та Оріхова виборювали першість на обласних змаганнях з автомоделювання в класах радіокерованих моделей та моделей формули «Багі». Кубок першості здобула команда «Грані», здобувши 5 медалей в особистому заліку! Дивіться яскравий фоторепортаж зі змагань за посиланням.
фото

   

Отримай порцію гарного настрою на змаганнях з автомоделювання

1 жовтня в Центрі «Грані» відбудуться обласні змагання з автомоделювання «Круті віражі». Програмою передбачається особисто-командна першість у класах радіокерованих моделей РЦБ, «Nascar» та «Багі». За попередньою інформацією у заході братимуть участь юні автомоделісти з Оріхова та Запоріжжя.
Подивитися на виступи юних учасників ви можете з 10:00 до 17:00 за адресою:
пр.Маяковського, 14, Центр «Грані». Телефон для довідок: 233-11-26

   

Увага!

З розкладом роботи гуртків Центру «Грані» на І півріччя 2016-2017 навчального року можна ознайомитися за посиланням
розклад

   

Юні судномоделісти Центру «Грані» - найкращі в області!

20 юних судномоделістів з Запорізької області виборювали першість 24 вересня на обласних змаганнях з судномоделювання в класах радіокерованих моделей. Перемогу здобула команда «Грані»! Увагу глядачів своєю справжньою моряцькою формою привертала команда-початківець – вихованці Енергодарського клубу юних моряків «Екватор» з флотилією.
фоторепортаж

   

Синдром професійного вигорання: як «гранівці» вчилися берегти психоемоційне здоров’я

21 вересня спеціалісти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: доцент кафедри менеджменту освіти і психології Т.О.Афанасьєва та старший викладач цієї ж кафедри Ю.М. Чемодурова провели для колективу Центру «Грані» цікавий півторагодинний тренінг «Профілактика симптомів професійного вигорання педагогів».
«Гранівці» навчилися визначати причини й ознаки синдрому вигорання, пройшли тест на наявність синдрому та обговорили ефективні шляхи його подолання.
Дякуємо спеціалістам ЗОІППО за корисний тренінг!

   

24 вересня запрошуємо на обласні змагання з радіокерованого судномоделювання

Вихованці позашкільних навчальних закладів Запоріжжя, Оріхова, Нікополя, Мелітополя та учні клубу юних моряків «Екватор» з флотилією м.Енергодара продемонструють свою майстерність в управлінні радіокерованих моделей, а також моделей-копій.
Подивитися на виступи юних учасників ви можете з 10:00 до 17:00 за адресою: пр. Маяковського, 14, Центр «Грані». Телефон для довідок: 233-11-26
Лист

   

На фестивалі домашньої консервації

Керівник гуртка Центру «Грані» Олег Петрович Павлик провів майстер-клас з гончарної майстерності на Всеукраїнському фестивалі домашньої консервації. У рамках фестивалю були організовані різноманітні кулінарні майстер-класи, дегустації, конкурси тощо. Також просто неба всім гостям свята пропонували взяти участь у заготівлі 300 кілограмів квашеної капусти, яку потім передали до військових частин, що беруть участь в АТО.
фото

   

 

Участь у масштабному IT – Форумі 2016

IT – Forum» - це щорічна регіональна конференція, метою якого є популяризація сфери IT в Україні, об'єднання людей, найбільш зацікавлених у розвитку IT.
Вихованці гуртка «Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання» Запорізького Центру «Грані» 16 вересня представили на Форумі різноманітні моделі роботів – «Бот з провідним пультом управління», «Робот – цуцик», «Робот, що вибиває банки за кордон кола», «Лінійний повзун». Навколо презентаційної зони «Грані» весь час було багатолюдно. Всі представлені моделі дуже сподобалися гостям і учасникам заходу.
відео

   

Дивіться яскравий фоторепортаж зі свята Дня відкритих дверей
дивитися відео

   

Центр «Грані» відкриває новий навчальний рік. Запрошуємо дітей на безкоштовні заняття в гуртках!

15 вересня у Центрі «Грані» відбудеться свято Дня відкритих дверей. Насичена програма заходу включатиме: майстер-класи під керівництвом досвідчених педагогів з початкового технічного моделювання, паперопластики, декоративно-ужиткового мистецтва; показові виступи юних робототехніків, авіа-, авто-, судномоделістів; виставки дитячих робіт з технічної творчості.
Очікуємо всіх бажаючих з 13-30 до 15-00 за адресою:
м. Запоріжжя, пр.Маяковського, 14. Центр «Грані».
До 17-00 будуть відкриті двері кабінетів, лабораторій, в яких діти зможуть зустрітися, поспілкуватися з керівниками та записатися у гуртки, що сподобаються.
дивитися фото відкриття 2015 року                 дивитися відео відкриття 2015 року

   

Одночасно у двох Всеукраїнських заходах перемогла Дитячо-юнацька телестудія «Грані»

З 22 по 25 серпня 2016 року у місті Кременчуці Полтавської області одночасно проходили Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно та телебачення «Веселка» та Всеукраїнський відкритий конкурс юних фотоаматорів «Ми-діти України».
Беззаперечну перемогу на фестивалі «Веселка» здобув запорізький Народний художній колектив «Дитячо-юнацька телестудія «Грані», який був нагороджений КУБКОМ, Дипломом ПЕРШОГО ступеня
за документально-публіцистичний фільм «Волонтери» та Дипломом ПЕРШОГО ступеня за анімаційний фільм «Павло Чубинський – автор слів гімну України».
Студію «Грані» на фотоконкурсі «Ми діти України» з гідністю представили вихованки гуртка «Фотоаматорство» Норова Олена та Цацуро Катерина, відзначені дипломами ІІІ ступеня за фото-бліц та роботу «На самоті» (номінація «Жанрове фото»). Також дипломом ІІІ ступеня заочно нагородили Толмачову Вікторію за фотороботу «Будівництво» (номінація «Пейзаж»).
Вітаємо переможців і бажаємо нових успіхів і досягнень!
дивитися  фото

   

Підведені підсумки Всеукраїнських конкурсів-виставок «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Ознайомитися з результатами по Запорізькій області можна за посиланнями:

ПТМ        Наш пошук

   

Вітаємо переможця!

Вихованець гуртка «Судномоделювання» Центру «Грані» Котельніков Віталій (зліва на фото) здобув срібну медаль на Чемпіонаті України серед дорослих спортсменів з радіокерованих судномоделей, який відбувався у м. Кіровограді з 01 по 03 липня 2016 року.

Вітаємо Віталія, його керівника Сергієнка А.О. та тренера команди Люльченка І.П. з гарними результатами! Бажаємо подальших успіхів!
звіт      фото

   

В серці археологічних розкопок

Журналісти Центру «Грані» 29-30 червня побували на острові Таволжанський Вільнянського району Запорізької області з метою висвітлення археологічних розкопок. Ці розкопки проводили вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Запорізького обласного центру туризму під керівництвом Кіма Сергійовича Гуленка.

У процесі роботи були знайдені фрагменти кераміки епохи бронзи, антропоморфні стели.
фото

Журналістка Центру «Грані» Діана Лук’янова

   

Підведені підсумки обласних весняних відкритих конкурсів з науково-технічної творчості

Підсумки конкурсів з: судномоделювання «Дніпрові хвилі» (у відкритому басейні); автомоделювання «Круті віражі» (радіокеровані моделі та моделі формули «Баггі»); авіамоделювання «Срібне крило» (метальні планери); повітряних зміїв «Мирне небо Запоріжжя» та заочного фотоконкурсу «Мій рідний край» можна подивитися за посиланням
наказ

   

«Робот – що це?» - Центр «Грані» продовжує навчати обдарованих учнів у обласній літній школі

У неділю 12 червня у обласній літній школі для обдарованих учнів, яка проходить на базі Запорізької школи-інтернату № 7, Центром «Грані» було проведено лекцію-демонстрацію «Робот – що це?», на якій були присутні всі учасники літньої школи»

На лекції учні отримали уявлення про сучасні погляди на робототехніку. Їм були продемонстровані розробки роботів, які виготовлені учнями гуртка «Робототехніка та комп’ютерне моделювання» Запорізького обласного центру науково технічної творчості учнівської молоді «Грані». У другій частині заходу учні, які входять до фізико-математичного загону мали можливість самостійно сконструювати робота, запрограмувати його та продемонструвати в дії.
фото

   

Журналісти телеканалу «ТВ-5» поцікавились конструюванням повітряних зміїв

13 червня керівник гуртка Центру «Грані» з конструювання повітряних зміїв Чавкін Алі Фярітович поспілкувався з журналістами запорізького телеканалу «ТВ-5». Відбулося це на каскаді фонтанів «Райдуга». Алі Фярітович відповів на запитання щодо конструювання та польотів зміїв, а дещо пізніше запустив їх разом з кореспондентами. Це інтерв’ю можна буде побачити вранці в середу, 15 червня, у програмі «Ранок з ТВ-5», присвяченій Міжнародному дню вітру.

Ірина Шинкаренко, журналістка «Грані»

дивитися відео

   

Вчимо обдарованих дітей у літній школі

10 червня в обласній літній школі для обдарованих дітей, яка функціонує на базі школи-інтернату № 7 обласним Центром НТТУМ «Грані» були проведені майстер-класи за чотирма напрямами:

- кіно-відео – учні познайомилися з азами операторської майстерності та монтажем відеофільмів;
- комп’ютерна анімація – навчилися створювати прості мультиплікаційні ролики;
- журналістика – здобули навички ефективного оратора та скоромовлення;
- авіамоделювання – кожен учасник сконструював модель планера і зміг випробувати її в польоті н спортмайданчику.

фото

   

Юнпресівці «Грані» проаналізували вплив ЗМІ на ситуацію в Україні

Юнпресівці Центру «Грані», а також команда молодих журналістів з Бердянська, 10 червня відвідали телеканал «Запоріжжя» з метою участі в програмі «Знак питання». Тема випуску стосувалася впливу ЗМІ на ситуацію в Україні. Разом з запрошеними громадськими діячами юні журналісти прийшли до висновку, що ЗМІ не дають побачити повну картину того, що відбувається та лише заплутують громадян за нинішніх обставин у країні. Проте однозначного вирішення цього питання учасники програми не знайшли.

Олександра Коціло, журналістка «Грані»

   

Може стати дурнем?

Єлизавета Колодницька, вихованка телерадіостудії «Грані», в есе «Може стати дурнем?» пропонує перестати ставити ефемерні цілі та вже братися до конкретних справ. Зацікавило? Тоді приємного читання.
читати далі

   

З Львівського Медіа Форуму 2016 з досвідом та нагородами

Львівський медіафорум – центральна медіа подія країни. Щороку понад 700 видавців, редакторів, експертів, журналістів з’їжджаються до Львова із 10 країн світу аби зустрітися з колегами, єдинодумцями та обговорити спільні справи та майбутні проекти. Головна тема цьогорічного форуму – «Пояснюючи світ через медіа».

Юнпресівці запорізького Центру «Грані» вибороли право безкоштовної участі у Форумі, після перемоги у Всеукраїнському конкурсі молодіжної журналістики (інтернет-голосування за мультимедійні видання). Поїздка стала для дітей плацдармом професійного росту, інтенсивної роботи над створенням двох мультимедійних газет, відеорепортажів про події Форуму.

Анастасія Вербовецька, Павло Іщенко, Дарія Геращенко, Олександра Коціло та Валерія Дмитрюк створювали матеріали, спілкуючись з відомими журналістами.

Спонсором поїздки виступила польська фундація «Нові Медіа», яка за перемогу у Всеукраїнському конкурсі молодіжної журналістики, нагородила гранівців ще й дзеркальною фотокамерою та картами пам’яті для гаджетів.
звіт         фото        Мультима 1         Мультима 2         відео 1         відео 2

   

Завершилася ВЕСНЯНА СПАРТАКІАДА

З 21 по 29 травня Центром «Грані» були проведені обласні конкурси з: автомоделювання в класах радіокерованих моделей «Круті віражі»; авіамоделювання «Срібне крило» в класах метальних планерів та повітряних зміїв «Мирне небо Запоріжжя».

У конкурсах брали участь понад 100 юних моделістів з навчальних закладів Запорізької області.
звіт     фото авто     фото авіа     фото повітряні змії

   

Запорізькому обласному відділенню МАН – 25 років!

