Про Центр

Навчальна робота

Методична робота

Обмін досвідом

Масові заходи

Документи

Архів

ЗМІ про нас

Контакти

Газета "Грані"

Тендери

Н О В И Н И

 

19.10.2018

У Комишуваському Будинку дитячої та юнацької творчості пройшов семінар науково-технічного напрямку.

18 жовтня 2018 р. на базі Комишуваського Будинку дитячої та юнацької творчості з метою підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів відбувся обласний семінар на тему: «Формування мережі гуртків науково-технічного напряму в закладах освіти об’єднаної територіальної громади».
У роботі семінару взяли участь 39 чол. з районів та міст області.

   

18.10.2018

«Дай лапу, друг»

Пропонуємо переглянути відеорепортаж про відвідування гуртківцями дитячо-юнацької телестудії «Грані» притулку для тварин «Дай лапу, друг»

   

10.10.2018

Пропонуємо переглянути дві нові творчі роботи вихованців Дитячо-юнацької телестудії «Грані»

Відеорепортаж вихованців дитячо-юнацької телестудії "Грані" про відкриття нового навчального року у обласному Центрі НТТУМ "Грані"

Відеорепортаж вихованців дитячо-юнацької телестудії "Грані" про Міжнародний IT-Forum 2018

   

09.10.2018

 

Вітаємо вихованця Центру «Грані» Івана Люльченка з отриманням звання кандидата в майстри спорту України з судномоделювання!

Нехай вода буде завжди м’якою, а умови сприятливими. Нових висот і перемог!

   

09.10.2018

фото

«Грані» на Покровському ярмарку

6-го жовтня Запорізький обласний Центр НТТУМ «Грані» брав участь у Покровському ярмарку, що проходив на Набережній магістралі, каскаді «Райдуга» та у аквапарку.
Локація Центру «Грані», яка складалась з виставки технічної творчості та майстер-класів, привернула до себе увагу багатьох містян, особливо малечі.
Педагоги знайомили відвідувачів з переліком та змістом гуртків Центру, надавали консультації та запрошували до безкоштовних занять.
Юні Запорожці мали змогу на місці навчитися робити з паперу різноманітні моделі і фігури тварин, зробити своїми руками модель планеру з пінопласту та запустити його в повітря.
Юні журналісти і кінооператори Центру фіксували дійство на відео та брали інтерв’ю у відвідувачів.
Багато дітлахів та їхніх батьків зацікавились роботою Центру НТТУМ «Грані» та записались до гуртків.

   

09.10.2018

 

фото

Вихованці та педагоги Центру «Грані» відвідали громадський притулок

До Всесвітнього дня захисту тварин вихованці та педагоги Запорізького обласного Центру НТТУМ «Грані» готувались заздалегідь: збирали кошти, теплі речі, закуповували корм. І от, 4-го жовтня делегація учнів дитячо-юнацької телестудії «Грані» вирушила до громадського притулку м. Запоріжжя «Дай лапу друг».
Мешканці притулку зустріли гостей шаленим гавкотом, чим злегка шокували дітей. Але потім всі зрозуміли, що так вони висловлюють свою радість у передчутті спілкування та очікування подарунків.
Так і вийшло – собаки стрибали та підлещувались до учнів і дозволяли гладити себе. Юні журналісти взяли інтерв’ю у волонтерів, які опікуються тваринами та відзняли багато фото та відео матеріалів про мешканців притулку.
Виявилось, що притулок «Дай лапу друг» існує на благодійні пожертвування та кошти небайдужих людей.
Умови для тварин підбираються індивідуально: комусь зручніше у клітці, комусь – у буді на вулиці, а хтось вільно гуляє територією. Найманих працівників в притулку немає - всі, хто доглядає за тваринами та забезпечує діяльність притулку, працюють волонтерами добровільно. Головний волонтер сподівається, що із допомогою небайдужих людей їм вдасться не лише прогодувати вихованців, а й розширитися.
Під час відвідування притулку жоден з вихованців та педагогів Центру не залишився байдужим, подарував його мешканцям частинку своєї ласки і тепла, котрі так чекають на своїх господарів, бо кожне живе серце потребує любові.

   

03.10.2018

Центр ГРАНІ на Покровській ярмарці

Шановні друзі! Вже цієї суботи, 6 жовтня у Запоріжжі відбудеться традиційний Покровський ярмарок, який відкриває серію заходів до святкування Дня міста та Дня визволення Запоріжжя від нацистських загарбників.
Центр « Грані» запрошує всіх на каскад фонтанів «Райдуга», де ви зможете взяти участь в майстер-класах: з авіа- та початкового технічного моделювання. Побачити виставку спортивно -технічних моделей, поспілкуватися з педагогами. На Вас радо чекатиме ціле містечко майстрів!

   

02.10.2018

Судномодельні змагання в басейні

29 вересня Центр «Грані» провів обласні судномодельні змагання в басейні на подвір’ї Центру. Змагання проводились за двома класами – «NS» (радіокеровані моделі-копії) та «М» (радіокеровані швидкісні моделі).
Призери були нагороджені медалями та дипломами Центру «Грані». Команди-переможниці та їх керівники отримали грамоти Департаменту освіти і науки ЗОДА.

детальніше          фото

   

02.10.2018

Участь Центру «Грані» в Міжнародному IT FORUM

За підтримки Запорізької ОДА 28 вересня 2018 року в Запоріжжі проходив Міжнародний IT FORUM – захід Міжнародного масштабу, який об’єднав IT-фахівців та усіх тих, хто усвідомлює свою неможливість подальшого розвитку без сучасних, інформаційних технологій.
Центр «Грані» став активним учасником форуму та організував для відвідувачів автомодельну трасу – всі охочі мали можливість позмагатися в управлінні радіокерованими авто. Також Центр представив: авто-, авіа-, дроносимулятори; 3D принтери, 3D сканер, радіокеровані судна. В локації робототехніки вихованці Центру демонстрували роботу власноруч зібраних роботів, «фабрики спінерів», навчали лего-конструюванню.
За словами організаторів, кількість учасників Форуму стала рекордною та становила 12 тисяч відвідувачів.

фото

   

01.10.2018

В Запорізькому СЮТ вчили інноваційним формам методичної роботи

27 вересня 2018 року на Станції юних техніків м.Запоріжжя, з метою підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, був проведений обласний семінар на тему: «Інноваційні форми методичної роботи в закладах позашкільної освіти». В роботі семінару брали участь 33 педагоги з м.Запоріжжя та області.

звіт       фото

   

24.09.2018

Ближче до неба!

22 вересня 2018 року Запорізький обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» на аеродромі Центру підготовки польотами ім. О.І. Покришкіна організував фестиваль авіа та ракетно-космічного моделювання серед учнівської молоді Запорізької області.
Фестиваль відкрив цикл обласних заходів науково-технічного напряму в новому навчальному році. У ньому взяли участь 40 юних авіа- та ракетомоделістів із Запоріжжя, Оріхова, Приморська, Василівки. Хлопці та дівчата змагалися у вільнолітаючих та радіокерованих класах авіамоделей, запускали моделі ракет на стрічках, з парашутами, які сконструювали і виготовили власними руками.
Крім того, протягом фестивалю учасники також мали змогу побачити показові виступи дорослих спортсменів з радіокерованими авіамоделями та спостерігати фігури вищого пілотажу, які виконав пілот справжнього літака ЯК-52.
За результатами фестивалю в категорії «Ракетомоделювання» найкращою стала команда Запорізького Центру «Грані». В особистій першості дипломами за перші місця нагороджені: Логвиненко Артур та Шиян Євген (філії Центру «Грані» на базах: ЗОШ № 2 м. Приморська та ЗОШ №23 м. Запоріжжя), Кочура Кирило з Центру «Грані».
Команда з Центру дитячої та юнацької творчості м. Приморська стала переможницею в класах «Вільнолітаючі моделі літаків». Золоті медалі отримали Квірінг Володимир та Квірінг Микола з ЦДЮТ м. Приморська.
Команди-переможниці нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Призери нагороджені медалями та дипломами Запорізького Центру «Грані».

