Інформація про Всеукраїнський семінар-практикум

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.12.2009 № 1218 «Про підвищення кваліфікації кадрів позашкільних закладів України у 2010 році» з 06 по 08 жовтня 2010 року у Запоріжжі був проведений Всеукраїнський семінар-практикум на тему «Використання інноваційних технологій у роботі гуртків початкового технічного моделювання».

На семінар до Запоріжжя приїхали представники обласних методичних об’єднань з початкового технічного моделювання з 16 регіонів України: Автономної Республіки Крим, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської областей та м. Києва.

Перший день семінару-практикуму пройшов на базі комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради. Учасники ознайомилися з досвідом роботи закладу, відвідали лабораторії та кабінети, майданчик для тренувань вихованців спортивно-технічних гуртків. На пленарному засіданні з вітальними словами до учасників звернулися завідувач сектору виховної роботи та позашкільних закладів управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Чурикова Л. В. та директор Запорізького обласного Центру НТТУМ «Грані» Едель М. Г. Теоретична частина була присвячена педагогічної творчості як фактору розвитку талантів та використанню інноваційних технологій у роботі гуртків ПТМ. З доповідями виступили завідуюча лабораторією ПТМ Українського державного центру позашкільної освіти Снігур О. М. та кандидат педнаук, доцент кафедри теорії і методики виховання КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Горшкова О. Г. Директор Центру «Грані» презентував діяльність закладу, ознайомив з роботою зразкового художнього колективу – дитячої телерадіостудії «Грані».

Практичну частину – майстер-класи з ПТМ – провели досвідчені педагоги Центру «Грані» та Заводського Будинку дитячої та юнацької творчості за такими темами:

- Використання електро- радіо конструкторів нового покоління у роботі гуртків ПТМ (Бережна С.Я., Кацалап Б.С.);

- Використання інформаційних комп’ютерних технологій в роботі гуртків ПТМ (Лукашева А.О., Вороненко Л.В.);

- Технологічні аспекти застосування нетрадиційних природних матеріалів (Сидоренко Р.В.).

Другого дня учасники зранку відвідали Запорізький міський Палац дитячої та юнацької творчості, де ознайомилися з досвідом роботи гуртків науково-технічного напряму. На Хортиці гости нашого міста ознайомилися із історичними пам’ятками острова, фотографувалися біля музею запорозького козацтва, комплексу «Запорізька Січ», на фоні ДніпроГЕСу. А потім на комфортабельному автобусі учасники відбули у Енергодар. Під час поїздки екскурсовод розповідала про наше місто та Запорізьку область. В Енергодарі гости побачили найпотужнішу в Європі атомну електростанцію – Запорізьку АЕС.

В Центрі дитячої та юнацької творчості м. Енергодара учасників Всеукраїнського заходу зустрічала директор Дем’яник О. Г., яка презентувала роботу педагогічного та учнівського колективу ЦДЮТ. Найдосвідченіші керівників гуртків ЦДЮТ – Гулак В. Г., Девятова О.Г., Мосунова Т.Г., Федоренко А.В., Філіппович О.В. – провели майстер-класи з різних напрямків технічного моделювання.

8 жовтня за круглим столом в Центрі «Грані» учасники семінару обмінялися досвідом організації науково-технічної творчості учнівської молоді в різних регіонах України, проведення обласних змагань з початкового технічного моделювання, підтримали зміни до умов проведення Всеукраїнських змагань з цього профілю НТТУМ, оцінили як високий рівень організації і проведення семінару-практикуму на Запоріжжі. Перед від’їздом із Запоріжжя учасники семінару відвідали Дитячу залізницю. Гости нашого міста були у захваті від акваріуму, тераріуму, зимового саду, виставки макетів та поїздки на дитячому потязі.

Завершальним акордом заходу став наказ управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 26.10.2010 № 598 «Про нагородження педагогічних працівників за підсумками Всеукраїнського семінару-практикуму».

О.В.Ревков, заст. директора з НМР Центру «Грані»