24 травня на урочистому вечорі присвяченому 25-ій річниці створення Запорізького обласного відділення Малої академії наук України у Запорізькому національному університеті зібралися викладачі вищих навчальних закладів м. Запоріжжя, представники Департаменту освіти і науки, майбутні науковці – вихованці обласної МАН.
Святкування об’єднало разом людей, які беруть активну участь у пошуку та підтримці майбутньої наукової еліти України. Перед учасниками виступили директор ДОіН Озерова Т.Я., ректор ЗНУ Фролов М.О., директор ЗОЦ НТТУМ «Грані» Едель М.Г. та інші. В своєму виступі Едель М.Г. розповів про історію виникнення та становлення запорізької обласної МАН, наголосив на перспективах її подальшого розвитку.
фото      історія МАН

   

Ще одна ПЕРЕМОГА!

Журналісти телерадіостудії «Грані» на XIV Міжнародному фестивалі «Прес-весна на Дніпрових схилах» перемогли в номінації «Газета» - 2 місце. Спецпремією в номінації «Журналістська робота» нагороджена Ірина Шинкаренко.
Діти отримали кубок та в подарунок модем для 3G інтернету. Три дні в Києві команді журналістів з Запоріжжя додали масу позитивних емоцій та ще 4 дипломи лауреатів. Герої «Прес-весни»: Іщенко Павло, Геращенко Дарія, Вербовецька Анастасія, Коціло Олександра.
фото      звіт

   

Останнє слово було за журі

Величезне спасибі ВСІМ, хто підтримав голосуванням журналістів-початківців телерадіостудії «Грані запорожців»! Завдяки вам, команда зібрала потрібну кількість голосів і стала найсильнішою. Компетентне журі серед претендентів на місця призерів оцінило роботу запорізької редакції. У «Грані» 3 місце! Представники редакції вже виїхали до Львова на Медіа-форум. Вчимося далі. Дякую за підтримку!
Читайте про нас.

   

Педагогічна практика курсантів

Педагогічна практика курсантів Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пройшла 18 травня 2016 р. на базі Центру «Грані». Курсанти здійснили екскурсію по закладу, взяли участь у майстер-класах: «Виготовлення технічних об’єктів з паперу», «Графічний редактор Paint», «Ази операторської майстерності», а також ознайомилися із досягненнями обдарованих вихованців закладу у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт (МАН).
фото

   

«Урізноманітнення напрямів науково-технічної творчості в комплексному позашкільному навчальному закладі»

«Урізноманітнення напрямів науково-технічної творчості в комплексному позашкільному навчальному закладі» - тема обласного семінару, який відбувся 17 травня 2016 р. на базі Кам’янсько-Дніпровського Будинку дитячої творчості. У заході взяли участь 49 педагогів з позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів м. Запоріжжя, м. Мелітополя, м. Енергодара, м. Дніпрорудного, м. Василівки, смт Михайлівки, с. Великої Білозерки, м. Кам’янки-Дніпровської та Кам’янсько-Дніпровського району. Під час заходу, окрім теоретичної частини, відбулося 5 майстер-класів з технічної творчості, а також учасники семінару відвідали Кам’янсько-Дніпровський історико-археологічний музей.
фото         звіт

   

VIII Всеукраїнський Фестиваль Роботіки за правилами WRO.

14 травня у Палаці Спорту (м. Київ) відбувся VIII Всеукраїнський Фестиваль Роботіки за правилами WRO. Сотні дітей приїхали до Києва, щоб спробувати перемогти у олімпіаді з робототехніки. Їхні роботи змагалися у швидкості та силі. Цього року команди центру «Грані» взяли участь у дисциплінах Автономні Роботи Сумоїсти та Слалом. Модель Пархоменка Арсенія була четвертою з 26 в змаганні «Слалом». Моделі Столяренка Анатолія, Тутова Олексія, Павліва Олександра, Ткаченка Романа гідно змагалися на татамі з іншими роботами-сумоїстами.

   

Юні судномоделісти Центру «Грані» - найкращі в області!

14-15 травня пройшли обласні змагання з судномоделювання. Учасники з Запоріжжя, Нікополя, Мелітополя, Оріхова та Роздольської ЗОШ Михайлівського району продемонстрували свою майстерність в управлінні радіокерованих моделей, а також моделей-копій. Беззаперечним лідером в командній першості стала команда Центру «Грані».

Фоторепортаж       звіт

   

Підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнських конкурсів-виставок «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Дипломами Департаменту освіти і науки ЗОДА нагороджено 182 учнів шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів.

підсумковий наказ

   

Дивіться новий випуск телепередачі «А вам слабо?!»

Герой четвертого випуску «А вам слабо?!» Максим Дьяченко розбирає та збирає макет пістолета Макарова з зав’язаними очима. За скільки секунд він впорається з цим завданням? Пропонуємо подивитися.

Нагадуємо, що мета програми знайти та превентивно відкрити талановитих «видатних людей майбутнього нашого краю», які через кілька років стануть опорою міста, країни. Запрошуємо учнів стати героями наступних випусків телепередачі та показати щось незвичне для пересічної дитини, продемонструвати свої інтелектуальні та фізичні можливості.

   

Від вас залежить перемога телерадіостудії «Грані»!

Дорогі друзі! Триває голосування за мультимедійні видання у Всеукраїнському конкурсі молодіжної журналістики. Прохання підтримати телерадіостудію «Грані» та їх видання, які вам точно сподобаються! Адже це зібрання оригінальних та актуальних матеріалів! Голосуємо за посиланням http://www.sprawa.org/vote Обираємо "Запорізький молодіжний клуб «Грані», вводимо свою електронну адресу. Та підтверджуємо своє рішення в пошті за посиланням. Команда, безперечно, заслуговує на перемогу! Для них ваші голоси означатимуть здійснення мрії: участь у Львівському Медіа Форумі 2016.
докладніше

   

Дві високі нагороди привезли з Румунії юні запорізькі науковці

Одинадцять юних дослідників, учнів 9-10 класів із різних регіонів – переможці національного конкурсного відбору, представляли цьогоріч Україну на XXIII Міжнародній конференції молодих вчених «ICYS-2016». Вона проходила з 16 по 22 квітня у м. Клуж-Напока (Румунія). Учасниками цьогорічної конференції загалом стали понад 150 школярів із 28 країн світу.

В команді України на конкурсі «ICYS-2016» було двоє запоріжців. Це гуртківці МАН КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР – Музиченко Микола і Чередніченко Олександр, учні 10 класу Запорізького технічного ліцею, які представляли свої проекти, розроблені під керівництвом Білоус Світлани Юріївни. Саме запорізькі юні науковці посіли другі місця і були нагороджені срібними медалями! Бажаємо їм подальших успіхів та творчих злетів!

   

Манівці Запоріжжя серед найкращих у 2016 році!

У березні-квітні 2016 року у м. Києві відбувся ІІІ фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України на 5 відділеннях, що базуються у Центрі «Грані». Це відділення технічних наук, математики, фізики і астрономії, економіки та комп’ютерних наук.

Із 13 учасників, що представляли Запорізьку область (12 з них гуртківці Центру «Грані»), 11 стали переможцями! За підсумками ІІІ етапу конкурсу-захисту МАН на відділеннях науково-технічного напрямку Запорізька область посіла ІV місце, пропустивши вперед лише команди м. Києва, Харківської та Рівненської областей.

На фото - найрезультативніші учасники серед запоріжців: Штефан Дмитро, Чередніченко Олександр, Чуряков Богдан (зліва направо).

   

В Центрі «Грані» відбувся чудовий тренінг від спеціалістів Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Спеціалісти ЗОІППО: завідувач кафедри менеджменту освіти і психології І.А. Донченко та доцент цієї ж кафедри Т.О.Афанасьєва провели для колективу Центру «Грані» двогодинний тренінг з теми «Професійний розвиток педагога». «Гранівці» отримали психолого-методичну допомогу через виконання вправ: створення колажів моделі ідеального педагога, малюнків саморозвитку, пройшли тест на педагогічне вигорання. Та головне – підвищили мотивацію для професійного розвитку! Подальша співпраця зі спеціалістами ЗОІППО відбудеться восени цього ж року під час наступного семінару-практикуму.
фото

   

Чекаємо живими та здоровими

Нині триває Великий піст. Незабаром кожна українська сім’я почне готуватися до Великодня. У ці дні ми всі разом не повинні забувати про тих, хто стоїть на сторожі нашого спокою та миру на передовій. Кожен воїн повинен відчути свято Великодня. Саме тому спільно маємо взяти участь в акції «Великодній кошик солдату».

Наймолодші вихованці гуртків Центру «Грані» долучилися до благодійної акції - виготовили вітальні листівки у вигляді писанок з поздоровленнями та побажаннями, щоб продемонструвати нашим військовослужбовцям, які несуть службу в АТО, що про них пам’ятають і чекають їх живими та здоровими.

   

Розпочинаємо підготовку до весняної спартакіади!

Згідно з листом Департаменту освіти і науки ЗОДА про проведення обласних весняних відкритих конкурсів з науково-технічної творчості учнівської молоді, у травні відбудуться:

01-31 травня – Обласний етап Всеукраїнського фотоконкурсу «Мій рідний край» (заочний);

14-15 травня – Обласний конкурс з судномоделювання «Дніпрові хвилі» (у відкритому басейні);

21-22 травня – Обласний конкурс з автомоделювання «Круті віражі» (радіокеровані моделі та моделі формули «Баггі»);

28 травня – Обласний конкурс з авіамоделювання «Срібне крило» (метальні планери HLG-450);

29 травня – Обласний конкурс повітряних зміїв «Мирне небо Запоріжжя».

З інформаційно-методичними рекомендаціями до заходів ви можете ознайомитися за посиланням нижче.

Лист

   

Запрошуємо на виставку дитячих робіт

Підтримка та розвиток технічної творчості – мета відразу двох виставок-конкурсів: «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» у Центрі «Грані». На виставці представлено понад 400 робіт учнів навчальних закладів, шкіл-інтернатів, вихованців ПНЗ Запорізької області, вік яких від 6 до 18 років. Запрошуємо вас відвідати виставку, яка відкрита для всіх бажаючих до кінця квітня, оцінити роботи учасників, а також надихнутися зробити щось власноруч.

   

Обмін досвідом на дніпропетровському обласному фестивалі повітряних зміїв «Мирне небо 2016»

Щорічний фестиваль повітряних зміїв «Мирне небо» в Дніпропетровську проводиться вже 15 рік поспіль, його організатори – Дніпропетровський обласний Центр науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Популярність заходу з часом стала такою високою, що керівники гуртків «Конструювання повітряних зміїв» Центру «Грані» А.Ф. Чавкін та О. М. Хникін 11-12 квітня поїхали на фестиваль з метою обміну досвідом.

В результаті отримали відповіді на багато питань, пов’язаних з організацією проведення фестивалю, визначилися з методикою та технікою оцінювання стендових моделей та польотів повітряних зміїв. Насолодилися запуском експериментальних, плоских, коробчастих, безкаркасних, пілотажних, керованих повітряних зміїв, класом «міні», а також найскладнішим класом зміїв «паровозів», де в одну конструкцію об’єднані від 100 і більше «змієнят».

На запорізький фестиваль повітряних зміїв запрошуємо 29 травня на стадіон «Олімпійські надії» (каскад фонтанів «Райдуга»)
фото

   

Невипадкові зустрічі вихованців телерадіостудії «Грані»

Завдяки проекту з медіаосвіти і молодіжної журналістики "Справа. Вголос 2.0" вихованці телерадіостудії «Грані» 11 квітня зустрілися з запорізьким журналістом Миколою Колодяжним. який займається масштабними соціальними проектами в якості репортера, організатора заходів, менеджера. Шановний гість поспілкувався з молодими журналістами про соціальні проекти і роль активних людей в підтримці благодійництва та волонтерства, розповів про свій професійний шлях та досвід, дав поради щодо редакції та оформлення заголовків, лідів та текстів матеріалів.

   

Центр «Грані» організував для запоріжців сімейне свято «День космічного здоров’я».

9 квітня в Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий Гай» в рамках Міжнародного дня здоров’я та Дня космонавтики відбулося яскраве та насичене сімейне свято «День космічного здоров’я». Для дітей старшого віку та дорослих особливо цікавою була зона, яку організував Центр «Грані».

– Ми привезли частину робіт, які були представлені на виставці «Космічні фантазії», а також провели показові виступи судо- та авіамоделістів, – розповіла завідувач оргамасовим відділом Центра Світлана Бережна. – Завжди раді відгукнутися на такі заходи і продемонструвати запоріжцям здобутки творчості наших дітей.
репортаж       фото

   

Про збереження мережі позашкільних навчальних закладів!