дивитися фото

   

17.09.2018

 Головне інженерне шоу України.

Вихованці Запорізького Центру «Грані» 15-16 вересня 2018 року стали активним учасниками головного інженерного шоу країни - щорічного Фестивалю науки, техніки та сучасних технологій INTERPIPE, який проходив у м. Дніпро.
Номінацію «Бумажні моделі» представляла вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» Черниченко Ольга на чолі з керівником Кірішун І.М. Ольга взяла участь у програмі фестивалю, отримала диплом учасника та подарунки.
Команда робототехніків Центру результативно виступила на змаганнях Robo Buttle 2018. В номінації «Robo Race» з одним датчиком освітленості Івахненко Тимур посів ІІІ місце, за що був нагороджений набором Лего та дипломом переможця. Команда «Грані» також отримала диплом за участь у змаганнях.
У змаганнях судномоделей «Dnipro Ship show» в секції радіокерованих моделей-копій (клас F-4-В, F-4-е) брала участь команда центру «Грані» у складі: Люльченко І.П. (керівник команди та учасник показових виступів) та Люльченко Іван (учасник змагань серед юніорів в класах F-4-В, F-4-С). В складних погодних умовах (дощ та сильний поривчастий вітер на водоймищі) Івану вдалось завоювати ІІ місце в класі F-4-В/С. Перемога відмічена організаторами почесними дипломами та цінними подарунками.

   

14.09.2018

«Грані» відкрили 72-й навчальний рік.

 

13 вересня Комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради в святковій обстановці відкрив 72-й навчальний рік...

детальніше      фото     запис трансляції      телерепортаж     стаття

   

10.09.2018

фото
телепередача
бліц-фільм

Повернулися з нагородою!

З 5-го до 8-го вересня делегація вихованців народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» брала участь в Х-му Міжнародному телефестивалі «Дитятко», який проходив у м. Харкові. Загалом, на фестиваль було представлено понад 1000 творчих робіт з 90 країн. Програма була дуже насиченою – майстер-класи відомих режисерів, критиків, журналістів з усього світу, перегляди конкурсних фільмів та телепередач, екскурсії по місту, дискотеки тощо. До того ж кожна команда мала створити на фестивалі бліц-фільм. Додому «Гранівці» привезли Диплом за телепередачу «Невипадкові зустрічі», яка розповідає про запорізьку майстриню Ольгу Гречуху.

   

28.08.2018

Увага!

Підписано лист  Департаменту освіти і науки ЗОДА № 02.2-16/1068 від 22.08.2018 р. «Про проведення обласних масових заходів з науково-технічної творчості» з Регламентом проведення у вересні 2018 р. обласного Фестивалю авіа- та ракетнокосмічного моделювання і конкурсу з судномоделювання.

   

27.08.2018

фото

25-го серпня до Дня Незалежності України Центр НТТУМ «Грані» організував на площі Фестивальній виставку поробок вихованців гуртків, на якій були представлені моделі літаків, автомобілів, суден. Виставка викликала велику зацікавленість у малечі та їхніх батьків. Багато з них виявили бажання записатися до спортивно-технічних та інших гуртків. Вони отримали візитки Центру та були запрошені на урочисте відкриття нового навчального року, яке відбудеться 13-го вересня.

   

20.08.2018

 

фото

Ближче до мрії!

18–19 серпня на аеродромі Центру підготовки польотами ім. О.І. Покришкіна, що під Запоріжжям, відбувся Фестиваль «Музика і небо». Натхненниками Фестивалю виступили: Запорізька міськрада, ВАТ «Мотор-Січ», корпорація «Світанок» та федерація вертолітного спорту України.
У програмі Фестивалю були польоти гвинтокрилів, надлегких літальних апаратів, моделей літаків і вертольотів та виступи музичних популярних колективів.
В шоу авіамоделей брали участь представники Центру НТТУМ «Грані» зі своїми вихованцями та моделісти з Дніпра.
За словами вихованця авіамодельного гуртка Центру «Грані» Дмитра Алавадзе (керівник – О.М. Дев’ятков): «Політ моделі дарує кришталево чистий заряд адреналіну і неймовірне відчуття вільного паріння. Авіамоделювання – це найбезпечніший спосіб познайомитись з безмежним п’ятим океаном, ще один крок до мрії!»

   

15.08.2018

 

В небі гвинтокрили

18 – 19 серпня на навчальному аеродромі в с.Широкому що під Запоріжжям, відбудеться фестиваль з вертолітного спорту «Музика та небо». Окрім змагань передбачається велика розважальна програма. У показових виступах беруть участь і юні авіамоделісти обласного Центру НТТУМ «Грані».
Детально програма заходів

   

19.07.2018

Поздоровляємо!

Підведені підсумки Всеукраїнських виставок-конкурсів:
- робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання;
- науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість - тобі, Україно!»
Журі виставок нагородило Дипломами різних ступенів 28 учнів позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Запорізької області! Поздоровляємо переможців та їхніх керівників! З підсумковими наказами можна ознайомитись:

ПТМ            Наш пошук і творчість — тобі, Україно!

   

17.07.2018

З перемогою!

Поздоровляємо Артема Мураховського – керівника гуртка автомоделювання Центру «Грані» - з перемогами на Чемпіонаті України з автомодельного спорту, який проходив у м. Харкові 13–15 липня 2018р.

Артем став призером у класах «RCB» (2-місце), «E-10» (3-е місце) та підтвердив звання Майстра спорту України.

дивитися фото

   

05.07.2018

 

Запорошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі

Молодіжна громадська організація «Серце до серце» оголосила Всеукраїнський конкурс відеоробіт, створених учнями шкіл, закладів позашкільної освіти, студентами «вишів», який присвячений 85-річчю Національного авіаційного університету.
Вихованці народного колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані» вже підготували на конкурс два ролики і розмістили їх на YouTube 1   2
Запрошуємо всіх приєднуватися до участі.
Умови конкурсу

   

23.06.2018

З перемогою!

Вітаємо Тетяну Володимирівну Куцову – методиста Центру «Грані», керівника гуртка журналістики народного художнього колективу «Дитячо-юнацька телестудія «Грані», яка виборола почесне ІІ місце в фіналі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних закладів освіти «Джерело творчості» у номінації «Методист – 2018»!

   

21.06.2018

Майстер-клас для літньої школи МАН

15 та 18 червня педагоги Центру НТТУМ «Грані» провели майстер-класи для учнів, які навчаються та відпочивають у обласній літній школі для обдарованих дітей (вихованці Малої Академія наук).
Кожен з бажаючих мав змогу відчути себе кінооператором, фотографом, журналістом; запустити в повітря авіамодель або повітряного змія.

дивитися     фото       відео

   

18.06.2018

 

 

фото     відео

На Дніпрових хвилях

З 13 до 17 червня в Запоріжжі в районі тренувальної бази ДЮСШ «Локомотив» на р.Дніпро відбувся Всеукраїнський турнір з судномоделювання, який було організовано Федерацією судно модельного спорту та Українським Державним центром позашкільної освіти.
Серед команд учасниць з 10 регіонів України були і юні судномоделісти обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» - Іван Люльченко, Володимир Локтіонов, Данило Матвійчук та їхні тренери Аркадій Олександрович Сергієнко та Ігор Петрович Люльченко.
Загалом, команда Запорізької області посіла третє призове місце, а судномоделісти Центру «Грані» в особистій першості отримали дві Бронзові медалі. При цьому Іван Люльченко виконав норматив кандидата в майстри спорту.
Івану Люльченко вдалося вразити і дорослих спортсменів, які також проводили свою першість: він отримав Золоту медаль посівши перше місце в класі моделей F4-C. Так тримати!

   

06.06.2018

 

 

Завершився блок обласних масових заходів в межах весняної Спартакіади з науково-технічної творчості, які проводив Центр НТТУМ «Грані » протягом травня:

- обласний відкритий конкурс з автомоделювання (кордові моделі на відкритому кордодромі);
- обласний етап Всеукраїнського заочного фотоконкурсу «Мій рідний край»;
- обласний етап Всеукраїнського конкурсу з автомоделювання «Круті віражі» (радіокеровані моделі та моделі формули «Баггі»);
- обласний етап Всеукраїнського конкурсу з судномоделювання «Дніпрові хвилі» (у відкритому басейні);
- обласний фестиваль повітряних зміїв «Мирне небо Запоріжжя»;
- обласний конкурс з авіамоделювання «Срібне крило».
Ознайомитися з результатами заходів можна у підсумковому наказі Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

   

05.06.2018

Зупинена миттєвість

Завершився обласний етап Всеукраїнського фотоконкурсу «Мій рідний край». Цей заочний конкурс проводився Центром «Грані» у травні 2018 року , і на ньому було представлено понад 100 фотографій від 16-ти закладів освіти Запорізької області.
Детальний перелік учасників і переможців буде незабаром оприлюднений на нашому сайті у підсумковому наказі Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

   

04.06.2018

фото

BestRoboFest-2018!

2–3 червня в м.Дніпро відбувся фестиваль «BestRoboFest-2018», в якому брала участь команда Центру «Грані».
В номінації Robo Race S (вага моделі до 800 гр., один датчик освітлюваності) брала участь 21 команда. «Гранівці» показали 4-й та 9-й результати: 3,7 секунди не вистачило до призового 3-го місця. Однак, є куди прагнути. Не маємо сумнівів, що у наших юних роботехніків попереду ще багато перемог!

   

31.05.2018

 

З Перемогою!

 

Вітаємо Тетяну Володимирівну Куцову – методиста Центру «Грані» з Перемогою у І заочному турі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Методист – 2018».
 

Відповідно до наказу МОН України вона запрошена до участі в очному етапі конкурсу за профілем «Методист науково-технічного напряму», що пройде в кінці червня у м.Києві. Бажаємо подальших перемог!

   

29.05.2018

 

Докладний звіт

 

дивитися фото

В польоті авіамоделі

Минулої суботи комунальний «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості «Грані» Запорізької облради зібрав понад півсотні кращих юних авіамоделістів Запорізької області на стадіоні «Олімпійські надії» поряд з каскадом фонтанів «Райдуга».
Кожний з учасників привіз по декілька самостійно виготовлених моделей літаків за різними класами: вільнолетаючі планери, планери з імпульсним стартом та гумомоторні літаки.
Обласні змагання – це етап відповідних Всеукраїнських, і за його наслідками комплектується команда від Запорізької області.
Незважаючи на «нельотну» погоду – швальний поривчастий вітер – учасникам вдалося досягти значних результатів.

   

23.05.2018

 

 

 

26 травня запрошуємо на Обласний конкурс з авіамоделювання «Срібне крило»

Юні авіамоделісти продемонструють вміння запуску метальних планерів, розмах крил яких не перевищуватиме 450 мм. За попередніми заявками в заході братимуть участь 12 команд з Запоріжжя та Запорізької області. Учасники змагатимуться в двох вікових категоріях: молодші школярі – до 14 років і старші школярі – від 14 до 18 років. Програмою конкурсу передбачається проведення особисто-командної першості на тривалість польоту в трьох класах моделей: метальна модель планера класу HLG-450; модель гумомоторного літака; модель літака з імпульсним стартом – F1R.
Захід відбудеться на стадіоні «Олімпійські надії» (каскад фонтанів «Райдуга») . Початок о 10:00.

Вероніка Горбенко, журналістка телестудії «Грані»»

   

21.05.2018

«Дніпрові хвилі»

19 травня в межах обласних етапів Всеукраїнських масових заходів Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» було проведено обласний конкурс-змагання з судномоделювання «Дніпрові хвилі». Захід проводився у відкритому басейні на подвір’ї Центру «Грані».
Юні судномоделісти з позашкільних та загальноосвітніх закладів Запорізької області змагались в керуванні моделей, які вони виготовили в гуртках технічної творчості, за 8-ма класами – як радіокерованих, так і прямохідних.
Кращими виявились команди Запорізького Центру НТТУМ «Грані», Запорізької станції юних техніків та Оріхівського Будинку дитячої творчості.

      фото          запис відеотрансляції

   

18.05.2018

 звіт

 

фото

Відбувся обласний семінар у Веселому

Веселівська селищна територіальна громада лідирує серед ОТГ Запорізької області по розвитку освіти взагалі та позашкільної освіти зокрема. Саме з метою ознайомлення з досвідом цієї громади 17 травня 2018 р. у Веселому зібралися педагоги-позашкільники з усієї області на обласний семінар за темою «Розвиток творчих здібностей вихованців закладів позашкільної освіти в умовах об’єднаної територіальної громади».
Гостей тепло привітали голова Веселівської селищної ради Кіяшко П. М., педагоги та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості. Учасники семінару відвідали ЗОШ № 2 та ЗОШ № 1, ознайомилися з роботою БДЮТ, взяли участь у шістьох майстер-класах, які провели керівники гуртків БДЮТ. У заході взяли участь 41 педагог із закладів освіти Веселого, Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара, Василівки, Дніпрорудного, Вільнянська, Комишувахи, Мелітопольського та Приазовського районів.

   

17.05.2018

 

 

Центр «Грані» збирає судномоделістів Запорізької області

19 травня відбудеться обласний етап Всеукраїнського конкурсу з судномоделювання серед учнівської молоді «Дніпрові хвилі». Конкурс складатиметься із двох частин: командної першості у секції швидкісних моделей та особистої і командної першості у секції радіокерованих. Кожний учасник матиме по три спроби запуску моделей.
За попередньою інформацією 7 команд із Запорізької області братимуть участь у заході. Учасники приїдуть з Мелітополя, Оріхова, Бердянська та Запоріжжя. Головний суддя конкурсу – Ігор Петрович Люльченко буде не тільки оцінювати учасників, а й супроводжувати дві команди від Центру «Грані». Допомагати йому буде Іван Люльченко, вихованець гуртка судномоделювання, призер обласних та Всеукраїнських конкурсів. Також судити конкурс будуть А.О. Сергієнко, О.В. Ревков.
За словами головного судді І.П. Люльченка: «Особливістю цього конкурсу стане те, що взяти участь у ньому зможуть усі охочі, оскільки не існуватиме обмежень кількості учасників в особистій першості».

Ірина Беспалова, журналістка телестудії «Грані»

   

16.05.2018

 

 

Підкорення вершин автомоделювання

В межах І-го етапу Кубка України з радіокерованих моделей танків і автомобілів, 11-13 травня, в одеському парку ім. Шевченка пройшли змагання автомоделей шосейного класу. У змаганнях брали участь понад 80 спортсменів з 14 областей України. Вік учасників коливався від 7 до 62 років.
Одним з тих, хто брав участь в Кубку, був Артем Мураховський – керівник гуртка автомоделювання Центру «Грані». Артем виступав в двох класах: E-10 та РЦБ, в яких посів ІІІ місця.
Таким чином, він виконав норматив Майстра Спорту України з автомоделювання у класі РЦБ. Вітаємо Артема Андрійовича та бажаємо подальших перемог!