Надійшло звернення Міністра освіти і науки України С.Квіта до голів обласних державних адміністрацій щодо функціонування позашкільних навчальних закладів та недопущення їх безпідставної ліквідації або реорганізації в умовах обмеженого фінансування галузі освіти.
звернення

   

Завершився обласний заочний конкурс «КРАЇНА МРІЙ»

Конкурс проходив з 01 січня по 29 лютого 2016 року та зібрав роботи 26 колективів юних аніматорів і мультиплікаторів навчальних закладів Запорізької області. Журі розглянуло 40 різноманітних робіт на тему «Україна – це Я». Результати дивіться за посиланням.
Підсумки

   

В Центрі «Грані» створюють «мультими»

Вихованці телерадіостудії «Грані» беруть участь у проекті «Справа. Вголос – 2.0» польської фундації «Нові Медіа». Він передбачає створення двох мультимедійних газет ("мультим"). Під час першого тренінгу проекту учасники подискутували про якості журналіста, дізналися більше про критерії вибору джерел інформації, обрали теми для першої мультими!

   

Газета «ГРАНІ ЗАПОРІЖЦІВ». Ювілейний випуск!

Вийшов 20-й номер молодіжної газети «Грані запоріжців», автори якого – вихованці гуртка «Журналістика». У номері: історія юної переселенки, пригоди гривні, притча про «вівісекцію гідності», замітки про фотовиставку, отримання біометричного паспорту, волонтерство. Приємного читання!

дивитися усі номери газети

   

Керівник Центру взяв участь у телевізійній передачі «Запорізький вектор»

На каналі «Запоріжжя» вийшов в ефір випуск програми «Запорізький вектор», гостем якої був керівник Центру «Грані» Михайло Едель. Тема програми – проведення різноманітних творчих конкурсів за сприяння благодійної організації «Фонд добрих справ».

Михайло Григорович, на прикладі проведення обласного конкурсу для молодших школярів з початкового технічного моделювання за сприяння фонду, розповів про важливість підвищення ролі технічної освіти серед дітей, актуальність STEM освіти.

дивитися передачу

   

Увага! Щодо проведення семінарів

Запланований обласний семінар «Організація роботи гуртків науково-технічного напрямку в умовах сільської місцевості» на базі Якимівського Будинку дитячої та юнацької творчості, відмінено з об’єктивних причин. Просимо зазначену інформацію довести до відома керівників підпорядкованих навчальних закладів.

лист

   

Зробимо повітряного змія власноруч

Виготовлення та запуск повітряних зміїв з одного боку – дитяча забава, що привертає до себе людей різного віку, з іншого – захоплення, що сприяє розвитку спостережливості, кмітливості і творчого потенціалу. В даний час спостерігається збільшення цікавості до цього виду гри та технічного спорту. З метою поширення та розвитку гуртків повітряних зміїв в області, розповсюдження досвіду конструювання цих літальних апаратів, Центр «Грані» організував проведення такого семінару – майстер-класу. Захід відбувся 24 березня 2016 року. В ньому взяли участь більше 30 педагогів з позашкільних навчальних закладів області.

фоторепортаж        звіт

   

Дихай вільно

В рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом для вихованців гуртків Центру «Грані» 23 березня 2016 року була проведена бесіда на тему «Профілактика туберкульозу». Після розмови з головним спеціалістом епідеміологічного відділу Запорізького міського управління Держсанепідслужби в Запорізькій області, діти створили малюнки, з яких оформили тематичну експозицію.

   

Фоторепортаж: обласні змагання з автомоделювання

Юні автомоделісти Запоріжжя, Оріхова, Приморська та Токмака 19 березня виборювали першість на обласних змаганнях з автомоделювання в класах трасових моделей. Кубок першості здобула команда Центру дитячої та юнацької творчості м.Токмака.

фоторепортаж        звіт

   

Яскраві моменти обласного конкурсу для молодших школярів з початкового технічного моделювання

фоторепортаж        звіт     наказ

   

Конкурс для наймолодших

12 березня Центр «Грані» проводить обласний конкурс для школярів 7-10 років з початкового технічного моделювання.
Програма конкурсу передбачає: захист проекту на тему водного транспорту, теоретичний залік, виготовлення об'ємних моделей кораблів, складання аплікації з плоских геометричних фігур.
Спробувати свої сили в конкурсі, за попередніми даними, приїдуть 30 дітей з навчальних установ Запоріжжя та Запорізької області: Мелітополя, Дніпрорудного, Енергодара, Михайлівки, Матвіївки. Всі учасники будуть нагороджені невеликими подарунками, дипломами.

   

Підведені підсумки обласного конкурсу «Космічні фантазії»

Центром «Грані» з 14 грудня 2015 року по 26 лютого 2016 року проведено обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки «Космічні фантазії».
У конкурсі, що проводився за п’ятьма номінаціями: література та журналістика; філософія та історія; образотворче мистецтво; декоративно-ужиткове мистецтво; музичне мистецтво, брали участь діти віком від 8 до 16 років. Представлено понад 1200 різноманітних за формою і змістом робіт.
Журі конкурсу відзначило високий рівень виконання робіт, їх відповідність технічним, естетичним та експозиційним вимогам.

результати      фото

   

Діти-винахідники позмагалися на Всеукраїнському науковому LEGO-турнірі.

27 лютого у Києві відбувся Перший Всеукраїнський науковий LEGO-турнір (FIRST LEGO League), в якому взяли участь 8 винахідників Центру «Грані».
Діти презентували робота для сортування сміття та аналогічну гру. Змагалися у чотирьох номінаціях: проект, основні цінності, дизайн роботи, гра роботів. За участь у фестивалі отримали подарунки у вигляді наборів «Lego». Загалом захід об’єднав 35 команд з України.

Анастасія Вербовецька, вихованка гуртка «Журналістика»

   

На лекцію до відомого українського телеведучого

В суботу, 27 лютого відбудеться офіційний старт Міжнародного фестивалю Запорізька толока-2016. Журналісти «Грані запоріжців» візьмуть участь у заході, зокрема прослухають відкриту лекцію Костянтина Грубича «Журналістика як ремесло: правильність комунікації та проблема вибору», яка почнеться в 13-00 в Класичному приватному університеті.
читати матеріал

Даніїл Богомолов, студент ЗНУ

   

Журналісти Центру «Грані» завітали на оновлений ТВ-5

22 лютого для юних телевізійників «Грані» була організована екскурсія на запорізьку телерадіокомпанію ТВ-5, мовлення якої охоплює Запорізьку область, частину Дніпропетровської та Херсонської областей.
Вихованці були вражені сучасним апаратно-студійним комплексом, технічною базою –високотехнологічним відео- та аудіооснощенням. Мали можливість поспілкуватися з ведучими та працівниками каналу

   

Юні науковці захистили дослідницькі проекти

21 лютого 2016 року на базі Запорізького національного університету відбувся ювілейний 25-й захист робіт науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН Запорізької області.
Центр «Грані» ЗОР організаційно забезпечував захист на відділеннях науково-технічного профілю (відділення математики, фізики і астрономії, економіки, технічних наук, комп’ютерних наук).

дивитися фото       звіт

   

Відчути себе частиною чогось більшого

Нинішнє політико-соціальне становище змусило частину українців активізувати свої резерви для допомоги тим, кого держава переважно залишила без належної підтримки. Запалені ідеєю, громадяни організовують волонтерські пункти допомоги бійцям АТО. І нашому колективу випала змога відчути на собі, що ж таке волонтерська підтримка, хто її забезпечує та як можна власноруч полегшити роботу ініціативним людям.

Читати матеріал                                                                                    Маргарита Дудіна

   

Запорізьке село і люди

Усвідомлення того, що маленька мрія стає реальністю, зародилося в той момент, коли поїзд нарешті зрушив. І вже стоячи на сільській автобусній зупинці я остаточно зрозуміла, що звична цивілізація залишатиметься далеченько цілий тиждень. Кругом – сніг, над нами – сніг. Шкода, що то був останній білосніжний день. Отже, село Іванівка, місто Енергодар.

Читати матеріал                                                                                    Маргарита Дудіна

   

До Києва завітає американський гурт The Neighbourhood

В останній день зими у столичному клубі ATLAS о 19:00 відбудеться перший український концерт каліфорнійського музичного гурту The Neighbourhood.
Молоді виконавці альтернативного, інді-року завітають до України в рамках свого Європейського туру.
Концерт проходитиме за адресою вул. Артема, 37/41. На даний момент квитки можна придбати в касі клубу ATLAS, яка працює з 12:00 до 21:00 без вихідних. Організатори наполегливо рекомендують не купувати квитки з рук.
Вартість квитків: від 650 до 1500 грн.

Маргарита Дудіна

   

Хижацький уік-енд в Запорізькій області

Хижаки в клітці надворі в селі. Звучить, як-то кажуть, трешово. Але в межах Запорізької області можливо все. Отже, ми вирушили до угідь відомого земляка – Олександра Пилишенка, який взяв участь у програмі «Чудо-люди», і попри те, що перемоги не досяг, він заручився підтримкою багатьох українців, заявивши про свою діяльність на всю країну. Зоопарк HomeZoo на теренах України вже визнали феноменом! Крім того, Олександр став автором проекту «Людина та лев», під час якого він мусив провести п’ять тижнів у клітці з вагітною левицею, прийняти в неї пологи та написати картини, прибуток від продажу яких повністю було вкладено в розвиток Зоопарку.

   Читати матеріал                                                                             Маргарита Дудіна

   

Анти… що?

Знову вихідні, а надворі сніг, тож нам кортить вибратися за межі квартири. Як це часто трапляється взимку у віці переважно від 16-ти років – нам набридають санчата, сніжки, снігові та інші баби. «Переростаємо». Виходимо з дому, щоб скоріше потрапити до іншої будівлі, хіба більш затишної, ніж наше житло. Чи до кафе, чи куди…
Нинішнє десятиліття дало змогу проводити час у приємній атмосфері за чашкою кави або чаю не лише у звичних кафешках. Тепер затишок доступний за дещо нижчу ціну в так званих анти-, арт- або таймкафе.
У чому суть цих новомодних закладів?

   Читати матеріал                                                                             Маргарита Дудіна

   

Куди приводить талант

У Виставковій залі Спілки фотохудожників 25-го січня відбулося відкриття фотовиставки «8», присвяченої 8-річчю лабораторії візуального мистецтва. На виставці були представлені роботи найталановитіших слухачів фотокурсу..
Організатором події виступила викладачка фотошколи з дисципліни «Фотомайстерність» та авторка «Книги про фотографію» Олена Смирнова. Місце для проведення надав Бурбовський Олег Олександрович – член Національної спілки фотохудожників України та завідувач Виставкової зали.

   Читати матеріал                                                                             Маргарита Дудіна

   

15-19 лютого 2016 року в Центрі «Грані» – МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ

Захід проводиться щорічно з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів та обміну досвідом. В програмі: виставка методичної літератури, відкриті заняття педагогів, засідання науково-методичної ради, проведення майстер-класів та ін.

   

Маскувальні сітки та «кікімори». Допомагаємо, як можемо.

Вихованці дитячо-юнацької телестудії Центру «Грані» допомагають військовим, які захищають східні терени нашої держави.
8 лютого 2016 року діти спільно з запорізькими жінками-волонтерами долучились до плетіння маскувальних сіток та «кікімор» для армії. Сплели одну маскувальну сітку, матеріали до якої надали волонтери. Нині маскувальних костюмів бійці української армії потребують найбільше. Почали плести також «кікімори» для снайперів, аби ті зникали з поля зору ворога.
Тепло своїх сердець, віру в перемогу, надію на швидке повернення додому і побажання миру вкладали діти також у листівки нашим воїнам.
Радіємо з того, що юні українці в такий спосіб допомагають своїй країні. Разом ми переможемо!

   

Роботландія – крок в успішне майбутнє
З метою популяризації STEM-освіти (науки, технологій, інженерії та математики) в Запорізькій області, Центром «Грані» 31 січня 2016 року був проведений І Обласний турнір з робототехніки «Роботландія».
В турнірі брали участь 11 команд з Запоріжжя та Матвіївського ЗНВК «Всесвіт». Учасники змагались у «Тріатлоні - проходження траси роботом автономно», «Тріатлоні - проходження траси роботом за допомогою джойстика» та «Сумо». Турнір перетворився в справжнє свято для дітей, які захоплюються робототехнікою.
дивитися фото          звіт

   

Де краще всього організована робота з НТТУМ?
За підсумками обласного конкурсу на кращу організацію роботи з науково-технічної творчості в 2015 р., серед міст обласного підпорядкування переможцями стали: Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь! Серед районів лідерами визнані: Чернігівський, Мелітопольський, Вільнянський.