Журналістка телестудії «Грані» Вероніка Горбенко

   

15.05.2018

 

 

Вступив в повноваження новий директор Центру «Грані» –  Сергій Миколайович Богданов

15 травня заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Петрович Марченко та заступник директора департаменту – начальник управління Олена Вікторівна Сороченко, з побажаннями і надалі тримати високу планку найкращого центра творчості в Україні, представили Нового директора Центру «Грані».
Сергій Миколайович значний час працював в Центрі «Грані» на посаді керівника гуртка авіамоделювання, знає специфіку науково-технічної творчості учнівської молоді. Має науковий ступінь кандидата економічних наук, вчене звання доцента, є переможцем відкритого конкурсу ЗОР на посаду директора.
Віримо, що Сергій Миколайович не тільки збереже Центр, а й розвиватиме його, як це робив протягом 30-ти років Михайло Григорович Едель.

   

15.05.2018

 

Журналісти телестудії «Грані» беруть участь у словацько-українському проекті

Стартував словацько-український проект «Активний громадянин – ефективна влада»! Журналісти телестудії «Грані» беруть активну участь у ньому: 13-15 травня на тренінгу перейняли досвід словаків з питань розв’язання проблем місцевої громади, формування зв’язків і налагодження співпраці з органами влади. Наша команда протягом року має розробити та реалізувати власний проект стосовно цих питань. У разі перемоги, матиме змогу відправитися у подорож Словаччиною.

Журналістка телестудії «Грані» Марина Васильчук

   

14.05.2018

 

12 травня діти запускали радіокеровані авто та повітряних зміїв

Центром «Грані» 12 травня були проведені обласні конкурси з автомоделювання та повітряних зміїв. В заходах взяли участь понад 50 юних моделістів з навчальних закладів Запорізької області. До вашої уваги фоторепортажі та відеозапис прямої трансляції конкурсу з автомоделювання.

Звіт      фото (авто)     фото (повітряні змії)        відео (авто)

   

27.04.2018

 

«Про Батьківщину свою дбаю, бо право жити гідно маю»

27 квітня в Класичному приватному університеті відбулося нагородження призерів ІІ Обласного форуму медіапроектів «Про Батьківщину свою дбаю, бо право жити гідно маю».
Вихованці телестудії «ГРАНІ» отримали нагороди, зокрема: Кузьменко Микита (гурток «Комп’ютерна графіка та анімація») - грамоту за анімаційне відео; Фарафонова Катерина та Проскура Марина (гуртки «Кіно-відео» та «Журналістика») - грамоти за соціальне відео «Невипадкові зустрічі». Та колишня вихованка телестудії «ГРАНІ» Олександра Коціло отримала диплом лауреата «За активну позицію у світі медіа та віртуальному середовищі».
Вітаємо призерів та бажаємо їм подальшого натхнення для створення цікавих медіапродуктів! Залишатися лідерами в молодіжній медіагалузі!

Пахота Марина, вихованка телестудії «ГРАНІ»

   

24.04.2018

 

Результати автоперегонів

Юні пілоти з Дніпра, Покрова, с. Межиріч Дніпропетровської області та Запорізького Центру НТТУМ «Грані» 21-21 квітня демонстрували самостійно виготовлені кордові моделі авто та розганяли їх до великих швидкостей.
Найкращий результат показав Роман Діденко з Будинку творчості дітей та юнацтва м. Покрова Дніпропетровської області, його модель досягла швидкості 146 км/год та принесла йому І місце в класі ТЕМП-2. Передерко Лілія з Межиріцького НВК ім. І.С.Обдули Дніпропетровської області розігнала модель до 145 км/год та заробила І місце в класі АМ-2. Перше місце в командній першості посіла команда Будинку творчості дітей та юнацтва м. Покрова Дніпропетровської області.

         Звіт          відео         фото

   

23.04.2018

Актуальний фоторепортаж

До вашої уваги фоторепортаж обласних змагань з автомоделювання в класах кордових моделей, які пройшли 21-22 квітня в Центрі «Грані».

   

18.04.2018

 


Запрошуємо на змагання шалених швидкостей!

21-22 квітня в Центрі «Грані» проходитимуть відкриті обласні змагання з автомоделювання в класах кордових моделей. Захід відбудеться на оновленому відкритому кордодромі Центра «Грані».
Найкращий результат серед юних пілотів минулорічних змагань показала дівчина з м.Покрова Дніпропетровської області – Булка Анна, її модель досягла швидкості 214 км/год.
Після юнацьких змагань свій майстер-клас покажуть досвідчені автомоделісти. Їх механічні витвори розганятимуться до швидкостей, важких навіть для зорового сприйняття. 300 км/год – приємне досягнення для таких машин та їх пілотів.
21 квітня з 9:00 до 13:00 проходитимуть тренувальні заїзди. В 13:00 – офіційне відкриття конкурсу та початок стартів.

   

18.04.2018
 


фото     звіт

Обласний семінар на базі Енергодарської МАН

«Інтеграція загальної середньої та позашкільної освіти – запорука розвитку інтелектуальних здібностей учнів через залучення їх до роботи в системі МАН України». Саме таке питання розглядалося під час обласного семінару, що відбувся 17 квітня 2018 р. на базі Енергодарської Малої Академії Наук учнівської молоді.
В заході взяли участь 27 педагогів із Запоріжжя, Енергодара, Бердянська, Мелітополя, Василівки, Вільнянського та Мелітопольського районів. Окрім теоретичної частини семінару гості побували на заняттях гуртків «Астрономія» і «Комп’ютерні технології», ознайомилися із творчим доробком вихованців гуртка «Журналістика». Також були проведені тренінгові вправи на розвиток креативності, гармонізації емоційного стану.

   

17.04.2018

 

 

фото

Гостинці до свят та вітання від вихованців для наших захисників

Гостинці до свят та вітання від вихованців для наших захисників на сході України стали доброю традицією колективу Центру «Грані». Ось і нещодавно ми вкотре долучилися до благодійної акції «Великодній кошик солдату».
До святкового кошику поклали багато різноманітних смаколиків, чай, каву, домашнє варення, компоти та виноградний сік, горіхи, сушені сливи та яблука для узвару; різноманітні санітарно-гігієнічні засоби. Також було зібрано бібліотеку з півсотні цікавих художніх творів, аби в години відпочинку бійці могли хоч ненадовго відволіктися від напруженого життя.
Наймолодші вихованці гуртків створили майже 100 яскравих вітальних листівок до Великодня з найщирішими побажаннями нашим захисникам. Все це допомогли передати бійцям волонтер 53-ої артбригади Надія Мороз та Олег Павлік, керівник гуртка Центру «Грані, в минулому боєць АТО, а зараз – волонтер.

   

13.04.2018

 

Педагоги Центру «Грані» отримали звання

Професійну майстерність педагогів Центру Грані» відзначила атестаційна комісія Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Шістьом керівникам гуртків присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист»: Андрєєву А. М., Білоус С.Ю, Гриняєвій Н. Г., Куцовій Т. В., Мінаєу Ю. П., Чаусовському Г.О. Методист Гезалова М. А. підтвердила вищу кваліфікаційну категорію. Вітаємо педагогів та бажаємо і надалі ефективно працювати та нести знання дітям.

   

11.04.2018

 

 

фото

Тренінг зі STEM-освіти

10 квітня в Запорізькому обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» пройшов тренінг зі STEM-освіти. Тренінг було організовано обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Центром «Грані» та Запорізьким національним технічним університетом для вчителів фізики загальноосвітніх шкіл Запорізької області. Головне завдання тренінгу – включення викладачів у впровадження новітніх технологій у навчальний процес.
Учасники тренінгу мали змогу ознайомитись з лабораторіями Центру НТТУМ «Грані», оглянути обласну виставку технічної творчості та взяти активну участь у майстер-класах з електронного моделювання на платформі «Arduino», робототехніки та комп’ютерного моделювання «Lego», ознайомитись з основами створення комп’ютерних моделей для 3D-принтера.
Також кожен з учасників «злітав» у Космос за допомогою шолома віртуальної реальності.

   

04.04.2018

 


фото

В Центрі «Грані» знову гості

3 квітня в Центр завітали учні Соколівського НВК Вільнянського району Запорізької області. Для школярів провели майстер-клас з робототехніки, який пройшов в лабораторії STEM-освіти. Також вони мали змогу спробувати себе в ролі дикторів у знімальному павільйоні телестудії «Грані», подивитися лабораторії спортивно-технічного відділу. Про те, як пройшла екскурсія, дивіться відео на каналі Соколівського НВК.

Роман Дьолог, журналіст телестудії «Грані»

   

3.04.2018

 

 

Підведені підсумки обласного заочного фестивалю комп’ютерної анімації і мультиплікації «Країна мрій»

З 01 січня 2018 року по 28 лютого 2018 року Центром «Грані» було проведено Відкритий обласний заочний фестиваль учнівської молоді з комп’ютерної анімації і мультиплікації «Країна мрій».
Конкурс проводився у трьох номінаціях: «Flash-анімація», «Анімація», «Мультиплікація» в різних вікових категоріях. 27 колективів юних аніматорів позашкільних та загальноосвітніх закладів Запорізької області представили 45 різноманітних за змістом та жанром анімаційних та мультиплікаційних робіт.
Найкращими роботами в номінації «Flash-анімація» визнані: «Come together…» Ревякіної Наталії, «Історія про очеретяного кота» Кузьменка Микити, «Донецькі «Кіборги»» Попова Артема. В номінації «Мультиплікація» кращими роботами стали: «Life» Галки Олександра, «Загублена флешка» Левадного Миколи, «Назустріч мрії» Шевчук Дарини.
З результатами рішення журі можна ознайомитися за посиланням Дипломи переможців будуть надіслані на електронну адресу учасників до 20 квітня 2018 року.

   
   

30.03.2018

 

Незабутня зустріч у «Гранях»

29-го березня до центру «Грані» завітали діти з обмеженими можливостями відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Шевченківського району м. Запоріжжя.
Діти ознайомились з роботою авто-, авіа-, судномодельних гуртків, мали змогу «поганяти» саморобні моделі автомобілів на автотрасі, спробувати себе в ролі диктора в знімальному павільйоні телестудії «Грані», покерувати роботами в лабораторії STEM-освіти, подивитись мультфільми, створені гуртківцями студії комп’ютерної графіки і анімації.
Адміністрація Центру запропонувала відкрити наступного навчального року філію своїх гуртків у Шевченківському відділенні з реабілітації дітей з інвалідністю.
Детальніше       фото

   

27.03.2018

Перемога робототехніків на «Robo buttle 2018»

24 березня юні робототехніки «Грані» взяли участь в «Robo buttle 2018», який проходив у м.Дніпро. Вихованці змагалися в 4 дисциплінах: RoboSumo (автономна битва на рингу), LineRace (гонка по лінії), Wedo2 та RoboSumoControlled (пілотовані бої роботів на рингу). У двох дисциплінах діти завоювали I місце! Вітаємо з перемогою та бажаємо нових звершень!
       
фото

   

23.03.2018

 

 

В «Гранях» відбувся обласний семінар

З метою підвищення кваліфікації та професійної майстерності керівників гуртків спортивно-технічного профілю, розповсюдження досвіду роботи у цій галузі позашкілля, Центр «Грані» організував проведення семінару «Формування в учнів стійкого інтересу до технічної творчості в гуртках спортивно - технічного профілю».
Захід відбувся 22 березня 2018 року. В ньому взяли участь більше 30 педагогів із закладів позашкільної освіти області: Центру «Грані», СЮТ м. Мелітополя, СЮТ м. Запоріжжя, ЦНТТУМ «Політ» м. Запоріжжя, Клубу ДЮТ «Зоряний» м. Бердянськ, Василівського ЦДЮТТ, К-Дніпровського БДТ, Комишуваського БДЮТ, Михайлівського ДЦ, Оріхівського БДТ, Приморського ЦДЮТ, ЦДЮТ Шевченківського р-ну.
           Звіт          фото         відео

   
   

21.03.2018

 

Лідер центру «Грані» святкує День народження!

21 березня свій День народження святкує лідер Центру «Грані» Михайло Григорович Едель. Третину свого життя він присвятив центру, який став домівкою для багатьох поколінь вихованців. Щиро вітаємо його з Днем народження та бажаємо надалі залишатися енергійною людиною, яка запалює дитячі та дорослі серця!

Колектив Центру «Грані»

   

21.03.2018

 

Вже в цей четвер – обласний семінар у «ГРАНІ»

22 березня в Центрі «Грані» пройде обласний семінар для методистів позашкільних навчальних закладів та керівників гуртків спортивно-технічного профілю. В програмі семінару: аналіз мережі гуртків спортивно-технічного профілю Запорізької області; майстер-класи з авіа -, авто -, судномоделювання. Наостанок на всіх присутніх чекає екскурсія до музею техніки «Фаетон».

Журналістка телестудії «Грані» Марина Пахота

   

21.03.2018

 

Як наші вихованці опинились на «Хакатоні»

У запорізькій торгово-промисловій палаті «Козак Палац» 17-18 березня пройшло стартап-шоу «Хакатон 2». На ньому вихованці телестудії «Грані» презентували власний бізнес-проект «Video.Expo», який дає можливість інтерактивно знайомитися з виставками через Інтернет-платформу.

Журналіст «Грані» Роман Дьолог

   

19.03.2018

 

 

За результатами змагань команда автомоделістів Токмака – найкраща в області

17-18 березня 2018 р. на базі Центру «Грані» пройшли обласні змагання з автомоделювання в класі трасових моделей. У них взяли участь 7 команд з Запорізької області та м. Запоріжжя.
Кубок першості отримала команда центру дитячої та юнацької творчості м.Токмака. Відеозапис прямої трансляції заходу можна передивитись на YouTube каналі Центру «Грані» за посиланням

    дивитися фото

   

16.03.2018

Центр «Грані» голосує за Еделя Михайла Григоровича

15 березня пройшли відкриті збори Центру НТТУМ «Грані» за участю працівників Центру, батьківського комітету, учнівського самоврядування закладу. На зустріч були запрошені і депутати Обласної ради. Єдиним, хто відгукнувся на запрошення став лідер фракції УКРОП, правозахисник Ярослав Гришин.
Під час зустрічі обговорили Стратегічний план роботи розвитку Центру, проблеми, які постали перед закладом, а саме – незаконне звільнення виконуючого обов’язки директора М. Г. Еделя.
За підсумками зустрічі збори одноголосно ухвалили звернення до депутатського корпусу щодо затвердження Михайла Григоровича Еделя на посаді директора.
Депутат Ярослав Гришин заявив, що «почув чимало схвальних слів про пана Еделя, переконався в його професіоналізмі та не дасть обезголовити центр «Грані», забрати приміщення закладу у центрі міста та втратити один з передових закладів в Україні!»

Підтримати директора можете і ви, підписавши електронну петицію на сайті Обласної ради.

   

 

 

В підтримку директора Центру «Грані»

Батьківський комітет Центру ініціював петицію в підтримку призначення Михайла Григоровича ЕДЕЛЯ на посаду директора Запорізького обласного Центру «Грані». Проголосувати можна за посиланням

   

14.03.2018

Міжгурткові автозмагання

10 березня в Центрі «Грані» пройшли міжгурткові змагання з автомоделювання в класі трасових моделей.
Три команди Центру змагалися за право участі в обласному етапі змагань , які відбудуться вже в ці вихідні.