   

Попередження Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час експлуатації обігрівальних приладів....
докладніше

   

Космічні фантазії

У центрі «Грані» проходить виставка робіт на космічну тематику. Представлено понад 1100 робіт дітей Запорізької області.
Запрошуємо вас відвідати виставку, яка відкрита для всіх бажаючих до кінця лютого, оцінити роботи учасників, а також надихнутися зробити щось власноруч.

Беспалова Ірина, вихованка гуртка «Журналістика»

   

Газета «Грані». Свіжий випуск

Вийшов новий номер молодіжної газети «ГРАНІ», автори якого – вихованці гуртка «Журналістика».
дивитися усі номери газети

   

«Формальна освіта допоможе Вам вижити, а самоосвіта приведе Вас до успіху»

Педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, загальну культуру. Велику увагу цьому приділяють у Вільнянському Центрі дитячої та юнацької творчості ім. В. Гнаровської. Саме тому на обласний семінар за темою «Інновації в самоосвітній діяльності – сучасний підхід до організації навчально-виховного процесу ПНЗ» у Вільнянський ЦДЮТ 12 січня 2016 р. з’їхалися з багатьох районів області майже 40 педагогів з позашкільних та загальноосвітніх закладів. Гостей щиро привітали педагоги та вихованці закладу. Окрім теоретичної частини семінару, гості взяли участь у трьох майстер-класах, а також побачили зворушливу виставу «Нікому не потрібні» у виконанні вихованців народного художнього колективу БЕМС
дивитися фото        докладніше

   

Майстер-класи для учнів Луганської області

04 січня 2016 року педагоги Запорізького обласного Центру НТТУМ «Грані» провели майстер-класи для учнів Луганської області, які відпочивають у зимовому таборі при школі-інтернаті № 4.
Всі вироби діти мають змогу забрати з собою додому і продемонструвати їх однокласникам. Учні подякували педагогів за отримані навички.
детальніше        дивитися фото

   

Міжрегіональний семінар з робототехніки в Центрі «Грані»

18 грудня на базі Центру «Грані» пройшов міжрегіональний семінар з робототехніки та регіональні збори команд учнів, які беруть участь в Міжнародній програмі «Перший міжнародний чемпіонат з LEGO в Україні.
На заході були присутні представники Запорізької, Дніпропетровської,  Кіровоградської, Донецької та Херсонської областей. Вихованці нашої команди «Грані» презентували проблему, обрану у проекті «Сміття – це скарб», демонстрували свого робота, здатного виконувати дві місії на полі для Гри роботів.
дивитися фото

   

З роботами учасників та матеріалами конкурсу з інформаційних технологій можна ознайомитись за посиланнями:

Офіс     Програмування       Веб-дизайн

   

Підсумки проведення контрольних робіт на обласному конкурсі МАН

6 грудня 2015 року проводився І тур (написання контрольних робіт з базових дисциплін) ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2015-2016 н.р.
Центр «Грані» організаційно забезпечував цей захід на відділеннях науково-технічного профілю (відділення математики, фізики і астрономії, економіки, технічних наук, комп’ютерних наук). Всього на цих відділеннях взяли участь 259 учня Запорізької області.
документація

   

Керівник центру дав інтерв’ю каналу «ТВ-5»

11 грудня на каналі «ТВ-5» вийшов в ефір випуск програми «День тема», гостем якого був керівник центру «Грані» Михайло Едель. Темою програми був Міжнародний день дитячого телебачення та радіо.
Михайло Григорович відповів на запитання ведучого щодо кількості учнів у гуртку, напрямах навчання, педагогах тощо. Програма вийшла насиченою, за вісім хвилин була надана цікава та розлога інформація про центр.

Даниїл Богомолов

дивитися відео

   

Журналісти каналу «ТВ-5» завітали до Центру «Грані»

Телевізійники вирішили дізнатись, як Міжнародний день дитячого радіо та телебачення святкують вихованці Центру. Журналісти поспілкувались з юною операторкою Центру Аліною Лихасенко та керівником «Граней» Михайлом Еделем. Михайло Григорович розповів, наскільки важливим є Міжнародний день теле та радіо, поділився особливостями святкування у центрі. Аліна поділилася враженнями від навчання у гуртку, розповіла про бажання стати фотожурналісткою.
дивитися відео

   

12-13 грудня в «Гранях» відбулося продовження змагання учасників зимової спартакіади з авіамоделювання, автомоделювання та інформаційних технологій

У спартакіаді взяли участь більше 90 вихованців навчальних закладів Запорізької області, а саме Оріхова, Михайлівки, Токмака, Приморська, Мелітополя та Запоріжжя. Команди-лідери за перемогу в змаганнях з авіа- та автомоделювання отримали Кубки. Переможці в особистій першості нагороджені дипломами та медалями. У командній першості – грамотами Департаменту освіти і науки ЗОДА.

Дудіна Маргарита

дивитися фото:   авіа      автомоделювання     інформаційні технології      звіт
відеосюжет

   

5-6 грудня до Дня збройних сил України в «Грані» пройшла конкурс-виставка з історико-технічного та військового стендового моделювання

У конкурсі-виставці брало участь 116 дітей зі шкіл та позашкільних закладів Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя та Полог. На розсуд журі учасники представили понад 200 моделей техніки в мініатюрі. Це судна, сучасні авіаносці та катери, бронетехніка, авіація усіх часів та народів, легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, космічні кораблі, діорами. В результаті дипломами Центру «Грані» нагороджено 55 дітей.
дивитися фото

   

Результати конкурсу юних фотоаматорів «Ми – діти України!»

Фотоаматори з Дніпрорудного, Новомиколаївки, Комишувахи та Запоріжжя 5 грудня змагалися за звання кращих фотографів області. В результаті:
І місце посів колектив Центру дитячої та юнацької творчості м.Дніпрорудного;
ІІ місце виборов Центр творчості Новомиколаївського району;
ІІI місце посіла команда дівчат з Будинку дитячої творчості Комишувахи.
дивитися фото

   

Увага! Стартують обласні зимові конкурси!

5-6 грудня в Центрі «Грані» пройдуть обласні конкурси зі стендового моделювання та фотоаматорства. Вони відбудуться в рамках зимової спартакіади з науково-технічної творчості та об’єднають дітей Запорізької області.
Спартакіада продовжиться 12-13 грудня конкурсами з автомоделювання, авіамоделювання та інформаційних технологій. Всіх бажаючих дітей запрошуємо до участі!
план проведення         прес-реліз

   

Газета «Грані». Свіжий випуск

Вийшов новий номер молодіжної газети «ГРАНІ», автори якого – вихованці гуртка «Журналістика».
У випуску ви прочитаєте: що не вигідно в науці сучасним «правителям світу»; як підтримати армію України, цікаві шкільні історії
дивитися усі номери газети

   

Показали КЛАС!!! у проведенні семінару

40 педагогам з Запорізької області пощастило 25 листопада побувати в Центрі дозвілля дітей та юнацтва Орджонікідзевського району, де проходив обласний семінар з організації змістовного дозвілля молоді з використанням інтерактивних технологій. Присутні брали участь у надзвичайно цікавій програмі заходу: майстер-класі «Відеопроект власними руками»,трьох відкритих заняттях, психологічному тренінгу.
Детальніше про семінар, який зібрав овації учасників, читайте у звіті.

дивитися фото        звіт

   

Вчимося виховувати свідомих громадян та патріотів

5 листопада в Центрі «Грані» відбувся обласний семінар на актуальну тему «Громадянське і патріотичне виховання учнівської молоді засобами науково-технічної творчості». В заході брали участь понад 50 організаторів НТТУМ в Запорізькій області. Велика увага була приділена Концепції національно-патріотичного виховання молоді.
Відкриття семінару почалося з теплого вітального слова директора «Грані» Михайла Григоровича. У теоретичній частині педагоги науково-технічного виховання з усієї області прослухали виступи з організації патріотичного виховання дітей. Інформаційна частина дала вихователям нові знання з проведення масових заходів як засобу популяризації позашкільної освіти. І, нарешті, на практиці педагоги опрацювали нормативно-правові засади позашкільної діяльності,оцінили роботу керівників позашкільних гуртків. Семінар завершився підведенням підсумків та побажанням подальшої активної та результативної роботи.

журналістка ТРС «Грані» Аліна Ліхасенко

дивитися фото        звіт

   

Зверніть увагу!

Просимо ознайомитися з орієнтовним планом масових заходів, які Центр «Грані» проводитиме у 2016 році
план

   

Ділимося досвідом

27 жовтня в Центрі «Грані» відбувся семінар-практикум для слухачів курсів підвищення кваліфікації КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Мета: ознайомлення з досвідом роботи «Грані» у сфері методики та технологій організації роботи гуртків, творчих об’єднань за інтересами у позашкільних навчальних закладах.
дивитися фото

   

17 жовтня 2015 року у школі-інтернаті «Джерело»  - філії центру «Грані» відбулися змагання з метальних планерів та планерів з гумовим двигуном, присвячені Дню Захисника України та Дню визволення Запоріжжя від німецько-фашистьских загарбників.

У змаганнях, які пройшли у дружній та доброзичливій спортивній атмосфері, прийняли участь діти з обмеженими можливостями.
дивитися фото

   

В центрі «Грані» пройшов конкурс на звання «Креативний педагог – 2015»

Мета конкурсу – виявити у педагогів здатність до нового незвичного бачення ситуації, вирішення проблем абсолютно новим неординарним способом. Креативними керівниками гуртків за результатами конкурсу оголошені: Бережна Марія Павлівна (гурток «Техніка. Природа. Фантазія»), Вороненко Лариса Володимирівна (гурток «Комп’ютерна графіка та анімація») та Дьомушкін Геннадій Іванович (гурток «Макетування найпростіших технічних об’єктів»).
дивитися фото

   

Фоторепортаж з перших обласних змагань метальних моделей планерів

Юні авіамоделісти Запоріжжя, Оріхова, Енергодара 10 жовтня виборювали особисту першість в класах метальних планерів. Найкращі результати в старшій групі показали Луцишин Максим, Носенко Олексій та Кондратенко Олександр. В молодшій – Луців Даніїл, Князькін Владислав, Бусєв Михайло.
дивитися фото

   

До телерадіостудії «Грані» завітали журналісти каналу ТВ-5

З нагоди 40-річчя Народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» до юних журналістів завітала знімальна група телеканалу ТВ-5. Вихованці студії розповіли про свої творчі досягнення, зокрема, про перемогу на Міжнародному дитячому телевізійному фестивалі «Дитятко». Також вони, в свою чергу, взяли інтерв’ю у професіоналів щодо роботи журналістів на тв-5.
 

   

Зустріч однодумців в Новомиколаївці

08 жовтня на базі Новомиколаївського Центру дитячої та юнацької творчості відбувся обласний семінар «Розвиток дитячої технічної творчості в умовах комплексного позашкільного навчального закладу».
Із великим задоволенням 23 учасники з 7 районів та міст області побували на екскурсії «Архітектура минулих часів» (с. Рубанівське Дніпропетровської обл.) Під час практичної частини семінару відбулися майстер-класи з виготовлення брошки, шпагатної ляльки, підкови з пластики.
звіт          фото

   

Центр «Грані» ВПЕРШЕ проведе обласні змагання метальних моделей планерів. Запрошуємо подивитися!

10 жовтня на стадіоні «Дніпроспецсталь» (каскад фонтанів «Райдуга») з 10 до 17 відбудуться обласні змагання з авіамоделювання в класах метальних моделей планерів – безмоторних літальних апаратів, розмах крил яких складає до 450 мм. Запуск здійснюється рукою. На конкурс допускаються моделі, виготовлені з будь-яких матеріалів. Телефон для довідок: 233-11-26

   

Фоторепортаж: обласні відкриті змагання з автомоделювання

Юні автомоделісти Запоріжжя та Оріхова 3 жовтня виборювали першість на обласних змаганнях з автомоделювання в класах радіокерованих моделей. Кубок першості здобула команда «Грані».

   

З любов’ю до бійців

Вихованці гуртків Центру «Грані» направили для бійців АТО прапор України зі своїми побажаннями. Про те як учні розписували прапор – дивіться відео.
 