    фото

   

05.03.2018

 

Вітаємо учасників та переможців обласного конкурсу з початкового технічного моделювання

3 березня в Центрі «Грані» пройшов дев’ятий обласний конкурс з початкового технічного моделювання на тему «Автомобільний транспорт» для молодших школярів 7-10 років.
Спробувати свої сили приїхали 7 команд зі шкіл та позашкільних навчальних закладів Запоріжжя, Мелітополя та Михайлівки. Призерами в командному заліку стали: Станція юних техніків м.Запоріжжя, Михайлівська загальноосвітня школа №3; КЗ «Запорізький обласний центр НТТУМ «Грані» ЗОР; ЗНВК №109 м. Запоріжжя.
Переможці в командній та особистій першості були нагороджені Грамотами Департаменту освіти і науки ЗОДА та пам'ятними призами (дивіться звіт).
Відеотрансляцію заходу можна подивитися на YouTube каналі Центру «Грані», а яскравий репортаж – за посиланням. Дякуємо за участь!

   

02.03.2018

Запорізькі видання про «Грані»

1 березня у запорізьких виданнях вийшли матеріали про діяльність Центру «Грані»

«Запорізька правда»              «МИГ»

   

02.03.2018

 

Керівник центру дав інтерв’ю каналу «ТВ-5»

На каналі «ТВ-5» вийшов в ефір випуск програми «День тема», гостем якого був керівник центру «Грані» Михайло Едель.
Директор відповів на запитання ведучого щодо популярних гуртків Центру, кількості учнів, напрямах навчання, педагогах тощо. Програма вийшла насиченою, за вісім хвилин була надана цікава та розлога інформація про центр.

дивитися відео

   

28.02.2018

Вже в цю суботу проходитиме Обласний конкурс з початкового технічного моделювання

3 березня Центр «Грані» прийматиме учасників Обласного конкурсу з початкового технічного моделювання. Програма включатиме: захист проекту з теми «Автомобільний транспорт», теоретичний залік-тестування, а також учасники мають виготовити об’ємну модель автомобіля з цупкого паперу.
Конкурс можна буде подивитися в прямому ефірі на сайті Центру «Грані».

Катерина Алутіна, журналістка телестудії «Грані»

   

27.02.2018

Прес-конференція для журналістів

26 лютого в Прес-центрі обласного відділення Всеукраїнської спілки журналістів України відбулася прес-конференція адміністрації та батьківського комітету Центру «Грані» з метою привернення уваги громадськості до позашкільної освіти з науково-технічної творчості учнівської молоді

докладніше

   

27.02.2018

Методичний тиждень в «Гранях»

Для розвитку професійної майстерності педагогічних працівників створення мотивації і умов для професійного вдосконалення з 19 по 23 лютого в Центрі «Грані» пройшов Методичний тиждень.

детальніше            фото

   

24.02.2018

 

Візит депутата Верховної ради.

23-го лютого до Центру «Грані» завітав народний депутат Ігор Андрійович Артюшенко. Він ознайомився з роботою закладу, поспілкувався з педагогами та членами батьківського комітету Центру, оглянув навчальні лабораторії та кабінети. Особливе враження на депутата справила обласна виставка «Космічні фантазії», лабораторії спортивно-технічного напряму, дитячо-юнацька телестудія та лабораторія STEM-освіти. Останню, до речі, у цьому навчальному році облаштували новітнім обладнанням завдяки фінансовій допомозі депутата обласної ради – Гугніна Едуарда Анатолійовича.
Сподіваємося і на подальшу підтримку науково-технічної творчості учнів з боку влади.

дивитися фото

   

16.02.2018

 

 

 

Інтерв’ю з Олександром Димовим – колишнім вихованцем Дитячо-юнацької телестудії «Грані», а нині відомим в Україні радіоведучим та діджеєм.

   

12.02.2018

 

В Центрі «Грані» вітали з ювілеєм!

10 лютого на ювілейну сходинку свого життя ступила чудовий педагог, завідувач методичного відділу Центру «Грані», Алла Олексіївна Лукашева. Щиро вітаємо іменинницю та бажаємо здоров'я, невичерпних творчих сил, щастя і натхнення! Завжди залишатися на такій же позитивній хвилі, на життя дивитися з усмішкою та оптимізмом.

З повагою, колектив «Грані»

   

12.02.2018

 

 

Навчальна програма з робототехніки педагога Центру «Грані» рекомендована Міністерством освіти і науки

Міністерство освіти і науки України, Український державний центр позашкільної освіти, кафедра позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова видали збірник «Навчальні програми з позашкільної освіти (науково-технічний напрям)», рекомендований МОН України (лист № 1/11-662 від 19.01.2018).
У авторський колектив цього збірника увійшла і методист Центру «Грані»  Гезалова Марина Аронівна, яка склала навчальну програму основ робототехніки та комп’ютерного моделювання. Вітаємо колегу з високим досягненням!

   

08.02.2018

 

Вітаємо!

7 лютого відбувся очний тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Джерело творчості – методист 2018». За напрямом «науково-технічна творчість» до очного туру пройшли методисти Центру Грані Куцова Тетяна Володимирівна та Матвієнко Катерина Іванівна. На цьому етапі претенденти демонстрували майстер-клас за відповідним напрямом.
Журі конкурсу визнало переможцем і рекомендувало для участі у Всеукраїнському етапі Куцову Тетяну Володимирівну.

   

02.02.2018

 

Не суперники, а колеги

1 лютого стартували курси журналістської майстерності від редакції газети «Запорізька правда». Виконуюча обов’язки головного редактора газети Наталія Зворигіна зазначила, що курси дають можливість навчитися виражати свої думки, ефективно комунікувати та бути впевненими в собі.
Вихованці дитячої телестудії «Грані», присутні на заході, дізналися про специфіку навчання на курсах, почули поради від редактора.
До речі, в газеті ви можете прочитати матеріал про навчання в Центрі «Грані».

   

31.01.2018

 

Майстер-класи дають наші випускники

Анастасія Бударина – випускниця телерадіостудії «Грані», студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого 31 січня провела майстер-клас для вихованців Центру. Дівчина показала свої телевізійні роботи, розповіла про специфіку вступу до університету, особливості навчання на кафедрі кінорежисури та кінодраматургії.
До речі, Настя стала першою, але не єдиною, хто зумів вступити до цього поважного ВНЗ після навчання в телерадіостудії «Грані».

   

12.01.2018

 

В березні розпочнеться прийом робіт на обласний етап Всеукраїнських виставок-конкурсів

Інформуємо, що з 05 до 23 березня 2018 року проводитиметься прийом робіт на обласний етап виставок-конкурсів: з науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» та з початкового технічного моделювання «Перші кроки технічної творчості».

лист та програма проведення виставок

   

04.01.2018

УВАГА!

Наказом Міністерства освіти і науки від 13.11.2017 № 1468 затверджено нове Положення про Всеукраїнські відкриті заходи із спортивно-технічних видів спорту та інших напрямів технічної творчості серед дітей та учнівської молоді.

   

22.12.2017

Пропонуємо взяти участь у обласних конкурсах!

В Центрі «Грані» проводиться прийом робіт на обласний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії». Для участі необхідно надіслати роботи до 26 грудня 2017 року.
План та інформаційно-методичні рекомендації
Одночасно з цим триває прийом дитячих робіт на обласний заочний конкурс з комп’ютерної анімації (до 28 лютого 2018 року)
План та Інформаційно-методичні рекомендації

   

22.12.2017

Підведені підсумки обласних етапів Всеукраїнських конкурсів

Запорізьким обласним Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради з 02 до 17 грудня 2017 року були проведені обласні етапи Всеукраїнських конкурсів з: радіозв’язку на коротких хвилях «Швидкий ефір»; робототехніки «Роботландія»; історико-технічного стендового моделювання «Щит Батьківщини»; фотоаматорства «Зупинена миттєвість»; автомоделювання (трасові моделі) «Супер перегони ІІ»; авіамоделювання (кімнатні моделі) «Політ метелика»; інформаційних технологій «У світі байтів».
У заходах брали участь 360 учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів Запорізької області. З результатами конкурсів можна ознайомитися за посиланням.

Підсумковий наказ

   

19.12.2017

 

 

 

Успішне завершення обласної зимової спартакіади: в Центрі «Грані» нагороджені найкращі авіамоделісти та інформатики

16-17 грудня 70 учнів шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів Запоріжжя та Запорізької області виборювали особисту та командну першість в обласних конкурсах авіамоделювання та інформаційних технологій.
Ці заходи стали завершальним етапом проведення обласної зимової спартакіади з НТТУМ, в якій брали участь понад 300 дітей.

В конкурсі з інформаційних технологій найкращою стала команда запорізького ліцею №34. Серед авіамоделістів найкраще кімнатні моделі запускала команда запорізького клубу НТТУМ «Політ», за що отримала Кубок першості.

фото:    авіа     інформ. технології            звіт

   

16.12.2017

 

Приєднуйтесь до акції «Новорічний подарунок для бійця»!

Колектив Запорізького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» брав активну участь в Обласній благодійній акції «Новорічний подарунок для бійця». На зібрані кошти було закуплено смаколики, каву, чай, цукерки та медичні засоби. Вихованці гуртків початкового технічного моделювання підготували вітальні листівки та новорічні сувеніри.
Благодійний подарунок та вітання з Новорічними та Різдвяними святами для наших земляків - бійців 55-ої окремої артилерійської бригади імені генерал-полковника Василя Петрова передасть власноруч 30 грудня керівник гуртка Центру «Грані», в минулому боєць АТО, а нині активний волонтер Олег Павлік.

   

11.12.2017

 

Центр «Грані» вперше здійснив пряму відеотрансляцію обласних конкурсів

09-10 грудня в обласному Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» 54 учня шкіл та вихованців позашкільних навчальних закладів Приморська, Токмака, Михайлівки, Дніпрорудного, Запоріжжя, смт.Новомиколаївки, с.Матвіївки змагалися в конкурсах з автомоделювання та фотоаматорства. Вихованці телестудії «Грані»: юні журналісти, оператори, відео- та звукорежисери здійснювали пряму відеотраснляцію заходів на youtube канал Центру «Грані».
Ефір можна подивитися за посиланням

         звіт             фоторепортаж заходів

   

06.12.2017

Вітаємо учнів Запорізької області, що стали переможцями VІІІ Всеукраїнської виставки-конкурсу «Майбутнє України»

З 21 по 23 листопада 2017 року в Києві на базі Міжнародного виставкового центру зібралося понад 100 МАНівців, щоб презентувати свої науково-технічні проекти і позмагатися за першість в інноваціях виставки-конкурсу «Майбутнє України». Вихованці Запорізької області здобули:
Борисов Павло – ІІ місце у номінації «Екологія та ресурсозбереження» (учень 10 класу Пологівської гімназії «Основа»)
Кадіров Юрій – ІІ місце у номінації «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології» (учень 10 класу Запорізької гімназії № 28)
Новік Вадим – ІІІ місце у номінації «Технічна творчість та винахідництво» (учень 11 класу Запорізького технічного ліцею)
Іванов Максим – ІІІ місце у номінації «Електроніка та приладобудування» (учень 10 класу Запорізького технічного ліцею)

          звіт

   

03.12.2017

Фоторепортаж: обласний конкурс (турнір) з робототехніки «Роботландія»

2 грудня у холі ТЦ «Амстор» пройшов 3-й обласний конкурс з робототехніки - як частина зимової спартакіади з науково-технічної творчості учнівської молоді.

фоторепортаж              детальніше

   

03.12.2017

Відкриття зимової спартакіади

2 грудня в Запорізькому Центрі НТТУМ «Грані» стартувала масштабна спартакіада з науково-технічної творчості учнівської молоді! Відкрив її обласний конкурс-виставка з військового стендового моделювання, присвячений Дню Збройних сил України.
80 дітей з Мелітополя, Бердянська, Полог, Енергодара, Запоріжжя, Михайлівки, представили 190 моделей техніки, серед яких: бронетехніка, авіація, легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, космічні кораблі, діорами та віньєтки, фігури та ін.

детальніше           фоторепортаж

   

28.11..2017

Вже в ці вихідні – початок масштабної обласної зимової спартакіади!

2-3 грудня пройдуть обласні конкурси з робототехніки та історико-технічного стендового моделювання. Звертаємо увагу, що робототехніки змагатимуться на території торгівельного центру «Амстор» (пр..Інженера Преображенского, 13). Конкурс стендових моделей проходитиме в Центрі «Грані».
Запрошуємо подивитися змагання роботів та виставку копій техніки.

   

20.11..2017

«Панорама» запросила юних журналістів до себе

10 листопада журналісти телестудії «Грані» відвідали редакцію запорізької газети «Панорама». Заступник головного редактора Ірина Василівна Єгорова влаштувала захоплюючу екскурсію редакцією. Журналістка Анастасія Каратеєва відповіла на запитання стосовно пошуку ідей для матеріалів, успішної взаємодії з людьми та можливостей працевлаштування.

Крістіна Степанова, журналістка телестудії «Грані»          

   

16.11..2017

Зустріч з Легендою

14 листопада в Запорізький Національний Університет приїхав легендарний поет, перекладач, громадський діяч і просто Символ України – Дмитро Васильович Павличко.
Журналісти дитячої телестудії «Грані» поспілкувалися з поетом та зробили фоторепортаж. Дмитро Васильович закликав запоріжців переходити на українську, наголошуючи, що мова – код нації. Під час заходу Анатолій Сердюк виконав три пісні на вірші Дмитра Павличка: «Два кольори», «Вставай, Україно!» і найріднішу для нас – «Хортиця».

журналістка «Грані» Марина Васильчук         

   

10.11.2017

 

 

 

Актуальний семінар щодо STEM-освіти в «Гранях»

Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, ІТ-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій. Освіта в галузі STEM є основою підготовки таких співробітників.
Саме тому, черговий обласний семінар, що пройшов 9 листопада 2017 р. у Центрі «Грані», називався «STEM-освіта як головна складова позашкільної (неформальної) освіти у профорієнтації учнівської молоді». У заході взяв участь 61 педагог: директори, їх заступники, завідувачі відділів, методисти та керівники гуртків з тридцяти закладів позашкільної освіти міст: Запоріжжя, Бердянська, Енергодара, Мелітополя, Токмака, Дніпрорудного, Василівського, Вільнянського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Михайлівського, Новомиколаївського, Оріхівського, Пологівського, Приморського, Розівського районів області та вчителі шкіл м. Мелітополя і Чернігівського району.

детальніше                матеріали семінару                     фото

   

30.10.2017

 

 

Наймолодші робототехніки Центру «Грані» стали переможцями World Robot Olympіad WeDo

28 жовтня в м.Києві відбулася Перша Всеукраїнська Олімпіада з робототехніки World Robot Olympіad WeDo 2.0 для дітей 6-9 років.
Місто Запоріжжя з гідністю представила команда Центру «Грані» у складі Аліма Гезалова, Максима Кліменка, Альбіни Сопіної та їх керівника – Марини Аронівни Гезалової.
Не дивлячись на вік (Альбіні – 6 років, Максиму і Аліму – 8 років), вихованці гуртка «Основи робототехніки» стали переможцями в номінації «Найкраще програмування».
Призерів нагородили грамотами, а їх керівника подякою за сумлінну підготовку команди. Вітаємо та бажаємо подальших перемог!