   

Телерадіостудія Центру «Грані» перемогла на Міжнародному дитячому телевізійному фестивалі «ДИТЯТКО»

23-26 вересня у м. Харкові вихованці телерадіостудії «Грані» успішно представили заклад та область, отримавши І місце в номінації «Краща телепрограма дитячої телевізійної студії» та були нагороджені цінним подарунком – відеокамерою, кубком та дипломами. Загальна кількість надісланих робіт з різних країн світу на фестиваль перевищувала 834 роботи.
призова робота       бліц-конкурс    дивитися фото         звіт

   

Фоторепортаж: обласні відкриті змагання з судномоделювання

17 судномоделістів із Запоріжжя, Мелітополя, Нікополя виборювали першість 26 вересня на обласних змаганнях з судномоделювання в класах радіокерованих моделей. Кубок першості здобула команда «Грані»!
дивитися фото         звіт

   

26 вересня запрошуємо у Центр «Грані» на обласні змагання з радіокерованого судномоделювання

За попередньою інформацією у заході братимуть участь судномоделісти з Запоріжжя, Оріхова, Нікополя, Мелітополя. Подивитися на виступи юних учасників ви можете за адресою: пр.Маяковського, 14, Центр «Грані» з 10:00 до 17:00. Телефон для довідок: 233-11-26

   

Центр «Грані» відкрив новий навчальний рік. Запрошуємо дітей на заняття в гуртки!

15 вересня у Центрі «Грані» відбулося свято Дня відкритих дверей. У заході взяли участь понад 400 школярів м. Запоріжжя. Були проведені майстер-класи з: початкового технічного моделювання, паперопластики, декоративно-ужиткового мистецтва; показові виступи юних робототехніків, авіа-, авто-, судномоделістів, конструкторів веломобілів.
дивитися фото        відео

   
   
   

Команда центру «Грані» перемогла на фестивалі кіно та телебачення у місті Кременчук

З 22 до 25 серпня 2015 року делегація у складі 2-х вихованців народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» - Люльченко Антоніни та Кузьменка Микити та керівника гуртка «Комп’ютерна графіка і анімація» Вороненко Л. В. брала участь у Всеукраїнському фестивалі «Веселка» у місті Кременчук Полтавської області.
докладніше...          дивитися фото

   

В Центрі «Грані» провели майстер-клас для європейських студентів

Педагоги Центру «Грані» 18 червня провели майстер-клас з виготовлення паперових моделей транспортної техніки для студентів Туреччини, Словаччини, Данії та Литви. Захід пройшов з метою обміну досвідом та як заключний етап вивчення іноземцями в Запоріжжі літнього академічного курсу «Транспортні системи», організованому студентами ЗНТУ – членами міжнародної студентської організації BEST.
Протягом 3-х годин європейці в Центрі «Грані» знайомилися з діючими гуртками, створювали паперові прототипи авіа- та автомоделей.

   

Читайте материал «Модели будущего» про альтернативный технический досуг подрастающего поколения в первом журнале Запорожья "VIP Club"
   

В Запоріжжі в небо запустили Губку Боба, Людину-павука та герб України – фоторепортаж

49 учасників зібрав 1 червня фестиваль повітряних зміїв «Запорізьке мирне небо» на каскаді фонтанів «Райдуга». Подивитися на яскравий захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей, прийшли сотні запоріжців.
дивитися фото       звіт         відеосюжет 1     відеосюжет 2      відеосюжет 3

   

Запрошуємо на фестиваль повітряних зміїв!

1 червня Центром «Грані» сумісно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій в Запорізькій області, будуть організовані святкові заходи, присвячені Дню захисту дітей.
В програмі: фестиваль повітряних зміїв «Запорізьке мирне небо»; майстер-класи з виготовлення найпростіших повітряних зміїв, авіа- та автомоделей з паперу; показові виступи юних авіа-, судно- ракетомоделістів; виставка кращих експонатів технічної творчості дітей; конкурс малюнків на асфальті «Щасливе дитинство».
Заходи будуть проведені на верхній площадці каскадів «Райдуга» з 10:00 до 15:00. Запрошуємо запоріжців та гостей міста відвідати свято разом з дітьми!

   

ПЕРЕМОЖЦІ Міжнародного фестивалю-конкурсу «Прес-весна на Дніпрових схилах» - вихованці народного колективу «Дитячо-юнацька телерадіостудія «Грані»

22-24 травня 2015 р. у м. Києві пройшов ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики „Прес-весна на Дніпрових схилах”.
Гранівці успішно представили заклад та область, здобувши: І місце – в номінації «ЛІТЕРАТУРНИЙ ТВІР», ІІ місце – в номінації «ГАЗЕТА», ІІІ місце – в номінації «РАДІОРОБОТА», ІІІ місце – за журналістський марафон. Отримали також низку СПЕЦПРЕМІЙ в номінаціях: «Телефільм», «Фоторепортаж», «Радіоробота», «Літературний твір», «Журналістська робота».
звіт      дипломи      тренінг       новини ЗОДА

   

Обласні змагання з радіокерованого автомоделювання 23-24 травня: фоторепортаж з місця подій

Будь-яка творчість, а моделювання особливо, породжує бажання створити модель найкращу, найшвидку – а це вже змагання. Радіокеровані автомоделі – один з найбільш цікавих та захоплюючих видів радіоелектронної техніки.
дивитися фото

   

Свято технічної творчості

20.05.2015р. гуртківці з обмеженими можливостями Центру « Грані» провели свято технічної творчості для своїх друзів–ровесників у інтернаті №6 (для дітей з обмеженими можливостями).
Переможцям конкурсів-змагань громадська організація автомотоклубу ім.Л.Е.Хлевного «Фаєтон» організовала екскурсію по музею техніці.
дивитися фото         фото екскурсії

   

Найкращі в номінаціях «Телепередача» та «Відеофільм»

У актовій залі Класичного приватного університету 18 травня 2015 року відбулася церемонія нагородження призерів ІV-го Медіафестивалю для школярів – 2015. Цього року у фестивалі взяли участь 78 навчальних закладів, які представили 172 творчі проекти.
Першими відзнаки отримали переможці номінації «Краща телепередача» та «Кращий відеофільм» Вихованці телерадіостудії «Грані» одержали грамоти переможців в цих номінаціях за телероботи «Невипадкові зустрічі» та «Слабо». Але найкращим для дітей виявився солодкий подарунок – торт, який отримали діти.

   

Юні судномоделісти Центру «Грані» - найкращі в області!

17-18 травня пройшли обласні змагання з судномоделювання. Учасники з Запоріжжя, Нікополя, Мелітополя, Оріхова та Михайлівки продемонстрували свою майстерність в управлінні радіокерованих моделей, а також моделей-копій.
Беззаперечним лідером в командній першості стала команда Центру «Грані», здобувши 12 призових місць в особистій першості.
дивитися фото        звіт

   

9 травня в Парку Перемоги відбулися масові святкові заходи, присвячені воїнам Другої світової війни.

Вихованці Центру «Грані» приєдналися до святкувань та влаштували в Парку Перемоги запуск авіа-, авто-, ракето-, судномоделей, повітряних зміїв. Керівники гуртків провели майстер-класи з виготовлення найпростіших моделей військової техніки з паперу та картону, а також повітряних зміїв. Більше 60 експонатів було представлено на виставці з технічної творчості.
Юні техніки Центру «Грані» вітали ветеранів Війни, захоплювалися раритетною технікою та з задоволенням приєдналися до плетіння маскувальної сітки.
дивитися фото

   

В межах підготовки до святкування 70-ї річниці закінчення Другої світової війни та Дня Перемоги над нацизмом в Європі, вихованці телерадіостудії «Грані» зустрілися з учасником АТО – Ігорем. Під час інтерв’ю учні зробили телепередачу «Невипадкові зустрічі».
 

   

Підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнських конкурсів-виставок «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Дипломами Департаменту освіти і науки ЗОДА нагороджено 179 учнів шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів.
Увага! Дипломи та виставкові роботи можна забирати з 15 травня.

підсумковий наказ

   

Запрошуємо 9 травня в Парк Перемоги

9 травня у Парку Перемоги м. Запоріжжя з 10:00 до 12:00 Центром «Грані» будуть проведені: показові виступи юних авіа-, авто-, судномоделістів, запуск повітряних зміїв; майстер-класи з виготовлення повітряних зміїв та найпростіших моделей військової техніки з паперу та картону для малечі; виставка експонатів з технічної творчості. Запрошуємо всіх бажаючих відсвяткувати День Перемоги разом з Центром «Грані».

   

Щорічний фестиваль історичного моделювання

До Дня моделіста 2-3 травня на території музею техніки «Фаетон» буде проходити щорічний фестиваль історичного моделювання, на якому вихованці-моделісти Центру «Грані» представлять свої роботи. Мета заходу – популяризація такого хобі, як історичне моделювання, стендовий моделізм. Запрошуємо до «Фаетону» всіх бажаючих за адресою: м. Запоріжжя, вул. Виборгська, 8
звіт

   

Запрошуємо на виставки дитячих робіт

Підтримка та розвиток технічної творчості, виховання патріотизму – мета відразу двох виставок-конкурсів: «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» у Центрі «Грані». На виставці представлено понад 450 робіт учнів навчальних закладів, шкіл-інтернатів, вихованців ПНЗ Запорізької області, вік яких від 6 до 18 років.
В Центрі «Грані» виставка триватиме до 15 травня.
дивитися фото

   

В Енергодар на семінар!

16 квітня 2015 р. на базі Енергодарського ЦДтаЮТ відбувся обласний семінар «Розвиток творчої обдарованої особистості в умовах сучасного позашкільного закладу».
У роботі семінару взяли участь 49 педагогів з 11 районів та міст області. Вони відвідали 3 відкритих заняття гуртків, взяли участь у двох майстер-класах: «Маки» та «Рози з гофропаперу (букет з цукерок)». Гості побачили арт-мікс «Ми – творчі особистості!» (міні-виставку, показ моделей). Цікаву екскурсію по місту Енергодару та на Запорізьку АЕС для учасників семінару провело тур агентство «Веселий глобус».
дивитися фото      звіт         відео

   

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики

9 квітня в обласній дитячій бібліотеці «Юний читач» для учнів ЗНЗ №30 була проведена зустріч-спогади «Разом подолаємо космічні простори», присвячена Всесвітньому дню авіації та космонавтики. В цьому заході, крім ветеранів 738-го запорізького авіаційно–винищувального полку, брав участь Центр «Грані». Керівник гуртка Дьомушкін Г. І. розповів дітям про зустріч з першим космонавтом Землі – Юрієм Гагаріним. Всі учасники зустрічі оглянули виставку «Космічні фантазії», яку підготували гуртківці Центру.
дивитися фото       новини ЗОР

Писаревська Т.Г., методист Центру «Грані»

   

Центр «Грані» ввійшов в десятку кращих закладів в Україні з медіаосвіти

За результатами дослідження, проведеного громадською організацією ERA – Європейською дослідницькою асоціацію, Центр «Грані» визнаний одним з кращих медіаосвітніх закладів в Україні. У зв’язку з цим 7 квітня у «Грані» завітала доцент громадянської організації «ERA» Настояща Катерина Василівна та поспілкувалася з педагогами та вихованцями «Грані», провела соціальне дослідження з питань медіаосвіти.

   

Життя сходу України очима бійця АТО

1 квітня в телерадіостудії «Грані» юні журналісти поспілкувалися з Ігорем – 24-річним бійцем АТО. З липня 2014 року він став добровольцем, який вступив у ряди захисників Вітчизни. У рамках інтерв’ю Ігор розповів про своє перебування на фронті на сході країни, відповів на питання, як українці можуть покращити військове життя бійців. "Той, хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає причини" - висловив свою думку Ігор. В рамках зустрічі пройшли зйомки телевізійного проекту дітей «Неслучайные встречи»

Аліна Ліхасенко, журналістка газети «Грані запоріжців»

   

Вивчаємо естетику фотографії

До телерадіостудії Центру завітав запорізький фотограф, колишній викладач ЗНУ, Борис Дворний. На прикладі представлених фоторобіт розповів дітям, як зробити естетично привабливі знімки. Порадив більше дивитися на світові витвори мистецтва для формування та розвитку гарного смаку.

   

Не суперники, а колеги

27 березня виявився яскравим днем, наповненим вражень та нових відкриттів для юних журналістів. В «Грані» завітала головний редактор запорізької газети «Верже» Леся Сацюк. Розповіла про досвід роботи журналістом та редактором. Слухачі – вихованці гуртків телерадіостудії «Грані» цікавилися обов’язками роботи Лесі та тим, як в 25 років можна стати головним редактором газети.

Аліна Ліхасенко, журналістка газети «Грані запоріжців»

   

Вперше проведений конкурс для аніматорів

З 01 грудня 2014 року по 28 лютого 2015 року Центр «Грані» вперше проводив обласний заочний конкурс учнівської молоді з комп’ютерної анімації у номінаціях: «Flash-анімація», «Анімація», «Мультиплікація». 26 колективів юних аніматорів позашкільних та загальноосвітніх закладів Запорізької області представили 45 різноманітних за змістом та жанром анімаційних робіт.
наказ

   

Конкурс для наймолодших

28 березня для дітей Запорізької області віком 7-10 років провели обласний конкурс з початкового технічного моделювання.
25 учасників захищали власні проекти на тему архітектури; брали участь у теоретичному опитуванні, майстер-класі з розпису пасхальних яєць; створювали аплікації на тему «Щасливе дитинство». В результаті конкурсної програми найкращими в командній першості стали:
І місце: центр дитячої та юнацької творчості м. Дніпрорудного;
ІІ місце: станція юних техніків м. Запоріжжя;
ІІІ місце: клуб науково-технічної творчості «Політ» м. Запоріжжя.
дивитися фото        звіт

   

Курс на освоєння повітряних зміїв

В рамках обласного семінару з виготовлення повітряних зміїв, який відбувся 25 березня в Центрі «Грані», в районі каскаду фонтанів «Райдуга» м. Запоріжжя запускали повітряних зміїв. Передував цьому майстер-клас з їх виготовлення, який провели для 30 педагогів позашкільної освіти Запоріжжя та Запорізької області.
Мета семінару проста: поширити досвід з виготовлення повітряних зміїв серед педагогів навчальних закладів Запорізької області.
дивитися фото     звіт

   

Довгоочікувані результати конкурсу-виставки «Космічні фантазії»

За результатами конкурсу на підставі рішення журі нагороджено 327 робіт учасників з 1100 надісланих. Фотографії робіт, що зайняли перші місця можна побачити за посиланням
фото     підсумки

   

Фотографія в обличчях

16 березня в Запорізькому обласному відділенні Спілки фотохудожників України відкрилася персональна виставка робіт керівника фотостудії «Грані» Володимира Володимировича Козлова та його учнів.
стаття ТРК ТВ5     відео

   

Фоторепортаж: обласні змагання з автомоделювання
дивитися фото

25 автомоделістів з Приморська, Оріхова, Токмака, Михайлівки, Запоріжжя виборювали першість 14 березня на обласних змаганнях з автомоделювання в класах трасових моделей. Кубок першості здобула команда «Грані»! Вітаємо автомоделістів Центру та їх керівника Бабченка Сергія Леонідовича за гарну підготовку дітей до змагання!

   

В Запорізькому Союзі фотохудожників відбудеться відкриття виставки «Жіноче обличчя портрету»

16 березня в 16:00 в Запорізькому Союзі фотохудожників (пр. Леніна, 159 – зупинка вул. Миру) відбудеться презентація фоторобіт керівника фотостудії «Грані» Володимира Володимировича Козлова та його учнів – прихильників класичного та художнього портретів, абстракції, натюрморту, робіт Хельмута Ньютона.

   

Запорізькі рятувальники МНС провели в Центрі «Грані» урок безпеки
дивитися фото      стаття на сайті ГУ ДСНС

Фахівці Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області провели бесіду з дітьми щодо правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Протягом зустрічі діти вивчили телефон служби спасіння, дізналися в яких предметах може бути прихована вибухівка, чому не можна підходити до залишених на вулиці предметів; подивилися навчальний фільм «Небезпечні знахідки».

   

«Грані» розпочинає прийом дитячих робіт на обласні ВИСТАВКИ-КОНКУРСИ З ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ!

З 15 березня до 1 квітня в Центрі «Грані» триватиме прийом робіт на обласні виставки-конкурси: «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!»
Метою проведення виставок-конкурсів є розвиток творчих здібностей дітей, популяризація технічної творчості. Найкращі роботи обласного етапу будуть відправлені у м. Київ на Всеукраїнські виставки-конкурси.

   

Увага! 14 березня відбудуться обласні змагання з автомоделювання в класах трасових моделей

За попередньою інформацією у заході братимуть участь 26 автомоделістів з Приморська, Оріхова, Токмака, Михайлівки та Запоріжжя.
Подивитися на виступи юних учасників ви можете за адресою: пр.Маяковського, 14, Центр «Грані» з 10:00 до 17:00. Телефон для довідок: 233-11-26

   

Газета «Грані». Свіжий випуск

Вийшов лютневий номер молодіжної газети «ГРАНІ», автори якого – вихованці гуртка «Журналістика».
У випуску ви прочитаєте: як впливають сучасні мультфільми на психіку дитини; про панування медіа в 2070 році, розкопки на Хортиці та роздуми дітей на тему війни.
дивитися усі номери газети

Формат змагань – міжгуртковий

28 лютого відбувся відбірковий конкурс між гуртками Центру «Грані» з трасового автомоделювання. Кращі учасники ввійшли до складу збірної команди від Центру на обласний етап змагань.
дивитися фото

Керівник гуртка презентував збірник авторських розробок

Дьомушкін Геннадій Іванович – керівник гуртка «Макетування» Центру «Грані» випустив збірник авторських розробок паперової техніки: літаків, човнів, танків, машин та інших поробок.
Книга стала підсумком досвіду роботи автора з дітьми. Розрахована для школярів 5-8 класів. Це перше видання, випущене у Центрі «Грані», в якому зібрана така велика кількість авторських розробок. Ознайомитися з виданням можна в методичному кабінеті Центру.

   

«А вам слабо?!» - телерадіостудія «Грані» запустила новий телепроект

Мета – знайти та превентивно відкрити талановитих «видатних людей майбутнього нашого краю», які через кілька років стануть опорою міста, країни. Запрошуємо учнів стати героями наступних випусків телепередачі та показати щось незвичне для пересічної дитини, продемонструвати свої інтелектуальні та фізичні можливості.
перший випуск     другий випуск     третій випуск

   

Море вражень, позитиву та натхнення під час семінару в Мелітополі

З такими емоціями приїхали педагоги Центру «Грані» з обласного семінару «Розвиток творчої особистості, здатної успішно самореалізуватися», який пройшов 18 лютого на базі Мелітопольського Палацу дитячої та юнацької творчості.
45 педагогів з Запорізької області з великим задоволенням взяли участь у семінарі та майстер-класах «Виготовлення синички з ниток», «Плетіння символу коловрата у техніці мандали Ojo de Dios», «Декорування серветки технікою набійки», «Декорування прикрас з солоного тіста природними матеріалами».
звіт     дивитися фото

   

16-20 лютого 2015 року в Центрі «Грані» – МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ

Захід проводиться з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів. В програмі: виставка методичної літератури, відкриті заняття педагогів, засідання науково-методичної ради та ін.

   

Діти звертаються до Уряду України!

Вихованці позашкільних організацій Запоріжжя звертаються до Уряду України з закликом «Хай позашкілля процвітає, від Уряду підтримку має!»
дивитися відео

Де краще всього організована робота з НТТУМ?

За підсумками обласного конкурсу на кращу організацію роботи з науково-технічної творчості в 2014 р., серед міст обласного підпорядкування переможцями стали: Енергодар, Мелітополь та Запоріжжя! Серед районів лідерами визнані: Чернігівський, Вільнянський та Приазовський.

наказ      статистичні матеріали       мережа гуртків

Про збереження мережі позашкільних навчальних закладів!

Надійшло звернення Міністра освіти і науки України С.Квіта до заступника голови Запорізької ОДА Г.Самардака щодо функціонування позашкільних навчальних закладів та недопущення їх безпідставної ліквідації або реорганізації в умовах обмеженого фінансування галузі освіти.

Запрошуємо подивитися на космічні фантазії дітей

Юні учасники від 8 до 18 років, надіслали на конкурс-виставку понад 1100 найрізноманітніших робіт: від малюнків до творчих композицій. В кожній з яких відкривається космічний світ, на який хочеться дивитися знову і знову.
Усі бажаючі подивитися на шедеври дитячої творчості можуть приходити з 18 січня до 27 лютого в Центр «Грані»

Часи роботи виставки: з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 17.00
Адреса:
пр. Маяковського, 14

Олександра Коцило, вихованка ТРС «Грані»

   

Телерадіостудія Центру «Грані» запустила новий телепроект «Неслучайные встречи»

Мета передачі – знайти талановиту молодь у рідному місті. Героєм першого випуску став мандрівник, фотограф, флейтист та ді-джей – Олексій Толмачов. Він розповів нам про свої досягнення, подорожі і навіть зіграв на флейті.        дивитися перший випуск

Софія Завгородня, вихованка ТРС «Грані»

   

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2015 роком та Різдвом Христовим!

Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров’я, оптимізму, підтримки колег і близьких. Нехай Новорічні свята принесуть у Ваш дім достаток і мир, а Різдвяні вогні сповнять Ваше серце радістю й натхненням.

З найкращими побажаннями, колектив працівників Центру «Грані»

Пропонуємо взяти участь у обласних конкурсах!

В Центрі «Грані» проводиться прийом робіт на обласний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». Для участі необхідно надіслати роботи до 26 грудня 2014 року.   інформаційно-методичні рекомендації

Одночасно з цим триває прийом дитячих робіт на обласний заочний конкурс з комп’ютерної анімації (до 31 січня 2015 року)
інформаційно-методичні рекомендації

Змагалися юні інформатики

13-14 грудня любителі програмування, Web-дизайну та програм пакету Office з’їхалися зі всієї області, щоб позмагатися в конкурсі з інформаційних технологій. В заході взяли участь 22 учасники. Командну першість вдалося вибороти Центру «Грані». Найкращою у номінації «Програмування» була Кузьмінова Анна, у номінації «WEB-дизайн» перше місце посів Кабанов Семен, а Кібко Олександра виявилася найкращою в номінації «Office».
дивитися фото       завдання      таблиця результатів

Польоти під стелею

13 грудня на базі «Грані» пройшов обласний конкурс з авіамоделювання. 30 юних учасників з Запоріжжя, Марганця, Приморська та Токмака виборювали командну та особисту першість в 6-ти класах кімнатних моделей. За словами авіамоделістів, найтяжчим в конкурсі виявилося керування літаком, адже він легкий і його можна зламати без особливих зусиль. Конкурс пройшов в атмосфері зосередженості та напруженої боротьби. Переможцем стала команда Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району м. Запоріжжя. Друге та третє місце посіли команди «Грані» та Токмака.
дивитися фото        докладніше...       протоколи

Їхній потенціал – майбутнє України

243 учня Запорізької області взяли участь у І турі (написання контрольних робіт) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН на відділеннях науково-технічного профілю. Центр «Грані» організаційно забезпечив проведення заходу на відділеннях математики, фізики і астрономії, економіки, технічних наук, комп’ютерних наук.
докладніше...

Увага! Продовження зимової спартакіади!

13-14 грудня в Центрі «Грані» пройдуть обласні відкриті конкурси з авіамоделювання та інформаційних технологій. Вони відбудуться в рамках зимової спартакіади з науково-технічної творчості та об’єднають дітей Запорізької та Дніпропетровської областей. Всіх бажаючих запрошуємо подивитися на виступи учасників конкурсів!

Фотороботи - переможці обласного конкурсу з фотоаматорства в номінації репортаж, м. Запоріжжя, 7 грудня 2014 р.

1 місце – Сидоренко Марія, КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» м.Запоріжжя
2 місце – Волошин Ігор, ЦДЮТ м.Дніпрорудне
3 місце – Олєйник Ольга, ЦДЮТ Новомиколаївського р-ну

Фотоаматорів та автомоделістів об’єднала зимова спартакіада в Центрі «Грані»

7 грудня пройшли конкурси з фотоаматорства та трасового автомоделюванння. У заході взяло участь 56 учнів з Оріхова, Михайлівки, Токмака, Мелітополя, Нікополя, Приморська, Дніпрорудного, Новомиколаївки, Запоріжжя.
докладніше...     дивитися фото      ще фото     відео

6 грудня до Дня збройних сил України в «Грані» пройшла конкурс-виставка з військового стендового моделювання

У конкурсі-виставці взяло участь 95 вихованців віком від 7 до 18 років із шкіл та позашкільних закладів Запорізької області. На виставці було представлено понад 200 моделей.
докладніше...      дивитися фото

Увага! Стартують обласні зимові конкурси!