         фото            відео              звіт

   

27.10.2017

У грудні розпочнеться прийом робіт на конкурс-виставку «Космічні фантазії»

Затверджений графік прийому робіт на заочний обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу-виставки «Космічні фантазії» дивіться за посиланням

   

20.10.2017

 

Аншлаг на семінарі в Бердянському ЦДЮТ

З метою підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів позашкільних закладів, за ініціативою обласного Центру НТТУМ «Грані», на базі Бердянського ЦДЮТ був проведений 19 жовтня 2017 року обласний семінар «Роль методичної служби у розвитку професійної майстерності педагогів ПНЗ».
В роботі семінару брали участь 51 педагогів з позашкільних навчальних закладів Бердянська та Бердянського району, м. м. Запоріжжя, Енергодара, Мелітополя, Вільнянського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Приазовського, Приморського, Пологівського, Розівського та Токмацького районів.

детальніше           фото

   

19.10.2017

Орієнтовний план обласних заходів

До вашої уваги – ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН обласних масових заходів з науково-технічної творчості учнівської молоді на 2018 рік

   

17.10.2017

 

 

 

Їх об’єднують IT-технології

 

Вихованці гуртків Центру «Грані» 14 жовтня презентували свою роботу на ITBabyFest – першому в Україні фестивалі цифрових технологій для наймолодших дітей. Захід проходив в рамках Європейського тижня кодування, головна мета якого – сприяти поширенню інформації про кодування та створення різноманітних додатків, ігор за допомогою коду.
Марія Волкова, Микита Кузьменко, Олексій Відоменко, Олександр Агарков – вихованці гуртка «Комп’ютерна графіка та анімація» на чолі з керівником Ларисою Володимирівною Вороненко на заході спробували себе в ролі спікерів, провели майстер-клас по роботі в програмі Flash.
Вихованці гуртка «Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання»: Віталій Брезгун, Анна Шило, Олександр Павлів, Тимур Івахненко, Макар Сидоров, Єгор Чорний на чолі з Мариною Аронівною Гезаловою знайомили відвідувачів з робомоделями, провели майстер-клас з Lego-конструювання для дітей віком від 6 до 9 років.
Також моделі своїх вихованців на платформі Arduino представив керівник гуртка «Електронне моделювання та конструювання» Олексій Юрійович Фарафонов.

   

13.10.2017

 

Робототехніки презентували роботу гуртка під час зустрічі з віце-президентом The LEGO Foundation

 

11 жовтня на офіційній зустрічі з віце-президентом The LEGO Foundation (Королівство Данія) Каспером Оттоссоном Канструпом і керівником проекту «Сприяння освіті» в Україні Оксаною Ромою, був підписаний Меморандум між The LEGO Foundation та інститутом педагогічної освіти.
Підписання документу про співпрацю має на меті професійний розвиток педагогів дошкільної та початкової ланки освіти, удосконалення якості післядипломної педагогічної освіти шляхом упровадження новітніх освітніх підходів.
В рамках зустрічі вихованці Центру «Грані» Павлів Олександр та Павлів Олексій презентували роботу свого гуртка «Робототехніка та комп’ютерне моделювання».
       детальніше

   

11.10.2017

Телестудія «Грані» презентує

Пропонуємо подивитися відеорепортажі, створені вихованцями телестудії «Грані»:
 

- День відкритих дверей
- обласний конкурс з автомоделювання
- обласний конкурс з судномоделювання

Може саме ви стали їх героями?!

   

11.10.2017

Активний початок навчального року

Робототехніки Центру «Грані» стали найактивнішими учасниками міських та обласних масових заходів. На їх рахунку – показові виступи на фестивалях та виставках, участь у конкурсах з робототехніки. І це лише за півтора місяця нового навчального року. Більше того, вони встигли завоювали призові місця!

Так, 1 жовтня під час Green RoboFest в БК Металургів м.Запоріжжя Павлів Олександр та Ткаченко Роман завоювали І місце в номінації «Робо рейсінг». А Шарма Олександр та Степаненко Олексій – ІІ місце в номінації «Сумо».
Вітаємо керівника гуртка Марину Аронівну Гезалову з перемогами вихованців та бажаємо тримати вискоку планку і надалі.
 

Тим часом, вже в цю суботу на робототехніків чекає ITBabyFest – перший в Україні фестиваль цифрових технологій для наймолодших дітей, який відбудеться в Запоріжжі. Запрошуємо всіх бажаючих прийти на фестиваль та подивитися презентаційну зону «гранівців». Захід відбудеться 14 жовтня в обласному Центрі молоді. Початок об 11-00.

   

11.10.2017

 

 

В Дніпрорудному навчали формувати соціальну компетентність

З метою підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів з науково-технічної творчості учнівської молоді на базі Дніпрорудненського ЦДЮТ був проведений 04 жовтня 2017 року обласний семінар «Формування соціальної компетентності у вихованців в гуртках науково-технічної напрямку ПНЗ».
В роботі семінару брали участь 28 педагогів з позашкільних навчальних закладів міст Запоріжжя, Енергодара, Василівки, Дніпрорудного, Кам’янка-Дніпровської, смт. Михайлівки, с. Великої Білозерки, Веселівського та Мелітопольського району.

         Фото               детальніше

   

05.10.2017

Офіційні переможці обласних конкурсів

Увага! Підведені підсумки обласних етапів осінніх відкритих конкурсів з науково-технічної творчості учнівської молоді

 

Наказ про підсумки

   

02.10.2017

 

 

Перегони на швидкості подиху

1 жовтня в Центрі «Грані» пройшов відкритий обласний конкурс з автомоделювання в класах кордових моделей. Захід відбувся на оновленому відкритому кордодромі Центра «Грані» та був присвячений пам’яті Леоніда Вульфовича Левіта – засновника автомоделювання в Запорізькій області. Найкращий результат серед юних пілотів показала дівчина з м.Покрова Дніпропетровської області Булка Анна, її модель досягла швидкості 214 км/год.
Після юнацьких змагань свій майстер-клас показали досвідчені автомоделісти. Їх механічні витвори розганялись до швидкостей, важких навіть для зорового сприйняття. Триста кілометрів на годину – приємне досягнення для таких машин та їх пілотів.
Подібні змагання – класика автомодельного спорту, а також справжня насолода для зацікавлених глядачів.

   

29.09.2017

За заслуги перед Запорізьким краєм!

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління та з нагоди Дня працівників освіти Григорій Самардак нагородив Орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня Михайла Григоровича Еделя – директора Запорізького обласного Центру «Грані».


Михайло Григоровичу, щиро вітаємо Вас з заслуженою нагородою та з професійним святом! Від усього серця бажаємо і далі нести свою любов дітям, а також творчого натхнення і запалу!

колектив Центру «Грані»               

 

фото нагородження

   

25.09.2017

Фоторепортаж: обласні змагання
з авто та судномоделювання

Незважаючи на несприятливі погодні умови, 23-24 вересня юні авто та судномоделісти показали клас в запуску радіокерованих моделей. Яскравий фоторепортаж дивіться за посиланням:

 

судномоделювання              автомоделювання

   

15.09.2017

Коли працюють гуртки?

З розкладом роботи гуртків можна ознайомитися за посиланням

   

15.09.2017

Центр «Грані» яскраво відкрив новий навчальний рік

Запорізькі діти продовжують відкривати для себе нові хобі, а можливо і професію життя. Запорізький обласний центр науково-технічної творчості “Грані” відкрив свій 71 навчальний сезон. Для новачків та тих, хто лише збирається поповнити ряди юних техніків, провели майстер-класи, та екскурсії гуртками. Все — аби зацікавити дітей моделюванням. Найбільший захват у дітей викликали показові виступи авіа-, авто- та судномоделістів. Традиційно старт новому навчальному року дав запуск моделі ракети. Серед родзинок нового навчального року – відкриття гуртків сучасних дисциплін: комп’ютерного та 3D моделювання і робототехніки. У 150-ти гуртках центру “Грані” цьогоріч навчатимуться понад дві тисячі триста дітей різного віку.
 

Дивитися:              фоторепортаж         відеорепортаж

   
   

 

А Р Х І В   Н О В И Н

 

 

 

   
   

 ©Центр "Грані" 2018 р.