6-7 грудня в Центрі «Грані» пройдуть обласні конкурси зі стендового моделювання, автомоделювання та фотоаматорства. Вони відбудуться в рамках зимової спартакіади з науково-технічної творчості та об’єднають дітей Запорізької та Дніпропетровської областей.

Спартакіада продовжиться 13-14 грудня конкурсами з авіамоделювання та інформаційних технологій. Всіх бажаючих дітей запрошуємо до участі!

план проведення         прес-реліз

   

Вітаємо Задорожнього Юлія з перемогою у конкурсі «СВОБОДА. ДЕМОКРАТІЯ. МЕДІА»

Вихованець Центра «Грані» Задорожний Юлій виборов право безкоштовної участі 15-17 листопада у київській медіашколі #FreedomUkraine. В програмі заходу – спільна з відомими українськими журналістами робота в редакції видання «Твій вибір#FREEDOM Ukraine». Організатор Медіашколи – Академія української преси.

«Космічний» випуск передачі від телерадіостудійців «Грані»

Вихованці народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телерадіостудія «Грані» завершили роботу над черговим випуском телепередачі «Супер-експерт». На цей раз випуск присвячений темі Космосу.

також дивитися вип.1 та вип.2 телепередачі

Участь у Чемпіонаті України з автомоделювання

Едуард Забродський та його керівник Олексій Сергійович Бабченко 31 жовтня взяли участь у Чемпіонаті України з радіокерованих автомоделей (у приміщенні). Едуард представив на змагання повнопривідну шосейну автомодель DTM 10 Stock, з якою гідно представив м.Запоріжжя. Та за підсумками змагань Чемпіонату України переможцем стала команда м. Києва. Бажаємо успіхів автомоделістам!

Розвиваємо інформаційно-комунікаційну культуру

6 листопада у Центрі «Грані» пройшов обласний семінар на тему розвитку інформаційно-комунікаційної культури особистості. Майже 50 учасників заходу з 20 позашкільних закладів відвідали майстер-клас з основ робототехніки та комп’ютерного моделювання, отримали юридичний лайфхак на тему нормативно-правової політики керівника ПНЗ від юрист-консульта та теоретичну базу з розвитку інформаційно-комунікаційної культури від спеціалістів ЗОІППО.
докладніше...      дивитися фото

Запорізька область: нові кроки у популяризації астрономії!

З метою популяризації астрономії, як науки, 30 жовтня в Бердянському ЦДЮТ провели обласний семінар на тему: «Компетентнісно-орієнтований підхід до організації освітньої діяльності в астрономічному гуртку».
Понад 30 педагогів – керівників гуртків та вчителів шкіл Запорізької області в рамках семінару дискутували на тему астрономії, відвідали єдину діючу в області дитячо-юнацьку астрономічну обсерваторію.
докладніше...      дивитися відео

До уваги учасників змагань та конкурсів!

У зв’язку зі змінами оформлення документації, викликом на змагання та конкурси є листи ДОН Запорізької ОДА.

Боротьба за Кубок України з автомоделювання

Забродський Едуард та Дрибник Владислав – автомоделісти Центру «Грані» та їх керівник Бабченко Олексій Сергійович 10-12 жовтня 2014 р. у м.Києві взяли участь у Всеукраїнських відкритих змаганнях на Кубок України з автомодельного спорту (радіокеровані моделі, класи позашляховиків). У підсумку перемогла команда Черкаської області. Автомоделісти Центру «Грані» показали інженерну підготовку та волю до перемоги!

Чемпіони України з кордового автомоделювання показали клас моделістам Центру «Грані»

11 жовтня на автомодельному кордодромі Центру «Грані» були проведені показові виступи десяти кращих спортсменів Дніпропетровська, Марганця, Нікополя та Запоріжжя – майстрів спорту, Чемпіонів України і членів збірної команди України з автомодельного спорту в класі кордових автомоделей. Показові виступи відбулися з ініціативи спортсменів-автомоделістів та адміністрації Центру НТТУМ «Грані» з метою пропаганди автомодельного спорту серед учнівської молоді.

Вчимося виховувати особистість громадянина та патріота

«Формування особистості громадянина та патріота в системі освіти України» – актуальна тема, на яку відбулося засідання творчої групи Інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Центра «Грані». Було теоретично обґрунтовано засоби виховання особистості громадянина та патріота в системі освіти України. Під час засідання був показаний випуск передачі «Супер експерт» дитячої телерадіостудії «Грані», який сподобався всім учасникам творчої групи за вільні думки дітей на тему патріотизму.

Гуртки «Грані» працюють за оновленими навчальними програмами

Відповідно до нових вимог щодо змісту та оформлення навчальних програм з позашкільної освіти Центром «Грані» підготовлені нові навчальні програми, затверджені Департаментом освіти і науки ЗОДА. Програми можуть бути використані позашкільними та іншими закладами освіти у Запорізькому регіоні

Педагоги Центру «Грані» приймають вітання з професійним святом!

1 жовтня у концертному залі ім. М.І. Глінки відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. Педагоги приймали вітання від керівників облдержадміністрації, обласної ради та мали змогу послухати концерт академічного симфонічного оркестру під керівництвом головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді.

Творчість і педагогічна майстерність керівника гуртка – запорука розвитку творчості вихованця

На таку тему 25 вересня на базі Пологівського Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся обласний семінар, в якому взяли участь 36 педагогічних працівників з 8 районів та міст області. Під час семінару відбулися майстер-класи: «Керамічна іграшка» та «Прикраси в техніці квілінг» та відкрите заняття на тему «Виготовлення мініатюр козаків».
докладніше...

Мелітопольці вибороли кубок в автомоделюванні, а запоріжці – в судномоделюванні

Вміння запуску радіокерованих авто- та судномоделей юні вихованці позашкільних навчальних закладів Запорізької області продемонстрували на змаганнях, що проходили 27-28 вересня в Центрі «Грані».

Найкращі результати в автомоделюванні показали Васильєв Олексій з м. Мелітополя, Забродський Едуард з Центру «Грані» м.Запоріжжя, Нільга Кирило з м. Оріхова. Найкращими судномоделістами стали: Люльченко Іван та Непомящий Владислав з Центру «Грані».

Учасники нагороджені пам’ятними медалями та дипломами, а команди – перехідними кубками та грамотами Департаменту освіти і науки.

   

«Мати-Україна» - соціальна відеореклама від вихованки гуртка «Комп’ютерна графіка і анімація»

Для Всеукраїнського фестивалю соціальної реклами «Україна – Єдина!» Люльченко Антоніна створила 30-ти секундну відеорекламу, в якій наголошує, що сила українського народу з великим минулим та великим майбутнім – в єдності.

Центр «Грані» відкрив 68-й навчальний рік

15 вересня у Центрі «Грані» відбулося свято Дня відкритих дверей. У заході взяли участь понад 500 школярів м. Запоріжжя. Були проведені майстер-класи з: початкового технічного моделювання, бісероплетіння, паперопластики, декоративно-ужиткового мистецтва; показові виступи юних робототехніків, авіа-, авто-, судномоделістів, конструкторів веломобілів.
докладніше...      дивитися фото      дивитися відео     ще відео     ще відео

 

 

Вийшов літній номер молодіжної газети «ГРАНІ ЗАПОРІЖЦІВ», автори якого – вихованці гуртка «Журналістика та видавнича справа»

 

В Центрі «Грані» нагороджували переможців конкурсу «Джерело творчості» в номінації «Керівник гуртка-2014»

4 червня на засіданні творчої групи Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти були підведені підсумки обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу. Переможці конкурсу (серед них – педагоги Центру «Грані»: Вороненко Л.В., Гезалова М.А., Лисенко Н.В.) презентували досвід роботи та були нагороджені грамотами та призами.
дивитися фото

 

Автомоделісти змагалися з радіокерування в Центрі «Грані»

Під час проведення конкурсу-змагання з автомоделювання 24 травня учасники з Мелітополя, Оріхова та Запоріжжя демонстрували вміння запуску радіокерованих автомоделей, виборювали особисто-командну першість у класах радіокерованих автомоделей «РЦБ» та «NASCAR». У загальнокомандному заліку перше місце посіла команда СЮТ м.Мелітополя. Найкращим з цієї команди був Васильєв Олексій, який отримав дві медалі першого місця.
докладніше...      дивитися фото

 

Підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнських конкурсів-виставок «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»
докладніше...

 

Вихованці телерадіостудії «Грані» взяли участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Прес-весна на Дніпрових схилах»

17-20 травня 2014 р. вихованці ТРС «Грані» успішно представили заклад та область на Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», що пройшов у м.Києві.

У підсумку команда «Грані» отримала 10 відзнак, серед яких ІІ місце в номінації „Журналістська робота” та 4 спецпремії в номінаціях «Фоторепортаж», «Газета», «Журналістська робота». Команда «Грані» отримала диплом лауреата фестивалю.
докладніше...      дивитися фото

 

У Центрі «Грані» змагалися юні судномоделісти

17-18 травня 2014 р. на базі Центру «Грані» пройшли обласні відкриті змагання з судномоделювання, в яких взяли участь діти з Мелітополя, Оріхова, Михайлівки, Запоріжжя, Нікополя. Учасники продемонстрували своє вміння запуску моделей-копій та швидкісних радіокерованих судномоделей.

Лідером за кількістю призових місць в особистій першості став Волобуєв Андрій з команди «Грані», який отримав шість медалей в різних класах моделей. У загальнокомандному заліку перемогли команди Центру «Грані», СЮТ м. Запоріжжя та СЮТ м. Мелітополя.
 дивитися фото        звіт

 

Відбувся обласний семінар з НТТУМ

24 квітня 2014 р. на базі Токмацького районного Будинку творчості школярів (м. Молочанськ) відбувся черговий обласний семінар на тему: «Створення ситуації успіху на заняттях як засіб розвитку гуртківців ПНЗ». 28 педагогів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів 10-ти районів Запорізької області відвідали заняття гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, обмінялися досвідом організації та роботи гуртків художньо-технічного профілю.
докладніше...

 

Запрошуємо подивитися дитячі технічні роботи!

Підтримка та розвиток технічної творчості, виховання патріотизму – мета відразу двох виставок-конкурсів: «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» у Центрі «Грані». На виставці представлено понад 400 робіт учнів навчальних закладів, шкіл-інтернатів, вихованців позашкільних навчальних закладів Запорізької області, вік яких від 6 до 18 років.

В Центрі «Грані» виставка триватиме до 15 травня.

 

«Грані» в ефірі телекомпанії «Запоріжжя»

7 квітня вийшов новий випуск передачі «Запорізькій вектор» на ТК «Запоріжжя» за участю педагогів та вихованців Центру «Грані»

 

Відеопривітання з 75-річним ювілеєм Запорізькому інституту післядипломної педагогічної освіти від обласних позашкільних закладів.

 

Вітаємо педагогів Центру «Грані» з перемогою в обласному конкурсі майстерності педагогічних працівників «Джерело творчості» в номінації «КЕРІВНИК ГУРТКА – 2014»

Вороненко Ларису Володимирівну – керівника гуртка «Комп’ютерна графіка та анімація» за здобуте І місце в напрямку «Комп’ютерні науки». Гезалову Марину Аронівну – керівника гуртка «Робототехніка» за ІІ місце в науково-технічному напрямку та Лисенко Наталію Віталіївну – керівника гуртка «Основи економіки» за ІІ місце в напрямку «Дослідно-експериментальний».

 

Прийшла весна – почалися семінари!

26 березня на базі загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 7 м. Запоріжжя відбувся обласний семінар на тему: «Діяльність гуртків початкового технічного моделювання як перспективний та продуктивний вектор подальшого розвитку науково-технічної творчості». 24 педагога початкового технічного моделювання Запорізької області обговорили стан та проблеми подальшого розвитку ПТМ в області, взяли участь у майстер-класах з виготовлення паперових технічних моделей.
докладніше...

 

«Грані» розпочинає прийом дитячих робіт на обласні виставки-конкурси з технічної творчості!

З 1 до 15 квітня в Центрі «Грані» триватиме прийом робіт на обласні виставки-конкурси: «Початкове технічне моделювання» та «Наш пошук і творчість, тобі – Україно!» Метою проведення виставок-конкурсів є розвиток творчих здібностей дітей, популяризація технічної творчості. Найкращі роботи обласного етапу будуть відправлені у м. Київ на Всеукраїнські виставки-конкурси.

 

УВАГА! Лист МОН 1/9-151 від 19.03.2014 «Про збереження системи позашкільної освіти в умовах обмеженого фінансування»

 

22 березня в Центрі «Грані» пройшов обласний конкурс з початкового технічного моделювання

Діти віком від 7 до 10 років захищали підготовлені проекти на тему повітряного транспорту, пройшли теоретичний залік, виготовили моделі літака за шаблонами, створили аплікації з плоских геометричних фігур об'єктів повітряної техніки.

У заході взяло участь 8 команд Запорізької області. За результатами конкурсу перемогла команда Центру «Грані».
докладніше...       дивитися фото      новини «Запорожский вектор»

 

Зустріч вихованців телерадіостудії «Грані» з журналістами телеканалу «Запоріжжя»

18 березня відразу у двох програмах телеканалу «Запоріжжя»: «Життя в квадраті» та «Запорізький вектор» знялися вихованці телерадіостудії «Грані». Зйомки передач відбулися в студіях телеканалу та Центру «Грані». Діти продемонстрували журналістам свої творчі роботи, дали інтерв’ю, поспілкувалися з ведучою програми «Життя в квадраті» Анастасією Кізерман на теми творчості, журналістського графіку, цензури.

 

Новий мультфільм від вихованки гуртка «Комп’ютерна графіка та анімація»

Люльченко Антоніна створила мультфільм «Лунная дорога», присвячений мирному космосу. Робота над мультфільмом тривала півтора місяця.

 

Вийшов черговий номер молодіжної газети «ГРАНІ ЗАПОРІЖЦІВ», автори якого – вихованці гуртка «Журналістика та видавнича справа»

 

16 березня у Центрі «Грані» пройшли обласні змагання з автомоделювання

Учасники з м.Мелітополя, смт.Михайлівки, м.Токмака та м.Запоріжжя продемонстрували майстерність у запуску 4-х класів кордових моделей, сконструйованих і виготовлених в гуртках автомоделювання. За підсумками змагання найкращі результати показала команда Центру «Грані» на чолі з керівником Р.А. Ведєрниковим.
дивитися фото    стаття на сайті «Запорожский Вектор»

 

07.03.2014 р. на ТК «Запоріжжя» у прямому ефірі відбувся телемарофон «З надією та сподіванням», присвячений освіті дітей з особливими потребами

В телемарафоні прийняв участь директор обласного Центру НТТУМ «Грані» М. Г. Едель разом з вихованцями клубу «Джерело» (при якому функціонує філія гуртків Центру «Грані») та їхнім керівником – Шавульською Л. Г.
дивитися фрагмент телепередачі

 

Студенти Класичного приватного університету оцінили роботи вихованців телерадіостудії «Грані»

28 лютого вихованці телерадіостудії «Грані» завітали до КПУ на творчу зустріч зі студентами Інституту журналістики і масової комунікації, задля обміну досвідом, демонстрації та обговорення творчих робіт. Юлій Задорожній та Данило Богомолов зачитали свої літературні роботи, Анастасія Бударина продемонструвала відеороботи: відеофільм «Верь в чудо» та телепередача «Супер-експерт», ідеї яких сподобалися студентам. Зустріч пройшла у теплій атмосфері, «оздобленій» чаюванням та смакуванням млинців. Читайте про це на сайті КПУ.

На заході було домовлено про розміщення робіт вихованців телерадіостудії «Грані» на сайті Інституту журналістики.

 

Центр «Грані» випустив черговий тематичний інформаційний вісник

У виданні зібрано безліч матеріалів на допомогу педагогам позашкілля з теми «Вимоги з безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу у позашкільному закладі»: інструкції та обов’язки організаторів позашкільної освіти з охорони праці, приклади бесід з техніки безпеки, перелік документів з безпеки життєдіяльності для закладів освіти та ін.
Завантажити

 

24-28 лютого 2014 року в Центрі «Грані» – МЕТОДИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ

Захід проводиться з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів. В програмі: виставка методичної літератури, відкриті заняття педагогів, засідання науково-методичної ради, презентація вісника «Грані науково-технічної творчості Запорізької області» та ін.
Програма методичного тижня

 

В Центрі «Грані» спілкувалися на тему патріотизму

22 лютого для гуртківців авіа- та судномоделювання провели виховний захід на тему «Патріотами не народжуються». Організувала його методист Центру «Грані» Писаревська Тетяна Геннадіївна. Зустріч пройшла у формі бесіди та обговорення прочитаної поеми «210 кроків» Р. Рождественського. Також була організована вікторина «Чи знаєш ти визволителів нашого краю?».

 

Виставка моделей-копій військової техніки у Центрі «Грані»

22-23 лютого в Центрі «Грані» відбувся конкурс-виставка з військового стендового моделювання – відтворення техніки в мініатюрі. 186 моделей-копій представили 80 дітей Запорізької області...
детальніше
дивитися фото та телерепортаж про виставку

 

На базі Центру «Грані» відбулося засідання творчої групи Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

19 лютого 2014 р. на базі Центру «Грані» відбулося засідання творчої групи Запорізького обласного ІППО за темою «Особливості позашкільного педагогічного процесу в добу пріоритету особистості дитини та педагога» Провели засідання працівники ЗОІППО: Заруба Світлана Петрівна та Горшкова Олена Геннадіївна.

 

У Центрі «Грані» проходить виставка дитячих робіт, присвячених Всесвіту і космічним просторам «Космічні фантазії»

Юні учасники від 8 до 18 років, серед яких учні шкіл, училищ, вихованці позашкільних закладів, члени творчих підліткових і молодіжних організацій Запорізької області представили на виставку близько 1500 робіт різних напрямів. Вперше на виставці представлені моделі роботів «Lego Mindstorms». Запрошуємо запоріжців та гостей міста в Центр «Грані» подивитися на дитячі роботи!

Часи роботи виставки: з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 17.00 до кінця лютого

Адреса: пр. Маяковського, 14

Телерепортаж про виставку

Дивитися фото

 

Вихованці народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телерадіостудія «Грані» завершили роботу над черговим випуском телепередачі «Супер-експерт»
дивитися передачу

 

22-23 лютого в «Грані» відбудеться конкурс-виставка з військового стендового моделювання, присвячена Дню захисника Вітчизни

Діти віком 7-18 років представлять свої роботи в техніці стендового моделювання – виготовлення масштабних моделей-копій, відтворення техніки в мініатюрі.

Часи роботи виставки:
22.02.2014 (субота) – з 12.00 до 17.00
23.02.2014 (неділя) – з 10.00 до 16.00

 

Зимова спартакіада в «Грані» об’єднала учнів Запорізької та Дніпропетровської областей (автор статті -  Анастасія Вербовецька, вихованка гуртка журналістики)

Понад 120 учнів з 25 позашкільних та шкільних закладів Запорізької та Дніпропетровської областей об’єднала зимова спартакіада у Центрі «Грані». Учасники виборювали першість у різноманітних напрямках, таких як автомоделювання, авіамоделювання, інформаційні технології, фотоаматорство та радіозв’язок на коротких хвилях...
детальніше
Телерепортаж про спартакіаду  Фоторепортаж 1  Фоторепортаж 2
 

 

25-26 січня 2014 року на базі Центру «Грані» відбудеться обласна зимова спартакіада з науково-технічної творчості

Обласні масові заходи, присвячені 75-річчю виникнення Запорізької області, відбудуться в напрямках: автомоделювання (трасові моделі), авіамоделювання (кімнатні моделі), інформаційних технологій, фотоаматорства, радіозв’язку на коротких хвилях. За попередніми даними, в заходах приймуть участь понад 120 учнів шкіл та вихованців позашкільних закладів Запорізької та Дніпропетровської областей.

ПЛАН проведення обласних конкурсів з НТТУМ 25-26 січня 2014 року

 

 

 

1 грудня 2013 року на базі приміщень Запорізького національного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету та Енергодарського багатопрофільного ліцею проводився І тур (написання контрольних робіт з базових дисциплін) ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані» ЗОР організаційно забезпечував цей захід на відділеннях науково-технічного профілю (відділення математики, фізики і астрономії, економіки, технічних наук, комп’ютерних наук). Всього на цих відділеннях взяли участь 267 учнів Запорізької області.

Підсумки контрольних робіт ІІ етапу конкурсу-захисту МАН 2013-2014 н.р.

 

 

 

 

 

ХХ Міжнародний фестиваль дитячої демократії, телебачення, преси та творчості «Золота осінь Славутича – 2013»...
дивитися фото...

 

«День відкритих дверей» у Запорізькому обласному Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані»...
дивитися фото...

 

 

 

 

Шановні батьки, вчителі, діти!

 

У Запорізькій області з початку поточного року на пожежах загинула 1 дитина, травмована 1 дитина. Під час необережного поводження на воді врятовано 4 дітей.

На жаль, чимала кількість пожеж виникає через пустощі дітей з вогнем. Через необізнаність та незнання елементарних правил безпеки, діти дуже часто стають жертвами власної необачності. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачає контроль над собою. Іноді, навіть знаючи, як треба поводитися під час екстремальної події, діти не можуть зорієнтуватися та знайти правильний вихід із ситуації.

Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області та Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької ОДА звертаються до батьків та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду! Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

 

 

 

МЕДІАФЕСТИВАЛЬ ШКОЛЯРІВ «М О С К В А - З А П О Р І Ж Ж Я » 2012-2013

Перелік творчих робіт та їхніх авторів - вихованців Центру «Грані»

Офіційне нагородження учасників -
актов
ий зал Класичного Приватного Університету - 18.04.2013 (фото)

 

НАКАЗ ДОНМС Запорізької ОДА №373 від 10.04.2013 «Про підсумки ІІ-го Міжнародного медіафестивалю «Москва-Запоріжжя»»

 

 

 

Вийшла нова учнівська газета «ГРАНІ»
«Будь в ритмі життя» (спецвипуск, лютий-2013)

 

НАКАЗ ДОНМС Запорізької ОДА №181 від 19.02.2013 «Про підсумки обласного етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки «Космічні фантазії»

 

 

ВІТАЄМО робітників центра "Грані" - переможців Всеукраїнського конкурсу серед педагогів позашкільних навчальних закладів України на кращі методичні розробки, програми, посібники з предметно-технічного профілю науково-технічного напряму…

 

НАКАЗ ОБЛ УОіН 652 від 16.10 2012р. «Про підсумки обласних заходів з науково – технічної творчості учнівської молоді, присвячених Дню міста»

 

 

МЕДІАФЕСТИВАЛЬ ШКОЛЯРІВ «М О С К В А - З А П О Р І Ж Ж Я » 2011-2012
(роботи вихованців Центру «Грані»)

Х міжнародний фестиваль-конкурс дитячих засобів масової інформації «Прес-весна на Дніпрових схилах»

Умови проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»

 

Вийшла нова учнівська газета «ГРАНІ», №8, 2012 рік.

 

ЗВІТ про обласний конкурс-змагання з автомоделювання (трасові моделі).

 

Підсумки обласного конкурсу на кращу організацію роботи з науково-технічної творчості учнівської молоді у 2011 році.

 

НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ №21К від 19.01.2012 «Про присвоєння звання «Народний художній колектив» дитячо-юнацькій телестудії «Грані» КЗ «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» ЗОР

 

ПРЕС-РЕЛІЗ обласного конкурсу-виставки "КОСМІЧНІ ФАНТАЗІЇ"

 

 

23 грудня 2011 року відбувся он-лайн семінар «Основні сучасні вимоги та підходи щодо формування науково-дослідницької роботи учня» з питань проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Проводили семінар зав. сектором ОблУОН  Хіврич В.В., методисти Запорізького обласного відділення МАН.

Матеріали семінару:

  1. Формування дослідницьких компетентностей учнів Малої академії наук у відділенні філології та мистецтвознавства. Тищенко Н.М. (презентація)

  2. Матеріали до on-line семінару для вчителів, які готують учнів – учасників конкурсу МАН. Шелегеда О.Р. (презентація)

  3. Відділення МАН науково-технічного профілю. П’янкова О.Н. (презентація)

 

 

Вийшла нова учнівська газета «ГРАНІ», №7, 2011 рік.

 

Відкрити змагання з автомодельного спорту серед учнівської молоді на Кубок України (кордові моделі у приміщенні), Запоріжжя, 2-4 грудня 2011 року
(звіт)
(фото)
(відео)

 

 

   
   

 ©Центр "Грані" 2018 р.